Hollywood’da son yıllarda en çok parlama şansına sahip kadınlardan biri olan Margot Robbie, çoğumuzun aklına Harley Quinn olarak kazınsa da Robbie’nin birçok başarılı filmi mevcut. Güzelliğinin yanı sıra oyunculuk konusunda da oldukça iddialı olan Robbie’yi daha birçok başarılı projede göreceğiz gibi duruyor.

1. Para Avcısı (IMDb: 8,2/10)

Amerikan borsasında komisyoncu olan Jordan Belfort’un biyografisinin uyarlaması olan filmde Jordan Belfort, Wall Street borsasında komisyoncu ve bir yatırım firmasında CEO’dur. Kısa zamanda çok kazanan ve çok harcayan bir para makinesine dönüşür. Aynı zamanda hayatında uyuşturucu, fahişeler, kirli fanteziler de vardır. Tabii çöküşü ise uzak değildir.

Martin Scorsese’in yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Leonardo diCaprio, Jonah Hill ve Margot Robbie gibi isimler yer alıyor.

2. Suicide Squad (IMDb: 6,1/10)

Süper kahramanları izlemeye bayılan kesim için farklı bir bakış açısı getiren filmde, bu kez kötü süper kahramanların yaşadıklarına tanık oluyoruz! Devletin emriyle dünyanın en tehlikeli süper güçlere sahip kişileri hapisten çıkarılarak toplanır. Ekip toplanır ancak bir süre sonra devletin onları göreve başarısız olmaları için gönderdiğini fark ederler.

David Ayer’in yönetmen koltuğuna oturduğu filmde Jared Leto, Will Smith, Margot Robbie ve daha birçok önemli isim yer alıyor.

3. Ben, Tonya (IMDb: 7,5/10)

Buz pateni hayatının odak noktası olmuş olan Tonya Harding, buz pateninde ne kadar iyi olursa olsun annesini memnun edememektedir. İki defa olimpiyatlarda ve Skate America Champion ödülünü kazanan Tonya, eski kocasının yardımıyla 1994 Amerika Şampiyonası öncesi aynı dalda yarıştığı rakibi Nancy Kerrigan’ın sakatlanmasını sağlar. Ancak bu yaptığı Tonya’ya pahalıya patlayacaktır.

Margot Robbie, Allison Janney, Sebastian Stan’in yer aldığı filmin yönetmenliğini Craig Gillespie üstleniyor.

4. Elveda Christopher Robin (IMDb: 7,1/10)

Uluslararası çapta yazdığı çocuk kitaplarıyla ünlenmiş olan A. A. Milne, 1. Dünya Savaşı’ndan sonra İngiltere’ye umut dağıtan kitaplar yazmıştır. İngiltere’de ününün artmasıyla insanların dikkatini çeken Milne, sadece kendisinin değil ailesinin de göz önüne çıkmasına neden olmuştur. Filmde, bu süreçte Milne ve oğlu Christopher Robin’in arasındaki ilişki anlatılıyor.

Simon Curtis’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Domhnall Gleeson, Margot Robbie, Kelly Macdonald ve Will Tilston yer alıyor.

5. Aşk Uğruna (IMDb: 7,0/10)

İkinci Dünya Savaşı sırasında Fransa’da yaşamakta olan genç ve güzel Lucile Angellier, üvey annesiyle birlikte savaşta esir düşen babasından haber almak için umutsuzca beklemektedir. Savaş devam ederken Lucile evlerine yerleşen Bruno von Falk isimli yaralı askerden hiç hoşlanmaz. Zamanla Lucile ve Bruno arasında bir çekim oluşur ve iki genç savaşın oluşturduğu trajik ortamda birbirlerine aşık olurlar.

Saul Dibb’in yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Margot Robbie, Michelle Williams, Kristin Scott Thomas, Mathias Schoenaerts gibi isimler yer alıyor.

6. Fokus (IMDb: 6,6/10)

Usta dolandırıcılardan biri olan Nicky, bir gün Jess Barrett adında güzel bir kadınla karşılaşır. Soygun konusunda oldukça başarılı olan Jess, soygun konusunda Nicky kadar profesyoneldir. Nicky, Jess’e soygunculuğun inceliklerini öğretirken ona karşı duygu beslemeye başlar ancak karşılık bulamaz ve ikilinin arası açılır. Aradan geçen üç senenin sonunda Jess, araba yarışları camiasında sözü geçen biri olmuştur. Jess, Nicky’nin en son ve oldukça tehlikeli tezgahının en kritik noktasında onun planlarını alt üst eder ve Nicky’nin dünyasını karartır.

Glenn Ficarra ve John Requa’nın yönetmen koltuğuna oturduğu filmde Margot Robbie, Will Smith, Rodrigo Santoro gibi isimler yer alıyor.

7. Viski Tango Fokstrot (IMDb: 6,6/10)

Gerçek bir hikayeden beyazperdeye uyarlanan filmde bir gazetecinin Afganistan ve Pakistan’da yaşadıkları anlatılıyor.
Başrollerde Tina Fey, Billy Bob Thornton, Margot Robbie, Martin Freeman yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda John Requa ve Glenn Ficarra oturuyor.

8. Z for Zachariah (IMDb: 6,0/10)

Robert C. O’Brien’ın Z for Zachariah kitabından uyarlanan filmde 16 yaşındaki Ann Burden’in nüklüer felaketten kaçışını konu alan felaket öyküsünü izleyicilerle buluşturuyor.

Craig Zobel’in yönetmenliğini üstlendiği filmde Margot Robbie, Chiwetel Ejiofor ve Chris Pine gibi isimler yer alıyor.

9. Terminal (IMDb: 5,3/10)

İsimsiz bir şehrin pek de tekin olmayan yerlerinde geçen filmde esrarengiz bir suç dehası yüzünden birbirlerinin hayatlarına giren iki suikastçı, ölümcül bir hastalığın pençesine yakalanmış  bir öğretmen, bir hademe ve farklı hayatlar yaşayan iki meraklı garsonu işliyor.

Vaughn Stein’in yönetmenliğini üstlendiği filmde Margot Robbie, Simon Pegg, Mike Myers gibi isimler yer alıyor.

10. Tarzan Efsanesi (IMDb: 6,3/10)

Ormanda büyüyüp yaşayan Tarzan, artık John Clayton adını almıştır ve sevdiği kadınla birlikte medeni bir yaşam sürmeye başlamıştır. Meclisin ticari ataşesi olması için iş teklifi alan John, Kongo’ya davet edilmiştir. Ancak onun bu başarısı herkesi mutlu etmemiştir. Belçika Kralı’nın elçisi Leon Rom’un Clayton’u biri intikam için kullanacaktır.

Başrollerinde Alexander Skarsgard ve Margot Robbie’nin yer aldığı filmde yönetmen koltuğunda David Yates oturuyor.

11. Zamanda Aşk (IMDb: 7,8/10)

Tim Lake, 21 yaşına geldiğinde ailesindeki tüm erkeklerin gizli bir yeteneği olduğunu öğrenir, bu yetenek onda da vardır! Zamanda seyahat etme yeteneği olan Tim, özelliğini kullanarak geçmişte yaptığı utanç verici şeyleri değiştirmek ister ve geçmişe doğru yol alır. Bu sırada Londra’ya taşınan Tim, orada Mary adında güzel bir kadına da aşık olur. Tim, bu yeni ilişkisinde hiç hata yapmamak için gizli yeteneğin kullanacaktır.

Domnhall Gleeson, Bill Nighy, Rachel McAdams, Margot Robbie gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini Richard Curtis üstleniyor.

12. Büyük Açık (IMDb: 7,8/10)

Bankacılık sektöründen olmayan dört kişi, büyük bankaların, medyanın ve hükumetin göremediği ekonomik çöküşü görür. Görünmeyeni gören dörtlü yatırımları, herkesi ve her şeyi sorgulamalarının gerektiğini anlar ve modern bankacılığın karanlık noktalarını görürler.

Michael Lewis’in çok satan kitabı ve gerçek bir hikayeden uyarlanan filmin yönetmenliğin Adam Mckay’in filmde Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling ve Brad Pitt, Margot Robbie gibi isimler yer alıyor.

13. Tavşan Peter (IMDb: 6,6/10)

Yaramaz bir tavşan olan Peter ve arkadaşı birlikte boş buldukları bir kır evini kendilerine yuva edinirler. Evde oldukça güzel bir yaşam süren ikilinin keyfi suratsız Bay McGregor’un ortaya çıkmasıyla bozulur.

Will Gluck’ın yönetmenliğini üstlendiği animasyon filminin seslendirme ekibinde Domhnall Gleeson, Rose Byrne, Sam Neill, Margot Robbie gibi isimler yer alıyor.
Bir yanıt yazın
You May Also Like