Walt Disney Şirketi’nin yayıncısı Disney Plus, 42 ülke ve 11 yeni bölgeden oluşan Avrupa, Afrika ve Batı Asya’da 2022’nin yaz aylarından itibaren hizmet vereceğini onayladı. Hizmet verilecek yeni ülkeler arasında Türkiye, Güney Afrika, Polonya ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler yer alıyor.

Disney, bu duyuru için belirli bir tarih ​​açıklamadı, yalnızca sürecin yaz aylarında başlayacağını belirtti.

Hizmet verilecek ülkelerin tam listesi ise şu şekilde:

Arnavutluk, Cezayir, Andora, Bahreyn, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Estonya, Yunanistan, Macaristan, Irak, İsrail, Ürdün, Kosova, Kuveyt, Letonya, Lübnan, Libya, Lihtenştayn, Litvanya, Malta, Karadağ, Fas, Kuzey Makedonya, Umman, Filistin Toprakları, Polonya, Katar, Romanya, San Marino, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Güney Afrika, Tunus, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Vatikan ve Yemen.

Buna ek olarak, Disney Plus’ın mevcut olacağı yeni bölgeler arasında Danimarka’nın Faroe Adaları, Fransız Polinezyası, Fransız Güney Toprakları ve St. Pierre ve Miquelon, Finlandiya’nın Åland Adaları, Hollanda’nın Sint Maarten adası, Norveç’in Svalbard & Jan Mayen adası ve Birleşik Krallık’ın Britanya Hint Okyanusu Toprakları, Cebelitarık, Pitcairn Adaları ve St Helena yer alıyor.

Henüz, ülkeler için abonelik fiyatları açıklanmadı.

Disney Plus, Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic’ten çeşitli içeriklere ev sahipliği yapar. Uluslararası pazarlarda, yeni eğlence ve içerik markası Star’ı da içeren, 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX ve Searchlight Pictures’dan içerik sunuyor.

Avrupa dışında, Disney Plus Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, Güney Kore, Tayvan ve Hong Kong’da ve Latin Amerika’da hizmet veriyor. Hindistan’da, Disney Plus Hotstar olarak hizmet veriyor ve pazar lideri durumda. Disney Plus Hotstar markası, aynı zamanda Endonezya, Malezya ve Tayland’da da kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın
You May Also Like