Çoğu filminin yönetmenliğini Tim Burton’ın yaptığı ve pek çok kez aynı filmde buluşan Johnny Depp başarılı oyunculuğuyla bazen bizi güldürürken bazen de şaşırtıyor. İşte Johnny Depp’in en başarılı 25 filmi.

1. Makas Eller (IMDB: 7,9/10)

Tim Burton’ın en sevilen filmlerinden biri. Mucidi öldüğü için Edward’ın elleri tamamlanmaz ve bildiğimiz el yerine uzun keskin metal parçaları vardır. Merhametli bir kadın olan Peg Boggs onu alıp evine götürür ve Edward’ın maceraları başlar. Yer yer üzücü olaylara da şahit olacaksınız.

2. Hayalet Süvari (IMDB: 7,4/10)

Yine bir Tim Burton filmi. Washington Irving’in Sleepy Hollow Efsanesi isimli romanından sinemaya aktarılan filmdeki kasabada esrarengiz ölümler olmaktadır. New York’tan gelen polis müfettişi Ichabod Crane, şahit olduğu bir cinayeti çözmeye çalışmaktadır. Köy halkı da bu cinayetleri yıllar önce kafası kesilerek öldürülen bir süvarinin işlediğine inanmaktadır.

3. Charlie’nin Çikolata Fabrikası (IMDB: 6,7/10)

Fakir bir hayat süren Charlie de diğer çocuklar gibi Willy Wonka’nın yıllardır kapalı olan çikolata fabrikasını merak etmektedir. Bir gün Willy Wonka, 5 tane çikolatanın altına bilet sakladığını ve bu biletleri bulanların çikolata fabrikasına girme hakkına sahip olacağını duyurur. Çikolata alacak kadar bile parası olmayan Charlie, fabrikaya girmek için elinden geleni yapacaktır.

4. Karanlık Gölgeler (IMDB: 6,2/10)

Kıskanç bir cadı tarafından lanetlenerek 200 yıl boyunca tabutta kilitli kalan vampir Barbanas Collins, çıkan fırtınanın tabutunu yer altından çıkarması ve köylülerin tabutu açması ile özgürlüğüne kavuşur. Malikanesine dönen Barbanas, etrafındaki her şeyin değiştiğini görür. Bir yandan buna uyum sağlamaya çalışırken bir yandan da onu lanetleyen cadıdan intikam alma peşindedir.

5. Düşler Ülkesi (IMDB: 7,7/10)

Marc Foster’ın yönettiği film, Peter Pan’ın yaratıcısı James Barrie’nin hayat hikayesinden uyarlanmıştır. Barrie’nin arası karısıyla iyi değildir ve karısı Barrie’nin görüştüğü bir aile ile görüşmesine sıcak bakmamaktadır. Aynı şekilde görüştüğü ailenin büyükannesi Emma du Maurier de bu görüşmeyi onaylamamaktadır. Çocuklar, Barrie’nin ilham perisi olmuştur. Onlarla oyunları sırasında yamaçlar gemiye, sopalar kılıca, çocuklar da Düşler Ülkesi’nin kayıp çocuklarına dönüşür.

8 comments
Bir yanıt yazın
You May Also Like