Thomas Vinterberg’in En İyi Uluslararası Film Oscar’ı kazanan Another Round’un İngilizce yeniden yapım hakları bir müzayededen sonra satın alındı. Film, Leonardo DiCaprio için potansiyel bir yıldız araç olarak geliştirilecek. Yapılan anlaşma DiCaprio, Jennifer Davisson’ın Appian Way, Endeavour Content ve Brad Weston’ın Makeready şirketi tarafından kazanıldı. Film tamamen Endeavor Content ve Makeready tarafından finanse edilecek.

Another Round, Pazar gecesi Union Station’da düzenlenen törende Oscar’ı kazanmadan önce bile çok rağbet gören bir projeydi. Buradaki Vinterberg ile farkı yaratan, DiCaprio’yu yeni bir rolde görülme şansıydı.

Filmin yapımcılığını Appian Way’den DiCaprio ve Davisson, Makeready için Brad Weston ve Negin Salmasi ve Endeavour Content yapacak. Appian Way’den Mike Hampton projeye öncülük edecek. Senaryoyu yazması için ise hızlı bir şekilde bir yazar tutacaklar.

Bazı kaynaklara göre, The Picture Company ile Studiocanal ve Jake Gyllenhaal ve Riva Marker’s Nine Stories ve Elizabeth Banks’ın Universal Pictures ile yaptığı teklif dahil olmak üzere birkaç şirketin filmin haklarını almaya çalıştı. Vinterberg’in ICM Partners temsilcileri tarafından yürütülen müzayede, dün gece Vinterberg’in En İyi Uluslararası Film ödülünü kazanmasıyla sonuçlanan Oscar yarışının son iki haftasında açıldı.

Vinterberg, gecenin en dokunaklı konuşmalarından birini yaparak ödülünü kızı Ida’ya ithaf etti. Ida, filmin oluşumunun ardında bir ilham kaynağıydı ve kahramanın (Mikkelsen) kızını oynayacaktı. Maalesef çekimlerden dört gün sonra bir araba kazasında vefat etti. Vinterberg, bu nedenle Oscar’ı ona adadı. Film, BAFTA’yı ve diğer birçok ödülü kazandı ve Vinterberg, En İyi Yönetmen kategorisinde de Oscar’a aday gösterildi .

Filmi Tobias Lindholm ile Druk adıyla yazan Vinterberg, Sisse Graum Jørgensen ve Kasper Dissing ile birlikte yeniden yapımın sorumlu yapımcısı olacak.

Another Round, hayatı daha ilginç hale getirmenin bir yolu olarak kandaki alkol seviyelerini yükseltmeyi denemeye karar veren orta yaş krizindeki dört öğretmen arkadaşı konu alıyor. Başlangıçta seviyelerini kontrol ederken bazıları için işler giderek kontrolden çıkar. Film, alkol tüketimine Avrupalı ​​bir bakış açısıyla İngilizce yeniden yapılanmayı ilgi çekici hale getiriyor. Alkol kötü bir unsur değildir, daha çok karakterler tarafından yapılan seçimlerle, onlara ve ailelerine ne yaptığı ve olayları nasıl değiştireceği ile ilgilidir.

Bir yanıt yazın
You May Also Like