Game of Thrones yıldızı Lena Headey, HBO’nun Amerikan tarihinin en büyük siyasi skandallarından biri olan Watergate’i yeniden ele alan The White House Plumbers’da Woody Harrelson, Justin Theroux ve Domhnall Gleeson’la başrol oynayarak HBO’ya geri dönüyor.

Proje, Veep yönetici yapımcısı Alex Gregory, Peter Huyck David Mandel ve Frank Rich ve Ruben Fleischer’dan geliyor. Mini dizi, HBO ve wiip arasındaki ortak yapım olacak.

Gregory ve Huyck tarafından yaratılıp yazılan ve Mandel tarafından yönetilen The White House Plumbers,’kamu kayıtlarına ve Egil “Bud” Krogh ve Matthew Krogh’un Integrity  adlı kitabına dayanıyor. Dizi, Nixon’un kendi siyasi sabotajcıları ve Watergate beyni E. Howard Hunt (Harrelson) ve G. Gordon Liddy’nin (Theroux), gayretle korumaya çalıştıkları başkanlığı yanlışlıkla nasıl devirdiğinin gerçek hikayesini anlatıyor.

Headey, Dorothy Hunt’ı oynayacak. Dört çocuk annesi ve aktif bir CIA varlığı olan Dorothy, kocasının (Harrelson) felaketli talihsizliklerine kendini kaptırırken ailesini bir arada tutmaya çalışır. Gleeson, Beyaz Saray Danışmanı John Dean’i oynuyor.

Harrelson ve Theroux, yönetici yapımcılığını Gregory, Huyck ve Mandel, The District için Fleischer ve Bernad, ve HBO’da bir anlaşması olan ve yayın ağının Emmy ödüllü dizisi Succession’ı yöneten Rich ile birlikte yapacakPaul Lee, Nne Ebong ve Mark Roybal wiip için, Len Amato ise Crash & Salvage için dizinin yönetici yapımcılığını yapacak. Ek olarak, Gregg Fienberg da yönetici yapımcı olarak projede yer alacak.

HBO’nun beş Emmy adaylığını kazanan Game of Thrones’daki Cersei Lannister rolüyle tanınan Headey, Beacon 23, Spectrum Originals ve AMC Networks’ün çok satan yazar Hugh Howey’in aynı adlı kitabından uyarlanan yeni psikolojik gerilim serisinin başrolünü oynayacak ve baş yapımcılığını üstlenecek. Ünlü oyuncu, son zamanlarda Sam Worthington ile birlikte 9 Bullets   projesini ve bu yılın başında da Karen Gillan ve Angela Bassett ile birlikte Gunpowder Milkshake projesini tamamladı. Oyuncu ayrıca, Netflix’in yönetmen Kevin Smith’in imzasını taşıyan Masters of the Universe filminde Evil-Lyn’i seslendirecek.

Headey, CAA ve TMT Entertainment Group tarafından temsil edilmektedir.

Bir yanıt yazın
You May Also Like