Tüm dünyanın en çok sevilen dizisi haline gelen Squid Game ile ilgili yeni bir paylaşım yapıldı. Diziseverleri heyecanlandıran paylaşım Netflix tarafından geldi. İzleyiciler ise bu paylaşımla yeniden sezon 2 söylentisini gündeme getirdi.

Hikaye paylaşımı yapan Netflix, Squid Game için ikinci sezonun geleceğini gösterdi. Ancak sezon ikinin ne zaman geleceği henüz belli değil. İlk sezonun dünya çağında rekor kırmasının ardından yeni sezonun ortaya çıkması heyecan verici olacak.

Kaynak: Netflix

Squid Game’in konusu

Kore TV mini dizisi “Squid Game” birdenbire ortaya çıktı. Hızla dünya çapında ilgi gördü. Netflix’te yayınlanan “Squid Game” çocuk oyunları oynayarak ölümcül bir dönüşle kazanılan muazzam zenginlik için acımasız bir rekabetin hikayesini anlatıyor. 

Gösteri, oyuncu 456, Seong Gi-hun’un (Lee Jung-jae) bakış açısıyla anlatılıyor. Güney Koreli yönetmen Hwang Dong-hyuk tarafından yaratılan “Squid Game”, güçlü duygusal tepkiler uyandıran mükemmel oyunculuk ve karakter gelişimi aracılığıyla sınıf sorunlarını ve izleyicilerin bu sorunlardaki rolünü incelikle gözler önüne seriyor.

Muazzam gelir eşitsizliğinin etkilerini ortaya koyan “Squid Game”, ezilenlerin çaresizliğini araştırıyor ve oyunun nakit sıkıntısı çeken katılımcılarını oyun alanı oyunlarında ölümüne karşı karşıya getiriyor. 

Daha önce “Açlık Oyunları” ve “Parazit” gibi filmlerde de benzer senaryoları görmüştük. Fakat, “Squid Game” oyuncularının istekli katılımı, sevilen karakterler açgözlülüğe yenik düştükçe oyunları oynamayı ve birbirlerine açılmayı tercih ettikleri için izleyiciyi peşinden sürüklüyor.

Squid Game 2. sezon heyecanı

Netflix’te yayınlandıktan sonra dizi, IMDb listesinin en üst sıralarına tırmandı. Dizi ikinci sıraya kadar yükselme başarısı gösterdi. Şimdi ise dizinin son bulmasıyla ilk 100 dışına çıktı. 

Squid Game, son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran Netflix tarafından üretilen bir Güney Kore drama dizisidir. Birden fazla ülkede Netflix’in İlk 10’unda yer alıyor ve sosyal medyada trend oldu.

Squid Game’in bu popülaritesi ikinci sezon ile birlikte yeniden gelebilir. İkinci sezon senaryosuyla ilgili ortaya pek çok fikir atılıyor. En yakın ihtimal ise oyunları, başroldeki ismin devam ettirmesi yer alıyor. Dizi hakkında kısa bir paylaşım gelse de henüz Squid Game 2. sezon tarihi netleşmiş değil.

Bir yanıt yazın
You May Also Like