Obi-Wan Kenobi, Mayıs ayında Disney Plus’a büyük bir sükse yaparak girdi. Piyasaya sürülmeden hakkında fazlasıyla konuşulan mini dizi beklentilerin üzerinde bir performans sergiledi.

Obi-Wan Kenobi’nin bir nedenden dolayı Disney yönetimindeki Star Wars için son bir umut gibi hissettirdi. TV şovunun bu kadar iyi olması yapımın film serisini neredeyse unutturdu. O kadar iyi bir senaryo ve görsel şölen sunuldu ki Star Wars hayranları bile şaşırdı.

Obi-Wan Kenobi, kendi Star Wars fandomum son bir direnişi

Disney’in Star Wars çıktılarının neredeyse tamamını beğenmeme rağmen, Obi-Wan Kenobi’nin “iyi” olma konusunda fazlasıyla iyimser. Böylesine önemli bir karaktere odaklanan bir gösterinin riskleri, gösterinin ön filmler ve orijinaller arasındaki boşluğu doldurma potansiyeli ile birleşti. Ayrıca yeni bir tür Star Wars nostaljisi için sahneyi hazırladı. 

Aynı zamanda gösterinin yeni bir orta yol bulma potansiyeline sahip olduğuna da inanıyorum. Sadece yeni Star Wars hayranlarına değil, tüm dizi severlere hitap eden bir dizi. Çoğunlukla, tam olarak böyle oynandığı da görebildik.

Obi-Wan Kenobi gerçekten harika mı?

Elbette, Leia’yı oynayan aktris, 10 yaşındaki bir kızı oynamak için çok genç görünüyordu. Elbette, televizyon tarihinin istemeden en komik kovalamaca sahnelerinden birinin parçasına tanıklık ettik. Ancak tüm bunlara rağmen mini dizi için istenilen her şeyi verebildi.

Leia, Luke ve Obi-Wan’ın gösterinin karşılaşmalarından kurtulacağı bilgisi ile bahisler düşürüldü. Ancak tüm bu kesinliklere rağmen, her şeye rağmen Obi-Wan Kenobi, Star Wars’u satın aldığından beri Disney’in ürettiği en iyi TV programı olmayı başardı.

Belki de daha etkileyici olanı, imkansızı başardılar ve (neredeyse) tüm Star Wars hayranlarını mutlu ettiler.

Bir yanıt yazın
You May Also Like