Florence Pugh, Emma Donoghue’un merak uyandıran romanından beyazperdeye uyarlanan “The Wonder”da başrol oynayacak.

1850’lerin sonlarında geçen hikaye, İrlanda’da bazılarının tıbbi bir anormallik olarak ve bazılarının da mucize olarak gördükleri durum olan aylarca yemek yemeden hayatta kalan genç bir kızı gözlemlemek için küçük bir köye gider. Turistler, bu tuhaf olaya tanık olmak için 11 yaşındaki çocuğun kulübesine akın ederler.

“The Wonder”ın yönetmen koltuğunda Sebastián Lelio yer alıyor. Önceki çalışmaları arasında “Gloria” ve Julianne Moore’un oynadığı İngilizce yeniden yapımı “Gloria Bell” ve “A Fantastic Woman” yer alıyor.

“Normal People” ve “Succession” gibi diziler için senaristlik yapmış olan Alice Birch, yapımcılığını Ed Guiney ve Tessa Ross’un üstlendiği senaryoyu yazıyor.

Donoghue, en çok Brie Larson ve Jacob Tremblay’ın oynadığı 2015 filmine ilham veren “Room” kitabını yazmasıyla tanınıyor. Oğluyla birlikte esaret altında tutulan genç bir annenin yürek burkan tasviri büyük beğeni topladı ve Donoghue’un senaryosu için en iyi film ve uyarlanmış senaryo ve Larson için bir galibiyet dahil olmak üzere birçok Oscar adaylığı kazandı.

Pugh, Ari Aster’ın rahatsız edici korku filmi “Midsommar”daki çığır açan rolünden ve Greta Gerwig’in “Little Women” yeniden yapımında Oscar adayı olduğundan bu yana oldukça talep görüyor.

25 yaşındaki oyuncu Florence Pugh, Temmuz ayında aynı anda hem sinemalarda hem de Disney Plus’ta gösterime girecek olan Marvel gişe rekorları kıran “Black Widow”da görülecek. Yakın zamanda Olivia Wilde’ın 1950’lerdeki psikolojik gerilim filmi “Don’t Worry Darling” in prodüksiyonunu tamamladı.

Pugh, CAA, Brillstein Entertainment ve Curtis Brown tarafından temsil ediliyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like