Her şeyin üst üste gelmesinden, insanlardan, kötü düşüncelerden bunalıp kaçışı filmlerde arıyorsanız bu listemiz tam size göre. İçinde bolca hoşgörü, dayanışma, sevgi, aşk ve komedi olan ve serotonin hormonunuzla dost olan mutluluk verici 30 filmi listeledik. İyi seyirler dileriz!

1. Patch Adams (IMDB: 8,3/10)

Patch Adams, çevresindeki insanları rahatsız edecek kadar iyimserdir ve hayatın herkese gösterdiği zorluklarla pek karşılaşmamış bir adamdır. Öyle ki Adams’ın iyimserliği tıp fakültesindeki hocasını bile rahatsız eder ve hocası bir gün onun bu iyimser haline kızarak ona palyaçoluk yapmasını söyler. Kızgınlıkla söylenmiş bu söz Adams’ın hoşuna gider ve tıp fakültesindeki okul kariyeriyle birlikte yürütmeye karar verir.

Robin Williams’ın başrolde oynadığı filmde yönetmenliği Tom Shadyac üstleniyor. Williams’ın dışında filmde Josef Sommer, Bob Gunton ve daha nice isim yer alıyor.

2. Amélie / Le fabuleux destin d’Amélie Poulain (IMDB: 8,4/10)

Amélie, her daim hayat dolu ve neşeli bir kadındır. Kendi hayatındaki mutluluğu başkalarının hayatlarını güzelleştirerek sağlayan Amelie’nin hayatta kimsesi yoktur, annesini ve babasını kaybetmiştir. Bir süre sonra kendi yalnızlığının farkına varan Amelie bir anda neşesini kaybedecek gibi olur. Ancak evinde bulduğu bir kutunun sahibini keşfetmesiyle hayatına yeni bir anlam katılır: aşık olmuştur.

Jean-Pierre Jeunet tarafından yönetilen filmde Amélie rolünde ise Audrey Tautou oynamaktadır. 2001 yılında vizyona giren Fransız filmi komedi ağırlıklıdır ve filmde Clotilde Mollet, Dean Baykan, Frankie Pain gibi isimler de Tautou’ya eşlik etmektedir.

3. Little Miss Sunshine – Küçük Gün Işığım (IMDB: 7,8/10)

Dışarıdan bakıldığında özenilecek tarzda, modern ve uyumlu bir aile gibi görünen Hoover’lar aslında içlerinde birbirlerinden tamamen zıt karaktere sahip kişilerdir. Onları küçük bir minibüsle bir arada tutan şey ise ailenin küçük kızı Olive’in bir isteğidir.  Şişko ve akıllı bir minik olan Olive, Amerika’nın öteki yakasındaki güzellik yarışmasına katılmak ister ve ailesi Olive’in bu isteğini kırmaz. Böylece ailecek yola koyulurlar.

2007 yapımı sinema tarihine geçmiş komedi ve dram ağırlıklı filmin yönetmenliğini Jonathan Dayton ve Valerie Faris paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda ise Abigail Breslin, Greg Kinnear, Paul Dano ve daha nice önemli isim yer alıyor.

4. It’s A Wonderful Life – Şahane Hayat (IMDB: 8,6/10)

George Bailey özünde iyi bir iş adamıdır ancak üst üste yaşadığı kötü olaylar nedeniyle intihar etmeye karar verir. Tam köprüden atlayıp intihar etmek üzere iken koruyucu melek Clarence yanına gelir ve Bailey’i intihar düşüncesinden vazgeçirir. Ancak Clarence, Bailey’i öylece bırakmaz ve ona ne kadar önemli olduğunu görmesi için bir oyun oynamaya karar verir. Bu oyun sayesinde Bailey hayatındaki insanlarla hiç tanışmamış olsaydı onların nasıl bir hayatları olacağını görme şansını bulur. Gördüğü manzara sayesinde aslında insanlara ne kadar iyiliğinin dokunduğunu fark eder.

Frank Capra’nın yönettiği ve James Stewart, Donna Reed ve Lionel Barrymore gibi isimlerin yer aldığı film, dramatik, fantastik ve komedi ağırlıklı.

5. The Sound of Music – Neşeli Günler (IMDB: 8,0/10)

Maria adındaki genç kadın hayat doludur ancak manastır hayatı onun bu enerjisini gösterebilmesi için uygun bir yer değildir. En sevdiği şey şarkı söylemek olan Maria, bu amaçla dağa gider ve bu yüzden de birçok dersini kaçırır. Bu durum baş rahibe Peggy’nin pek hoşuna gitmez ve Maria’ya ders vermek ve sorumluluk sahibi yapmak için eşini yeni kaybetmiş ve 7 çocuğu olan Kaptan Von Trapp’in yanına bakıcı olarak gönderir. Kaptanın çocukları tam bir kabustur ve gelen her bakıcının arkasına bakmadan kaçmalarına neden olurlar. Ancak Maria sevecenliği sayesinde bu çocukların bile sevgisini kazanmayı başarır.

Robert Wise tarafından yönetilen ve Julie Andrews, Christopher Plummer, Richard Haydn gibi isimlerin yer aldığı film, Maria von Trapp’ın otobiyografik romanından uyarlanmış müzikal bir filmdir.

6. Nuovu Cinema Paradiso – Cennet Sineması (IMDB: 8,5/10)

Sinemaya aşık olan bir çocuğun hikayesini anlatan filmde baş karakterimiz Salvatore’un zamanla sinemaya kavuşması işleniyor. Bir film göstericisi olan Alfredo ile henüz genç yaşta tanışan Salvatore, sinemayı tanıdıkça sevmeye başlar ve bu yüzden de Alfredo’dan ona sinemada iş bulmasını ister. En sonunda hayallerine kavuşur ve Alfredo’nun yanında asistan film göstericiliği yapmaya başlar. Ancak bu Salvatore ve sinema aşkı için sadece bir başlangıçtır.

İtalya’nın usta yönetmenlerinden Guiseppe Tornatore tarafından yönetilen filmde Salvatore karakterinin yaşa bağlı olarak farklı dönemlerini Marco Leonardi, Salvatore Cascio ve Jacques Perrin Salvatore canlandırmıştır.

7. A Good Year – İyi Bir Yıl (IMDB: 6,9/10)

Peter Mayle’in kitabından uyarlanan filmde Max Skinner isimli bir yatırım danışmanının amcasından miras kalan üzüm bağını satma işleminin süreçleri anlatılır. Skinner, amcasının mirasını satmak için Provence’e gider. Aklında satış işlerini hızlıca tamamlayıp Londra’ya, evine geri dönmek vardır ancak satış işlemleri hiç de tahmin ettiği gibi sorunsuz geçmez. Skinner’a amcasından kalan üzüm bağının kendisine ait olduğunu iddia eden bir kadın ilk başlarda canını sıksa da zamanla hayatının en güzel günlerini geçirdiğinin farkına varır.

Ridley Scott’un yönettiği 2006 yapımı filmde Russell Crowe, Albert Finney ve Marion Cotillard gibi isimler oynamaktadır.

8. Chocolat – Çikolata (IMDB: 7,3/10)

Minik ve kendi halinde bir Fransız kasabasında geçen filmde olaylar genç bir kadın ve kadının kızının bu kasabaya taşınmasıyla başlar. Sıradan kasabanın sıra dışı insanları olan bu iki kadın, kasabada sevimli bir çikolata dükkanı açarlar. Kasabanın yerlileri daha önce böyle zevklerden mahrum oldukları için bunu garipserler ve kasaba halkı ikiye bölünür: çikolata fabrikasına karşı olanlar ve çikolata fabrikasını destekleyenler. Bu ikilik gizli bir soğuk savaşa neden olacaktır.

Lass Hallström’un yönetmenliğini üstlendiği filmde Johnny Depp, Lena Olin ve Juliette Binoche gibi isimler yer almaktadır. 2001’de vizyona giren filmde komedi ve romantizm ön plandadır.

9. Pleasantville – Yaşamın Renkleri (IMDB: 7,5/10)

Pleasantville, kendi kendine yeten ve kötülüğün hiç düşünülmediği bir kasabadır. Ancak böyle bir kasabanın varlığı ancak televizyon dizilerinde olabilir dediğinizi duyar gibiyiz, Pleasantville de bir televizyon dizisindeki kasabadır. Hayatındaki en büyük zevki Pleasantville’i izlemek olan David olan, dizinin tam bir hayranıdır. Bir gün evlerine gelen bir televizyon tamircisi evde esrarengiz bir kumanda bırakır. Bu kumandayı kurcalayan David, ablası Jennifer’ı da yanına alarak Pleasantville’e girer.

Gary Ross’un yönettiği 1999 yapımı filmin oyuncu kadrosunda Tobey Maguire, Jeff Daniels ve Joan Allen gibi isimler yer alıyor.

10. Flipped – İlk Aşk (IMDB: 7,7/10)

Bryce Loski ve Julie Baker ikinci sınıfta tanışmıştır. Bryce, Julie’nin ilk aşkı olmuş olsa da kızlardan çekinen Bryce için Julie’nin ısrarı can sıkıcıdır. Altı yıl sonra sekizinci sınıfa başladıklarında hala aynı okuldadırlar ve aralarında birçok fakrlılık bulunmasına rağmen romantik bir ilişki başlar.

Rob Reiner tarafından yönetilmiş film, Wendelin Van Draanen’in aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Madeline Carroll, Callan McAuliffe, Aidan Quinn ve Penelope Ann Miller gibi isimler yer alıyor.

11. Spanglish (IMDB: 6,4/10)

Flor, hayatında en çok önem verdiği kişi olan kızına iyi bir hayat sunabilmek için Meksika’dan Los Angeles’a gider ve burada John ve Deborah Clasky’nin evlerinde yardımcı olarak çalışmaya başlar. Para sorununu çözen kadının önünde çözmesi gereken sorunlar vardır; bunlardan biri de dil problemidir. Dil problemlerini çözmeye çalışırken bir yandan da Clasky’lerin hayat tarzlarına alışmaya çalışmaktadır.

Komedi ve romantizm temalı filmin yönetmenliğini James L. Brooks yapıyor. Oyuncu kadrosunda ise Adam Sandler, Tea Leoni, Paz Vega gibi isimler yer alıyor.

12. Singin’ In The Rain – Yağmur Altında (IMDB: 8,4/10)

Beyaz perdenin aranın yüzü haline gelen aktör Don Lockwood, kariyerinin zirve noktasındadır. Ancak onun istediği başka bir şey vardır: aktörleri birer birer reddeden Kathy Selden. Selden’in Lockwood’u reddetmesiyle Lockwood’un kendine olan güveni kırılır. Kendine güveni kırılması Selden’a aşık olmasına engel olmaz. Fakat aralarında bir engel daha vardır; seksi ve bencil bir kadın olan Lina Lamont, Don’u kendisi için istemektedir.

Sinema tarihinde klasikler arasında yer alan film, Stanley Donen ve Gene Kelly tarafından yönetilmiştir ve Jean Hagen, Gene Kelly, Debbie Reynolds, Donald O’Connor gibi isimler yer almıştır.

13. October Sky – Ekim Düşü (IMDB: 7,8/10)

Jim ve Homer, herkesin babaları gibi madenci olmasının istendiği bir kasabada yaşayan fakat babaları madenci olmasına rağmen çok farklı hayallere sahip iki kardeştir. Jim, bir futbol bursu kazanmıştır ve Homer da roketlere ve nasıl yapıldıklarına ilgi duymaktadır. Ancak bir yandan da babaları, oğullarının kendisi gibi kontrolör olmasını istemektedir. 

Joe Johnston tarafından yönetilen film, gerçek bir öyküden beyaz perdeye aktarılmıştır. Oyuncu kadrosunda Jake Gyllenhaal, Chris Cooper, Laura Dem gibi isimlerin bulunduğu film, 2000 yılında seyirciyle buluşmuştur.

14. Freedom Writers – Özgürlük Yazarları (IMDB: 7,5/10)

İdealist genç öğretmen Erin Gruwell, Wilson Lisesi’ne tayin olur. Büyük bir heyecanla görevinin olduğu okula giden Gruwell’in okuldaki ilk günü öğrencilerin saldırgan davranışları nedeniyle hayal kırıklığıyla sonuçlanır. Ancak idealist öğretmen bu gençlerden umudunu kaybetmez ve onlarla iletişim kurabilmek için her yolu dener. Her yolu deneyip başarısız olduktan sonra sınıfa müziği ve Anne Frank’ın romanını getirir. Daha sonra öğrencilerinden kendi hayat öykülerini yazmalarını ister. Ve tüm bu hikayelerden bir kitap oluştururlar. 

Oscar ödüllü oyuncu Hilary Swank’ın rol aldığı film, Erin Gruwell isimli bir öğretmenin gerçek hayat öyküsünden Richard LaGravenese’in yönetmenliğiyle uyarlanmıştır.

15. Roman Holiday – Roma Tatili (IMDB: 8,1/10)

Kraliyet dayatmalarına karşı gelerek Avrupa’yı tek başına keşfe çıkan modern zaman prensesi, Roma’ya vardığında yaşadığı hayattan sıkıldığını fark eder. Sakinleştirici alıp şehri turlamaya inen prenses, hayatı sevdiği yönleriyle keşfetmeye başlar. Sakinleştiricinin etkisiyle sokakta uyuyakalan prensesi gazeteci kimliğini saklayarak ilginç haberler peşinde koşan Amerikalı bir gazeteci olan Joe bulur. Ve ikili birbirine aşık olur.

William Wyler tarafından yönetilen film, Audrey Hepburn’e En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandırmıştır. Filmde aynı zamanda Gregory Peck, Hepburn’e eşlik eder.

16. Coco (IMDb: 8,5/10)

Lee Unkrich ve Adrian Molina’nın yönetmen koltuğuna oturduğu filmde 12 yaşındaki Miguel’in ölüler diyarına yaptığı macera işleniyor. Miguel, efsanevi gitarist Ernesto de la Cruz’un hayranıdır. Ancak Cruz hayatını kaybetmiştir ve bu yüzden Miguel’in onunla tanışma imkanı yoktur. Miguel bir gün Cruz’un gitarını bulur ve gitarı çalmasıyla birliket kendini ölüler diyarında bulur.

Anthony Gonzalez, Gael García Bernal, Benjamin Bratt, Alanna Ubach’ın seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Lee Unkrich ve Adrian Molina oturuyor.

17. İnanılmaz Aile (IMDb: 8,0/10)

Yaşanan bazı talihsiz olaylar nedeniyle süper kahramanlar artık halk tarafından istenmemektedir ve hatta intihar etmekte olan bir vatandaş kurtarıldığı gerekçesiyle süper kahraman olan Bob’a dava açar. Bob, kendisi gibi bir süper kahraman olan Helen’le evlenir, ikilinin üç çocuğu olur ve bu çocuklar da süper güçlere sahiptirler. Ancak çocukların süper güçlerini kullanmalarına izin vermemek zorundadırlar, halktan gizlenmeleri ve aralarına karışmaları gerekmektedir. Tüm bunlar Bob’un bir teklif alması ve göreve yeniden başlamasıyla son bulur.

Craig T. Nelson, Samuel L. Jackson, Holly Hunter, Jason Lee gibi isimlerin seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Brad Bird oturuyor.

18. Moana (IMDb: 7,6/10)

John Musker ve Ron Clements’in yönetmen koltuğuna oturduğu filmde Moana, Antik Polenezya’da yaşayan bir kabilenin şefinin kızıdır. Diğer yaşıtlarına ve kızlara göre daha cesur olan Moana, doğanın içinde büyümüştür. Gayet mutlu bir kız olan Moana’nın mutluluğu Maui tarafından yapılan korkunç bir lanetle bozulur. Maui’nin laneti yüzünden adada ne balık tutulabilir ne de ekinler yetişebilir durumdadır. Moana bu durumu kabullenmemekte kararlıdır.

Auli’i Cravalho, Dwayne Johnson, Rachel House, Temuera Morrison gibi isimlerin seslendirme yaptığı filmin yönetmen koltuğunda Ron Clements, John Musker, Don Hall ve Chris Williams oturuyor.

19. Şarkını Söyle (IMDb: 7,1/10)

Buster Moon bir zamanlar çok başarılı olan bir tiyatronun başındaki ama şimdilerde zor günler geçiren bir koaladır. Tiyatro onun hayatıdır ancak son zamanlarda tiyatroya olan ilgi çok azalmıştır. Tiyatroya olan ilgiyi canlandırmak için tek bir şansı kalmıştır. Bu amaçla dünyanın en büyük şarkı yarışmasını yapar. Bu yarışmaya diğer hayvanların ilgisi oldukça fazla olmuştur. Tüm hayvanlar bunu hayatlarını değiştirmek için bir fırsat olarak görürler.

Garth Jennings ve Christophe Lourdelet’in yönetmenliğini üstlendiği filmin seslendirme kadrosunda Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Seth MacFarlane, Scarlett Johansson gibi isimler bulunuyor.

20. Forrest Gump (IMDB: 8,8/10)

Filme adını veren Forrest Gump, zeka seviyesi nedeniyle okullara alınmayan biridir. Jenny isimli bir kıza aşık olur ve hayatı boyunca bu aşkın etkisinden çıkamaz. Aşkının yanı sıra tamamen şans eseri birçok ünlü isimle tanışır, Vietnam Savaşı’na katılır ve Amerikan tarihinin önemli olaylarına da bizzat tanıklık etme fırsatını bulur.

Tom Hanks’in adını en çok duyurduğu ve en başarılı filmlerinden biri olan Forrest Gump’ın yönetmen koltuğunda Robert Zemeckis otururken, Gary Sinise, Robin Wright, Mykelti Williamson gibi isimler filmde yer aldı.

21. Charlie’nin Çikolata Fabrikası (IMDB: 6,7)

Fakir bir hayat süren Charlie de diğer çocuklar gibi Willy Wonka’nın yıllardır kapalı olan çikolata fabrikasını merak etmektedir. Bir gün Willy Wonka, 5 tane çikolatanın altına bilet sakladığını ve bu biletleri bulanların çikolata fabrikasına girme hakkına sahip olacağını duyurur. Çikolata alacak kadar bile parası olmayan Charlie, fabrikaya girmek için elinden geleni yapacaktır.

Johnny Depp, Freddie Highmore, David Kelly gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Tim Burton oturuyor.

22. Bu Nasıl Aile! (IMDb: 7,0/10)

David Burke, kendi mahallesinde uyuşturucu satıcılığı yapan bir adamdır. Bir gün satması gereken uyuşturucuları kaptırmasıyla baş satıcı Brad’e borçlanır. Brad, David’e zarar görmemesi için bir şansının olduğunu söyler: Meksika sınırından yüklü miktarda uyuşturucu geçirmesini ister. David sınırda dikkat çekmemek için bir aileyle birlikte sınırı geçmenin güvenli olacağını düşünür. Striptiz dansçısı Rose’u anne, bakir bir genç olan Kenny ve bir kaçak olan Casey’i de çocukları gibi gösterir.

Komedi filminin yönetmen koltuğunda Rawson Marshall Thurber otururken, oyuncu kadrosunda ise Jennifer Aniston, Jason Sudeikis, Will Poulter ve Emma Roberts yer alıyor.

23. Çılgın Aptal Aşk (IMDB: 7,4/10)

Dışarıdan bakıldığında kusursuz bir hayatı olan Cal, gördüğü Amerikan rüyasından karısının onu aldattığını ve ayrılmak istediğini öğrenerek uyanır. Kırkında yalnız bir adam olan Cal, barda tanıştığı çapkın Jacob’tan bekar bir hayat sürdürmenin püf noktalarını öğrenmeye başlar. Bekar hayatını sürdürürken bir yandan çocuklarıyla uğraşan Cal, kendini bir anda bir aşk üçgenini çözmeye çalışırken bulur.

Oyuncu kadrosunda Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone gibi isimlerin bulunduğu filmin yönetmenliğini John Requa ve Gleen Ficarra üstleniyor.

24. Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi (IMDb: 7,3/10)

Üniversitede herkesin gözdesi olan güzeller güzeli Bianca ve ablası tamamen zıt karakterlere sahiptir. Bianca tüm erkeklerin dikkatini çekerken, ablası ise hayatı boyunca hiçbir erkeğe ilgi duymamıştır. Evin kurallarına göre iki kardeşin aynı anda sevgilisi olmadığı sürece kimsenin sevgilisi olmayacaktır. Bu durumdan sıkılan Bianca, plan kurmaya başlar.

Heath Ledger, Julia Stiles, Joseph Gordon-Levitt gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Gil Junger oturuyor.

25. Aşkzede (IMDB: 7,2/10)

Ünlü bir televizyon yıldızı olan Sarah’ın asistanlığını hem sevgilisi hem de mütevazı bir müzisyen olan Peter yapmaktadır. İkilinin arasındaki ilişki bir anda biter. Peter, Sarah’tan ayrılmanın verdiği acıyla kafasını dağıtmak için Hawaii’ye gitmeye karar verir. Ancak kafasını dağıtmak için gittiği tatil mekanında Sarah’ı yeni sevgilisiyle birlikte orada görür. Kıskançlıktan çatlayan Peter, Sarah’ı kıskandırmak için resepsiyondaki kızla yakınlaşmayı planlar.

Filmin yönetmen koltuğunda Nicholas Stoller otururken, oyuncu kadrosunda Jason Segel, Kristen Bell, Russell Brand, Mila Kunis gibi isimler yer alıyor.

26. Kötü Kızlar (IMDb: 7,0/10)

Ebeveynleri zoolog olduğu için Afrika’da doğu büyüyen Cady, on beş yaşına gelip liseye başlayınca lise ortamının daha önce bulunduğu hiçbir ortam gibi olmadığını fark eder. Lisede hayatta kalmak daha zordur. Hele ki Cady okulun en popüler kızı olan Regina George’un eski erkek arkadaşına aşık olunca durumlar daha da karışacaktır.

Lindsay Lohan, Rachel McAdams, Amanda Seyfried, Lacey Chabert’in yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Mark Waters oturuyor.

27. Şeytan Marka Giyer (IMDb: 6,9/10)

Andrea Sachs, gazetecilikten yeni mezun olmuş oldukça çıtkırıldım ve saf bir kadındır. Runaway Magazin dergisinin acımasız yöneticisi Miranda Priestly’nin yanında ikinci asistan olarak işe girer. Andrea her ne kadar çıtkırıldım olsa da mücadeleci bir yapıya sahiptir ve konumunu koruyabilmek için canla başla savaşır. Bu savaşın sonunda Andrea değişmeye başlar ve eski dostlarına, sevdiği insanlara uzaklaşmaya başlar.

Lauren Weisberger’in altı ay liste başında duran romanından uyarlanan filmde Meryl Streep, Anne Hathaway, Emily Blunt gibi isimler yer alırken, yönetmenliğini David Frankel üstleniyor.

28. Pitch Perfect (IMDb: 7,2/10)

Üniversitede ilk yılı olan Beca Barden, bir gün duşta şarkı söylerken The Bellas adı verilen okulun kızlardan oluşan müzik grubuna katılmak için ikna edilir. Gruptaki diğer kızlarla birlikte okuun erkeklerden oluşan müzik grubuna karşı yarışan Beca, kendini eğlenceli bir rekabetin içinde bulur.

Yönetmenliğini Jason Moore’un yaptığı filmde başrolleri Anna Kendrick, Brittany Snow ve Anna Camp paylaşıyor.

29. Truman Show (IMDb 8,1/10)

Herkesin mutlu ve sorunsuz bir kasabada yaşayan Truman Burbank’in hayatı imrenilcek tarzdadır. Güzeller güzeli bir eşe ve mükemmel bir hayata sahip olan Truman, bir gün yolda yürürken öldüğünü sandığı babasını görür. İlk başta bu kişinin babası olup olmadığından emin olamaz ancak içine artık bir şüphe düşmüştür. Babasını birkaç kez daha gören Truman, bir şeyleri keşfetmeye başladıkça hayatının yalanlar üzerine kurulu olduğunu anlamaya başlar.

1998 yapımı filmin yönetmenliğini Peter Weir üstlenirken, oyuncu kadrosunda ise Jim Carrey, Laura Linney, Natascha McElhone yer alıyor.

30. Karate Kid (IMDb: 6,2/10)

Detroit’te yaşarken bir anda annesinin işi nedeniyle Çin’e taşınmak zorunda kalan Dre, kültürüne tamame1n yabancı olduğu ülkede arkadaş edinmede oldukça zorluk çekmiştir. İlk arkadaşı Mei Ying adında bir kızdır. Mei ve Dre, birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar. Sınıftaki zorba Cheng, Dre’yi kendine düşman sayar ve sürekli Dre ile uğraşır. Dre kendini korumak için karate öğrenmeye çalışır. Dre’nin şansına evlerine gelen tamirci Bay Han eski bir ustadır ve bu yolda ona eşlik eder.

Jackie Chan ve Jaden Smith’in başrollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Harald Zwart oturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like