Disney Plus’ın önemli Star Wars yapımı Obi Wan Kenobi için bir final sezon özeti geldi. Tüm özete yer vermesek de öne çıkan detayları sizlere aktardık. Dikkat yazı biraz spoiler içerir.

Sürgün edilen Jedi, Darth Vader’ın ölümcül pençesinden kurtulmuş gibi görünüyor. Ama Reva’nın gözü önünde genç Luke Skywalker var. Obi-Wan Kenobi, Disney Plus’a ulaşan canlı aksiyon Star Wars mini dizisinin sezon finali olan 6. bölümüyle Çarşamba günü sona erdi.

Sürgündeki Jedi Obi-Wan (Ewan McGregor), küçük Prenses Leia Organa (Vivien Lyra Blair) ve Darth Vader’dan (eski adıyla Anakin Skywalker, Hayden Christensen tarafından canlandırılan ve James Earl Jones tarafından seslendirilen) kaçan bir grup mülteciye yetiştik.

Obi Wan Kenobi finali müthiş yaptı

Jedi ve Force duyarlılarının Path olarak bilinen bir yeraltı demiryolu aracılığıyla İmparatorluktan kaçmasına yardım eden Anti-İmparatorluk ağ lideri Roken (O’Shea Jackson Jr.), gemilerinin hiper sürücüsünün bozulduğunu ve İmparatorluğun sıcak takipte olduğunu ortaya koyuyor.

Eski İmparatorluk Müfettişi Reva (Musa Ingram), Sith Lordu’nu devirmeye çalıştıktan sonra Vader tarafından ölüme terk edildi. Yine de ölmek için çok kızgın ve görünüşe göre 10 yaşındaki Luke Skywalker’ın Vader’ın gizli oğlu olduğunu ve Tatooine’de saklanarak yaşadığını anladı.

Obi-Wan, Güç aracılığıyla Luke’a yönelik tehlikeyi sezdi, bu yüzden Reva ile yüzleşmek için çöl dünyasına geri dönmesi gerekecek sanırım. En azından kimse Leia’nın Vader’ın diğer gizli çocuğu olduğunu anlamadı.

Dikkat Spoiler bölümü

Güçten derinlemesine yararlanmanın ve final için biraz vermenin zamanı geldi. Bu dizi Revenge of the Sith’ten yaklaşık 10 yıl sonra ve A New Hope’dan dokuz yıl önce geçiyor.

Vader’ın yenilmesi ve Reva’nın genç Luke’u koruyarak intikam arayışından vazgeçmesiyle Obi-Wan, kendisini tekrar Güç’e açtı. Pis Tatooine mağarasından ayrılır. Lars çiftliğine kısa bir ziyarette bulunur.

Owen Amca (Joel Edgerton) başlangıçta Jedi’a her zamanki şüphesiyle bakar. Ancak Obi-Wan, Luke’un “sadece bir erkek olması gerektiğini” ve Lars’ın korumasının genç adamın tek ihtiyacı olduğunu kabul ettiğinde ona ısınır. Bu güzel değil mi? Aslında Owen’ın Obi-Wan’ın Luke ile tanışmasına izin vermesi çok hoş.

Obi-Wan, Yeni Bir Umut’ta onu bulacağımız Kumul Denizi’ndeki yeni evine yolculuğuna devam ediyor, ancak yolda son bir kişiyle karşılaşıyor: rahmetli ustası Qui-Gon Jinn’in (Liam) Güç hayaleti. Neeson).

Hayalet Jedi, eski Padawan’ının kendisini Güç’ten koparmış olmasının, daha önce ortaya çıkmamasının nedeni olduğunu öne sürüyor.

Bir cevap yazın
You May Also Like
Read More

Netflix mi Disney Plus mı?

Sinema sektörü her geçen gün zenginleşirken dijital platformlarında rekabeti kızışır hale geliyor. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’ye gelişini büyük bir…