Türkiye’de Disney Plus’ın başlaması için sadece bir hafta kaldı. Sayılı günler kala, yeni üye olan ya da olmak isteyenler için yapımları incelemeye devam ediyoruz. Bugünkü konuğumuz ise Ms. Marvel.

Marvel Studios, geçen bir buçuk yılda Disney Plus’ta birçok yeni akış programı yayınladı. Marvel serilerinin sevilmesinin ardından Disney+ bu alanda daha çok içerik hazırlamaya başladı. Yakın zamanda bitmesi de muhtemel değil. Bu şovlardan biri Ms. Marvel. 

Bu şovu diğer tüm Marvel Disney+ şovlarından farklı kılan şey, bir Marvel çizgi romanına manşet olan ilk Müslüman karakter olan Kamala Khan’ın canlı aksiyon tanıtımına sahip olmasıdır. Dizi, MCU’da daha önce hiç görülmemiş birkaç yeni karakter içereceğinden, Bayan Marvel için kapsamlı bir oyuncu kadrosu ve karakter rehberini bu yazıda paylaşmak istedik.

Kamala Khan / Bayan Marvel (Iman Vellani)

Kamala Khan, Jersey City’de yaşayan 16 yaşında Pakistanlı-Amerikalı bir kız. Çizim yapmayı, video oyunları oynamayı ve süper kahramanlar, özellikle Kaptan Marvel hakkında hayran kurguları yazmayı seviyor. 

Çizgi romanlarda Kamala, uzuvlarını uzatmasına izin veren bir Terrigen Mist ile vurulurken, MCU’daki Kamala, kozmik enerjiden yapılar yaratmasına izin veren özel bir bileklik bulur. Bu güç değişikliği, muhtemelen Marvel’ın ana devamlılıklarında başka bir esnek karakter piyasaya sürmeyi planladığı gerçeğinden kaynaklanıyor.

Bruno Carrelli (Mat Lintz)

Carrelli, Kamala’nın en iyi arkadaşıdır. Çizgi romanlarda Bruno, Kamala’nın gizli kimliğini bilen birkaç kişiden biridir. Yüksek zekasını ona yardım etmek için kullanır. Hatta bazen onun için ekipman yapar.

Nakia Bahadır (Yasmeen Fletcher)

Nakia, 2018 MCU filmi Black Panther’in ana karakterlerinden biriyle aynı adı paylaşan Kamala’nın yakın bir arkadaşıdır. Çizgi romanlarda Nakia, Kamala ile aynı okula giden bir Türk-Amerikalı ve dindar Müslümandır. O bir sosyal aktivist ve mahallelerinde bir soylulaştırma kampanyası için imajı seçildikten sonra başlangıçta Bayan Marvel’e karşı soğuk hissetse de, Nakia sonunda kahramana ısınır ve hatta Kamala kaybolduğunda bir vekil olur.

Bir cevap yazın
You May Also Like