Tüylerinizi Ürpertecek Gerçek Hikayeye Dayanan 15 Korku Filmi6. The Conjuring – Korku Seansı (IMDB: 7,5/10)

Ed ve Lorraine Warren çifti paranormal olaylarla ilgilenen bir çift. Hatta kötü ruhlarla etkileşim içinde olduğunu düşündükleri bir odaları var. Filmde de Annabelle bebek anlatılıyor. Bu bebeğin içine doğa üstü güç giriyor. Çiftlik evine taşınan Perron ailesinin başına enteresan olaylar gelmeye başlıyor ve Warren çiftinden yardım istiyor.

7. The Exorcist – Şeytan (IMDB: 8/10)

Epilepsi teşhisi koyulan 16 yaşındaki Anneliese Michel’in daha sonra epilepsi olmadığı anlaşılır. Şeytan ile ilgili halüsinasyonlar gördüğünü, içine şeytan girdiğini, kendisinin lanetlendiğini söyler. Kilisedeki bir kadın tarafından ilk teşhis koyulur. Hz. İsa’nın resimlerinin önünden geçmekten korktuğunu, Katolikler’in kutsal suyunu içmekten çekindiğini ve çok kötü koktuğunu da söyler. Anneliese’nin durumu iyice kötüye gitti. Ufak böcekleri yiyor, evin içinde çırılçıplak koşuyor, evin içine işeyip idrarını içiyormuş. Anneliese’yi tedavi etmek için gerçekleştirilen tüm seansların kasetleri bulunuyor. Son seans 1 Temmuz 1976’da da ölümü kaydedilir. YouTube’dan Anneliese Michel ile ilgili arama yapıp ses kayıtlarını dinleyebilirsiniz.

8. The Exorcism of Emily Rose – Şeytan Çarpışması (IMDB: 6,7/10)

Film, “Şeytan” filminde olduğu gibi 16 yaşındaki Alman Anneliese Michel’den esinlenmiştir.

9. Audrey Rose (IMDB: 5,9/10)

Senarist Frank De Felitta, 6 yaşındaki oğlu Raymond’dan etkilenerek bu senaryoyu yazmış. 6 yaşındaki oğlu hiç ders almamış olmasına rağmen harika bir şekilde piyano çalıyordur. Bu konuyu araştırır ve bu yeteneğin “vücut bulma” olduğunu öğrenir. Ve yazar reenkarnasyona inanmaya başlar.

10. The Mothman Prophecies – Gecenin Nefesi (IMDB: 6,5/10)

Point Pleasant kasabasında meydana gelen trajik olaylar anlatılıyor filmde. Bu olaylar 1967 yılında gazete manşetlerine de taşınmış. Kasaba halkı, doğa dışı yaratıklar gördüklerini ve zarar verdiklerini söylemişler. O yıl Ohio nehrindeki Silver Bridge yıkılmış ve sebebi asla çözülememiş.