Star Wars’ın mini dizisi olan Obi Wan Kenobi, 5. bölüm ile heyecanını sürdürüyor. Star Wars serüveninden sonra Disney Plus, önemli bir adım atarak yeni bir dizi heyecanı yaşattı.

Sonunda, Obi-Wan Kenobi’nin sondan bir önceki bölümü, Prequel Era hayranlarının dizinin başlangıcından bu yana uzun zamandır beklediği bir anı yayınladı. Bölüm 5’in açılış anlarında, genç bir Anakin Skywalker (Hayden Christensen), Ustası Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) ile düello yapmak için bekliyor. Bu an, bölüm boyunca hem Darth Vader hem de Kenobi’nin farklı yaklaşımlarını hatırladıkları için tekrar ziyaret edilir. 

Kenobi, Vader’a engel olmak için sessizce başka bir karakter kurdu. Bölüm 5 ile izleyiciler, Obi-Wan Kenobi’nin parçaları bir araya getirildiğini gördü.

Obi Wan Kenobi 5. Bölüm

Bölümün başlarında, İmparatorluğun Kenobi ve destekçileri Jabiim’i sıkıştırdığı için zafer yaklaşıyorken, Reva (Musa Ingram) sabırsızlıkla beklediği şeyi alır. Darth Vader, onun potansiyelini veya belki de kararlılığını nasıl kullanabileceğini görünce onu Baş Engizisyoncu’ya terfi ettirir ve bir kez daha Kenobi’nin peşine düşer.

Jabiim’de işler sarpa sarıyor ve Kenobi, Prenses Leia’yı (Vivien Lyra Blair) kurtarma görevinin tıpkı kendisi gibi insanları korumak için tasarlanmış bir operasyonu nasıl etkileyebileceğini görüyor. 

Belki de hayatları için kaçan Jedi’ların son kayıtları olarak duran duvarlardaki grafitileri boş boş inceliyor. Order 66’nın ağırlığı, tıpkı son on yıldaki hareketsizliğinin onun üzerinde ağırlığı olduğu gibi, Bölüm 5’in üzerinde ağır bir şekilde beliriyor. 

Zorlukların onlara karşı olmasına rağmen, Kenobi ve Roken (O’Shea Jackson Jr.), İmparatorluk geldiğinde hattı korumak için güçleri toplayarak sistemleri tekrar çevrimiçi hale getirmek için onlara yeterli zaman kazandırır.

Geçen haftaki bölümde Reva, Leia’nın droidi L0-LA’ya bir sınırlayıcı cıvata yerleştirdi. Fakat bu onun sadece grubun nerede olduğunu izlemesine izin vermiyor. Cihaz ayrıca droidin uzaktan kontrol edilmesine izin vererek Reva’nın tesisi kapatmak için L0-LA’yı kullanmasına izin vererek Kenobi ve diğerlerini içeride hapseder. Leia, neler olup bittiğini araştırmak için havalandırma sistemine tırmanmaya gönüllü olmuştu.

Bir cevap yazın
You May Also Like