Oscar alsın diye tüm dünyanın dua ettiği Leonardo diCaprio, Diriliş filmi ile Oscar ödülü alarak hem kendi lanetini kırdı hem de dualarımız karşılık buldu. Diğer filmleri Oscar alamamış olsa da gönlümüzün Oscar ödüllü filmi hepsi de. Leonardo diCaprio’nun en başarılı 15 filmi:

Titanic – Titanik (IMDB: 7,7/10)

Leonardo diCaprio ve Kate Winslet’in başrolleri paylaştığı Titanik filmi James Cameron tarafından yönetilmiştir. Jack ve Rose sınıf farkına aldırmayan ve aşklarını doyasıya yaşayan iki gençtir. Fakat ne yazık ki “Batmaz” denilen Titanik, buz dağına çarparak batar. Bu kazada Jack hayatını kaybederken, Rose hayatta kalır.

What’s Eating Gilbert Grape – Gilbert’ın Hayalleri (IMDB: 7,8/10)

Johnny Depp, Leonardo diCaprio ve Juliette Lewis’in başrolleri paylaştığı filmin yönetmenliğini Lasse Hallström yapmıştır. Baş karakter Gilbert, obezite hastası annesi ve otizm hastası kardeşi ile ilgilenmek durumundadır. Bu sırada başına gelen en güzel şey ise daha önce görmediği Becky’ye aşık olmasıdır.

The Wolf Of Wall Street – Para Avcısı (IMDB: 8,2/10)

Leonardo diCaprio’nun başrolde olduğu filmin yönetmeni ise Martin Scorsese. Amerikan borsasında komisyoncu olan Jordan Belfort’un biyografisinin uyarlaması olan filmde Jordan Belfort, Wall Street borsasında komisyoncu ve bir yatırım firmasında CEO’dur. Kısa zamanda çok kazanan ve çok harcayan bir para makinesine dönüşür. Aynı zamanda hayatında uyuşturucu, fahişeler, kirli fanteziler de vardır. Tabii çöküşü ise uzak değildir.

The Great Gatsby – Muhteşem Gatsby (IMDB: 7,3/10)

Leonardo diCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan ve Joel Edgerton gibi isimlerin başrolde oynadığı filmin yönetmenliğini Buz Luhrmann yapmıştır. Yazar olma yolunda başarılı bir şekilde ilerleyen Nick Carraway, eğlence şehri New York’a geldiğinde tesadüfen milyoner Jay Gatsby ile tanışır. Alkolün su gibi aktığı, eğlenceli partilerin içinde bulan Nick’in bu Amerikan rüyasının çöküşü de yaklaşmaktadır.

Before The Flood – Tufandan Önce (IMDB: 8,4/10)

Bir belgesel olan Tufandan Önce, küresel ısınmanın ve iklim değişikliğinin etkilerini gösteriyor. Belgesel boyunca aktivistler, bilim adamları, dünya liderleri ile konuşan DiCaprio, çevre krizine çözüm yolları arıyor. Belgeselde; Leonardo diCaprio’nun yanı sıra Barack Obama, Bill Clinton ve John Kerry de yer almaktadır. Yönetmeni ise Fisher Stevens.

3 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like