Jaimie Alexander, Marvel Sinematik Evreni’ne geri dönmeye hazırlanıyor.

İlk iki Thor filminde yer almış olan ancak 2017’de Thor: Ragnarok’ta görünmeyen Alexander’ın yazar ve yönetmen Taika Waititi’nin yakında çıkacak devam filmi Thor: Love and Thunder’a Asgardlı savaşçı Lady Sif rolünü yeniden canlandırmak için geri döneceği söylüyor.

Açıklamalara göre, Alexander’ın, Christian Bale’i kötü adam Gorr the God Butcher olarak seriye tanıtacak olan Taika Waititi’nin yeni filmi Thor: Love and Thunder’da MCU’ya dönmeye hazır olduğu bildirildi. Raporda ayrıca Sif’in Disney + dizisi olan Loki’de konuk oyuncu olabileceği belirtiliyor.  Sif’in Loki’yi MCU’da tanıtan proje olan Thor’da ilk kez ortaya çıktığı ve ikisinin daha önce ekranda yüz yüze geldiği düşünüldüğünde bu kulağa mantıklı geliyor.

Alexander Lady Sif, Thor: The Dark World ve Agents of SHIELD TV dizisinin iki bölümünde de yer aldı. Fakat Thor filmlerinde yeteri kadar başarı yakalayamadı. Bunun nedeni ise o ilk Thor filmlerinde zihinlerde büyük bir iz bırakması için yapacak yeterli şeyi yoktu. Neyse ki, Taika Waititi, kendini ciddiye alan ve ara sıra sıkıcı Thor serisine Thor: Ragnarok ile çok ihtiyaç duyulan bir mizah dozu enjekte etti ve bu filmi MCU kanalından çıkarıp üst düzeye doğru yükseltti. İşte bu sefer Sif’in daha önce olduğundan çok fazla ön planda olacağı düşünülüyor.

Yakın zamanda NBC dizisi Blindspot’ta rol alan Alexander, bir sonraki filmde Thor serisine dönen tek kadın olmayacak. Daha öncesinde Thor: Ragnarok’da görülmeyen Natalie Portman, Thor: Aşk ve Thunder ile ekrana geri dönecek isimler arasında yer alıyor. Natalie Portman’ın canlandıdığı Jane karakterinin kansere yakalanacağı ve bir şekilde Thor’unkilere benzer güçler kazanacağı biliniyor. Tessa Thompson ise dünyadaki Asgard halkının kraliçesi olarak yer almaya devam edecek. Chris Pratt’in meşhur Star Lord karakteri ile Thor’un yollarının nasıl kesişeceği ise henüz bilinmiyor.

Yeni devam filminin prodüksiyonu önümüzdeki ay başlayacak. 6 Mayıs 2022 tarihinde ise filmin beyazperdede olması bekleniyor.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like