Thomas Kretschmann, James Mangold’un merakla beklenen yeni filmi  Indiana Jones 5’in kadrosuna katıldı. En çok The Pianist ve Avengers: Age of Ultron’daki rolleriyle tanınan Alman aktör, söylenenlere göre gizemli bir rol oynayacak.

Kretschmann, yakın zamanda benzer şekilde isimsiz bir rolle duyurulan Mads Mikkelsen’e katılacak. Fleabag  yaratıcısı Phoebe Waller-Bridge, itibari arkeolog olarak geri dönecek olan Harrison Ford’a yardımcı liderlik edecek.

Aralarında önceki dört Indiana Jones serisinin film müziklerini ortaya koyan efsanevi film bestecisi John Williams da dahil olmak üzere tanınan birçok isim de yeni seriye dahil olacak. Yapımcılar Kathleen Kennedy ve Frank Marshall da film serisine geri dönüyor.

Indiana Jones 5, yapımcı olarak Kennedy ve Marshall’a katılacak olsa daSteven Spielberg tarafından yönetilmeyen ilk devam filmi olacak. Spielberg geçen yıl, Mangold’un Şubat ayı başlarındakabul edileceğine dair söylentilerle meşaleyi farklı bir yönetmene devretmeyi seçti. Geçen yıl yaptığı bir röportajda Marshall, Mangold’un seriyi devralmak için neden mükemmel bir seçim olduğunu anlattı.

“Seriye olan aşkı… Mangold harika bir film yapımcısı. Bence Harrison ile de bir ilişkisi var. Tüm doğru parçaların doğru zamanda bir araya geldi aslında” dedi. Yapımcı, “Hala Spielberg’in işin içinde olmasıyla birlikte zaten her şeyin en iyisine sahibiz” diye ekledi.

Spielberg ile Indiana Jones ve The Kingdom of the Crystal Skull’da çalışan yazar David Koepp, Spielberg ayrıldığında  Jonathan Kasdan (Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi) ile birlikte projeden çekildi ve farklı senaryo görevlerini yerine getirmek için devreye girdi. Bu seride aslında bir tür aile geleneği de yer alıyordu çünkü Kasdan’ın babası Lawrence Kasdan, ilk Indiana Jones filmi olan Raiders of the Lost Ark’ın senaryosunu yazmıştı.

İlk olarak 2019’da piyasaya sürülmesi planlanan proje, COVID salgını nedeniyle biriken gecikmelerle birkaç kez ertelendi. Bu baharda ana çekimine başlanılması planlanan filmin  29 Temmuz 2022’de gösterime girmesi bekleniyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like