Malum havalar sıcak dışarıda gezmek insanı pek mutlu edemiyor. Sosyalleşmek için de serin sinema salonları üst tercihlerden biri oluyor! Ancak sinemaya gitmek için de karar verilmesi gereken birkaç şey var: hangi filme gidilir, vizyonda ne vardır, filmlerin kalitesi nasıldır, sinemada izlenmeye değecek bir film midir?.. Siz de haftalık olarak çıkan filmlerin detaylarını öğrenmek ve sinemaya giderken sorularınızın bir içerikte cevaplanması için sitemizi takip edin!

1. Gürbüz: Hadi Allah’a Emanet (IMDb: 7,8/10)

Bir pizzacıda motorlu kuryelik yapan Gürbüz, çalıştığı pizzacıda müdür olmanın hayalini kuran Aylin ile evlilik planları yapmaktadır. Ancak Aylin oldukça kıskanç bir kadındır. Gürbüz, Aylin’in kıskançlığını dindirmek için arkadaşı Ferhat’ın önerisiyle Aylin’e gün boyunca yaşadığı her şeyi kaydedip atmayı düşünür. İlk kayıt gününde bir cinayete şahitlik eder. Cinayetin her anı kaydedilmiştir ve cinayeti işleyen kişiler de Gürbüz’ün peşine düşer.

31 Ağustos’ta vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Emre Mutlu, Hakan Bulut, Ayhan Taş gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Orhan Erkal oturuyor.

2. İtalyan Usulü Aşk (IMDb: 6,7/10)

Yakın arkadaşlar olan Sal ve Vince, birlikte bir restoran işletmektedir. Bir anda arkadaşların arası açılınca işler karışır ve ikili ezeli rakipler konumuna gelir. Sal’in kızı Nikki ve Vince’in oğlu Leo birbirlerine aşık olur ve evlenmeye karar verirler. Leo ve Nikki’nin önünde ebeveynleri büyük bir engeldir ve bu sorunu çözmeleri gerekmektedir.

31 Ağustos’ta vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Hayden Christensen, Emma Roberts, Alyssa Milano gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Donald Petrie oturuyor.

3. Çatışma (IMDb: 4,3/10)

Jacob’ın çalıştığı banka soyguna uğramış ve iş arkadaşının ölümüyle sarsılmıştır. Soyguna karışan kişiler hapse atılmadan rahat edemeyecek olan Jacob, eski bir polis memuru olan komşusu James’in yardımını ister. Gabriel isimli soyguncu, Jacob ve James’in peşine düştüklerini anlayınca atağa geçer ve Jacob’ın eşiyle kızını kaçırır. Jacob’ın artık eşini ve kızını da kurtarması gerekmektedir.

31 Ağustos’ta vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Bruce Willis, Frank Grillo, Johnathon Schaech gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Brian A. Miller oturuyor.

4. Upgrade (IMDb: 7,6/10)

Eşiyle birlikte saldırıya uğrayan Grey Trace’in hayatı bir anda değişir. Grey saldırıda eşini kaybeder ve kendisinin de belden aşağısı felç kalır. Bir gün bir milyarder ona bir teklif sunar: geliştirdiği STEM olarak adlandırılan yapay zeka implantı sayesinde artık yürüyebilecektir! Grey bu teklifi kabul eder ve yapay zekanın işe yaramasından sonra karısını öldürüp, hayatını mahveden kişilerden intikam alma yemini eder.

31 Ağustos’ta vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Logan Marshall-Green, Melanie Vallejo, Steve Danielsen gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Leigh Whannell oturuyor.

5. Dışarıda (IMDb: 5,6/10)

Laura, iki küçük kızını da yanına alarak tatil için bir göl evine gider. Laura göl evine varıp biraz bakındıktan sonra eskiden bu evde yaşayan ailenin çocuğunun kaybolduğunu öğrenir. Tatilde keyfinin kaçmasını istemeyen Laura buna aldırış etmez ama zaman ilerledikçe evde tuhaf olaylar gerçekleşmeye başlar. Laura ve iki kızı kim olduğunu bilmedikleri bir psikopat tarafından korkunç bir tuzağa düşürülmüştür. 

31 Ağustos’ta vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Yvonne Strahovski, Anna Pniowsky, Abigail Pniowsky gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Quinn Lasher oturuyor.

6. İnanılmaz Aile 2 (IMDb: 8,1/10)

Birinci filmde halkın artık rahatsız olması nedeniyle gizlenmek zorunda kalan süper kahramanlar artık kendilerini gizlemiyor ve eski konumlarına yeniden kavuşuyorlar. Ailenin küçük ferdi Jack-Jack’in süper güçlerinin gelişmesiyle beraber devam filminde odak noktası küçük süper kahramandır. Jack-Jack’in süper güçlerini kullanabilmek için eğitilmesi gerekmektedir.

24 Ağustos’ta vizyona giren filmin seslendirme kadrosunda Craig T. Nelson, Holly Hunter, Sarah Vowell gibi isimlerin yer alırken yönetmen koltuğunda ise Brad Bird oturuyor.

7. Adalet 2 (IMDb: 7,0/10)

Umutsuz durumdaki adalet arayıcılarına yardım eden ve haksızlıkları düzeltmek için mücadele veren McCall, günün birinde eski arkadaşı Susan Plummer’dan kötü haberler alır. Şimdi McCall bildiği en iyi şeyi yapmalı, kendi adaletini kendi sağlamalıdır.

24 Ağustos’ta vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Denzel Washington, Pedro Pascal, Ashton Sanders gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Antoine Fuqua oturuyor.

8. Facia Üçlü (IMDb: 6,8/10)

Emre, dedesinden kalan mirası alabilmek için iki yakın arkadaşıyla birlikte yola koyulur. Tarlaları alabilmek için birçok oyun düzenlerler ancak Emre köyün muhtarının kızına aşık olunca bir anda tüm planlar bozulur. Kızı elde etmeye çalışırken kendilerini bir anda araba yarışının içerisinde bulan üç arkadaş başlarını türlü belalar açar.

24 Ağustos’ta vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Sefa Kındır, Mami Emen, Emre Gül gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Ramazan Özer oturuyor.

9. İki İyi Çocuk (IMDb: 8,2/10)

Ercan, çocukken babasını trafik kazasında kaybetmiş zihinsel engelli bir gençtir. Ercan’ın en büyük hayali polis olup, insanların ona saygı duymasıdır. Onun bu hayali şehre atanan yeni baş komiser Serdar ile arasında çok özel bir bağ kurmasına yol açar. Serdar, Ercan’a kardeşiymiş gibi davranır. Ancak Ercan bir kaçakçılık planına dahil edilir ve Serdar’ın onu bu durumdan kurtarması gerekir.

24 Ağustos’ta vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Sarp Levendoğlu, Sevcan Yasar, Kazım Karakadıoğlu gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Mehmet Demir Yılmaz oturuyor.

10. Acayip Güzelim (IMDb: 5,2/10)

Renee Barrett, hayatından ve kendinden pek memnun olmayan bir kadındır. İyi bir iş, ev ve sadık arkadaşlar onun için yeterli değildir. Renee bir gün bir kaza geçirir ve başına sert bir darbe alır. Aldığı bu darbe sonucu öz güveni kontrolsüz bir şekilde yükselir ve çok güzel olduğu inancına sahip olur. Bir anda bambaşka birine dönüşen Renee, sonunda hayatı sevmeye başlamıştır ancak gerçekleri fark ettiğinde de aynı hisler devam edebilecek midir?

24 Ağustos’ta vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Amy Schumer, Michelle Williams, Emily Ratajkowski  gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Abby Kohn ve Marc Silverstein oturuyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like