Ünlü bir Hollywood ailesinde büyümeyle ilgili başarılı bir otobiyografi olan “We Will Always Live in Beverly Hills”te filmini yazan Ned Wynn hayatını kaybetti.

Babası Keenan Wynn’in, büyükbabası Ed Wynn’in ve üvey babası Van Johnson’ın şov dünyasında izinden giden aktör ve senarist Ned Wynn 79 yaşında vefat etti.

Wynn, California, Healdsburg yakınlarındaki bir sağlık merkezinde Pazar günü Parkinson hastalığından öldü. Haberi küçük kardeşi Emmy ödüllü senarist Tracy Keenan Wynn verdi.

Ned Wynn 1990 otobiyografisi, We Will Always Live in Beverly Hills’te Hollywood’daki hayatını yazmıştı. Wynn ayrıca birkaç filmde küçük rollerde rol aldı. O, babası ve büyükbabası The Absent Minded Professor (1961), Son of Flubber (1963) ve The Patsy (1964) filmlerinde beraber rol aldılar. Ayrıca, babasıyla Bikini Beach (1964) ve Stagecoach (1966) filmlerinde oynadı.

Glynnis O’Connor ve Seymour Cassel’in oynadığı California Dreaming (1979) sörf filminin senaryolarını yazdı. Bunun dışında Frank Sinatra’nın 60’larda kaydettiği “Available” adlı bir şarkıyı bile yazdı.

Edmond Keenan Wynn 27 Nisan 1941’de New York’ta doğdu ve Beverly Hills’te büyüdü. 1947’de annesi Eve babasından boşandı ve babasının en yakın arkadaşlarından biri olan Johnson ile evlendi. Babası 1949’da yeniden evlendi.

İsviçre’deki Lycée Jaccard Okulu, Pennsylvania Üniversitesi ve California Berkeley’e katıldı ve Fox’ta senaryo analisti olarak çalıştı. Ayrıca, 70’lerin sonlarında senaryo yazımına odaklanmadan önce Pajama Party (1964), Beach Blanket Bingo (1965) ve How to Stuff a Wild Bikini (1965) gibi diğer filmlerde rol aldı.

Ed Wynn, Alice Harikalar Diyarında’da (1951) Mad Hatter’ı seslendiren ve Anne Frank’in Günlüğü (1959) için yardımcı aktör Oscar adaylığı alan popüler bir radyo komedyeniydi. Keenan Wynn, Kiss Me Kate (1953) ve Dr. Strangelove veya: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964) gibi klasiklerde rol aldı ve Johnson, iki filminde Esther Williams, June Allyson, Elizabeth Taylor ve diğerleriyle birlikte çalıştı.

Ned Wynn’in 28 yıldır kardeşiyle beraber Napa Vadisi’nde yaşadığını söyledi. Diğer aile bireyleri arasında üvey kız kardeşleri Schuyler, Hilda (bir zamanlar söz yazarı Paul Williams ile evliydi), Winnie; yeğeni Jessica Keenan Wynn adlı oyuncu bulunuyor.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like