Bugün Disney Plus’ın Türkiye’deki serüveni resmen başladı. Yurtdışında izlenen pek çok dizi ve film artık Türk izleyicilerle de buluştu. Ayrıca sadece yabancı değil yerli yapımlarda yer alıyor. En çok merak edilen ise Marvel serilerinin tamamına erişim olması. Disney Plus, Marvel Studios’un tüm serilerini kendi platformu üzerinden yayınlıyor.

Disney Plus’ta en çok merak edilen yapımlardan biri de Loki. Birinci sezonunu tamamlayan dizinin devamı geliyor. Heyecanlı paylaşımı yapan platform, serinin devam edeceğini gösterdi. Hatta ikinci sezon ile ilgili bazı ipuçları bizlere sundu. 

Geçen ay, Marvel Studios’un Loki’si ikinci sezonunun Haziran ayında çekimlerine başlayacağı açıklanmıştı. Yeni sezonla ilgili bilgiler çok azdı. Ancak birkaç oyuncunun geri döneceği doğrulayan haberler geldi. Screen Rant ile yapılan röportajda Eugene Cordero, hayranların onun dönüşünü görmeyi bekleyebileceğini doğruladı.

Loki’nin ilk sezonu geçtiğimiz Haziran ayında Disney+’da yayınlanmıştı. İkinci sezonu duyurulan ilk Marvel Studio dizisi oldu. Dizi, Avengers: Endgame’in ardından herkesin en sevdiği Yaramazlık Tanrısı Loki’yi (Tom Hiddleston) takip ediyor. Filmdeki “Zaman Soygunu”nun ardından Loki kendini tesseract’ın sahibi olarak bulur.

Daha sonra, kendini zaman çizelgesini korumaya adamış bir kuruluş olan Time Variance Authority tarafından tutuklanır. İlk sezon, “kutsal zaman çizelgesinin” mahvolması, çoklu evrenin yaratılması ve Loki’nin farklı bir zaman çizelgesinin TVA’sında mahsur kalmasıyla sona eriyor.

Loki’nin ilk sezonunda Cordero çifte görev aldı ve kendini iki rol oynarken buldu. Önce TVA’da katip olan Casey’i oynadı. Loki ilk tutuklandığında, Casey, Loki’nin suçunun kanıtlarını zaman çizelgesine karşı dosyalamaktan sorumlu kişidir. Cordero ayrıca Casey’nin bir çeşidi olan Hunter K-5E’yi oynuyor ve Loki, farklı bir TVA’nın karargahında olduğunu fark ettiğinde, sezonun sonundaki uçurumda kısaca görülüyor.

Gerçek Marvel aktörü tarzında Cordero, ikinci sezondaki rolü hakkında dudaklarını mühürlü tuttu. Casey, Hunter K-5E, karakterin üçüncü bir çeşidi mi yoksa yukarıdakilerin hepsini mi oynayacağı henüz açıklanmadı.

Bir cevap yazın
You May Also Like
Read More

Netflix mi Disney Plus mı?

Sinema sektörü her geçen gün zenginleşirken dijital platformlarında rekabeti kızışır hale geliyor. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’ye gelişini büyük bir…