Film izlerken müziklerle hem eğlenip hem de duygulanmak istiyorsanız, müzikal filmler tam da size göre! Birbirinden başarılı aktör ve aktrislerin yer aldığı en başarılı müzikal filmleri izlemek istiyorsanız, listeye göz atabilirsiniz!

1. Mamma Mia (IMDb: 6,4/10)

Sophie Sheridan, annesi Donna ile birlikte, babasının kim olduğunu bilmeden evlenecek yaşa kadar gelmiş bir genç kızdır. Babasının kim olduğunu öğrenmek isteyen Sophie, düğününe annesi Donna’nın 20 yıl önce Yunan adalarında sevgilisi olmuş olan üç erkeği de çağırır. Donna eski sevgililerini karşında görünce şok olur.

Efsane grup ABBA’nın şarkılarıyla renklendirilmiş filmin oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan ve daha birçok isim yer alırken, yönetmen koltuğunda Phyllida Lloyd oturuyor.

2. Moana (IMDb: 7,6/10)

John Musker ve Ron Clements’in yönetmen koltuğuna oturduğu filmde Moana, Antik Polenezya’da yaşayan bir kabilenin şefinin kızıdır. Diğer yaşıtlarına ve kızlara göre daha cesur olan Moana, doğanın içinde büyümüştür. Gayet mutlu bir kız olan Moana’nın mutluluğu Maui tarafından yapılan korkunç bir lanetle bozulur. Maui’nin laneti yüzünden adada ne balık tutulabilir ne de ekinler yetişebilir durumdadır. Moana bu durumu kabullenmemekte kararlıdır.

Auli’i Cravalho, Dwayne Johnson, Rachel House, Temuera Morrison gibi isimlerin seslendirme yaptığı filmin yönetmen koltuğunda Ron Clements, John Musker, Don Hall ve Chris Williams oturuyor.

3. Şarkını Söyle (IMDb: 7,1/10)

Buster Moon bir zamanlar çok başarılı olan bir tiyatronun başındaki ama şimdilerde zor günler geçiren bir koaladır. Tiyatro onun hayatıdır ancak son zamanlarda tiyatroya olan ilgi çok azalmıştır. Tiyatroya olan ilgiyi canlandırmak için tek bir şansı kalmıştır. Bu amaçla dünyanın en büyük şarkı yarışmasını yapar. Bu yarışmaya diğer hayvanların ilgisi oldukça fazla olmuştur. Tüm hayvanlar bunu hayatlarını değiştirmek için bir fırsat olarak görürler.

Garth Jennings ve Christophe Lourdelet’in yönetmenliğini üstlendiği filmin seslendirme kadrosunda Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Seth MacFarlane, Scarlett Johansson gibi isimler bulunuyor.

4. La La Land (IMDb: 8,1/10)

Sebastian ve Mia kaybolmuş ve yollarını bulmaya çalışan iki kişidir. Bir gün Los Angeles trafiğinde beklerken Mia ve Sebastian’ın yolu aniden kesişir. Gerçekleştirmek için can attıkları hayalleri olan bu iki insanın en büyük ortak noktası ise sanata olan tutkularıdır.

Başrollerinde Emma Stone ve Ryan Gosling’in olduğu romantik bir müzikal olan filmin yönetmen koltuğunda ise Damien Chazelle oturuyor.

5. Rock of Ages (IMDb: 5,9/10)

Dennis Dupree, Los Angeles’ta yaşayan ve rock müziğin tam anlamıyla sevdalısı olan bir adamdır. Öyle ki rock müzik parçalarının çalınabilmesi için bir rock bar işletmeye başlar. Kulüpte yer alan Stacee Jaxx ise oldukça seksi bir rock yıldızıdır. Ancak Dennis’in bu sevdası diğer insanları rahatsız etmektedir ve bir grup muhafazakar kadın barın kapatılması için çalışmaktadır.

Adam Shankman’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Tom Cruise, Alec Baldwin ve Malin Akerman üstleniyor.

6. Sefiller (IMDb: 7,6/10)

Hapisten çıkan Jean Valjean, yeni ve temiz bir hayat kurmayı planlamaktadır. Fantine isimli bir sokak kadınının kızı olan Cosette ile ilgilenmeyi kabul eden Valjean, kendi hayatını değiştirirken aynı zamanda Cosette’in de hayatını değiştirecektir.

 Tom Hooper’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter ve Amanda Seyfried gibi isimler yer alıyor.

7. Oz Büyücüsü (IMDb: 8,0/10)

Dorothy Gale, bir gün yaşadığı kasabaya gelen hortum yüzünden evini ve çiftliğini kaybeder. Hortumdan sonra Dorothy ve Toto, uyandıklarında kendilerini oldukça tuhaf, peri masalından çıkma bir köyün içerisinde bulurlar. Kötü kalpli cadı Dorothy’nin peşine düşerken, iyi kalpli cadı Glinda ise onu korur ve ona Oz Büyücüsü’nden yardım almasını söyler. Dorothy bir yolculuğa çıkar ve bu yolculuktan yepyeni arkadaşlıklar edinir.

Victor Fleming, George Cukor, Mervyn LeRoy, Norman Taurog ve King Vidor’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Judy Garland, Frank Morgan, Ray Bolger ve Bert Lahr yer alıyor.

8. Sihirli Orman (IMDb: 6/10)

Rapunzel, Sindrella, Kırmızı Başlıklı kız ve daha birçok çocuk masalında yer alan kahramanların bir ormanda buluştuğunu düşünün… Müzikal havasıyla farklı masalların, farklı kahramanlarını bir filmde toplayan Sihirli Orman’da bir çiftin çocuk sahibi olmak için cadıdan yardım istemeleri ve cadının yardım karşılığı onlardan istediği şeyleri toplama çabalarını işliyor.

Rob Marshall’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Meryl Streep, James Corden, Emily Blunt yer alıyor.

9. Kırmızı  Değirmen (IMDb: 7,6/10)

Moulin Rouge isimli gece kulübüne sık sık giden Christian, tutkulu bir şairdir. Gece kulübündeki dansçılardan Satine’e delicesine aşık olan Christian, Satine’i düşünmekten başka bir şey yapamamaktadır. Ancak bu ikilinin birlikte olması imkansız gibidir çünkü çok kıskanç bir yapıya sahip olan Dük de kıza aşık olmuştur.

Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Baz Luhrmann oturuyor.

10. Muhteşem Showman (IMDb: 7,7/10)

Doğuştan bir iş adamı olan P.T. Barnum, yaşadığı 1841 yıllarında daha önce hiç yapılmamış bir projeyle ortaya çıkar ve ‘kusurlu’ insanların yer aldığı bir sirk açar. Barnum, tarihin ilk sirkini açmakla kalmaz, aynı zamanda da oldukça ilgi görür. İngiltere kraliçesi Victoria’nın bile ziyaret ettiği bu sirk, Barnum’a çok şey kazandırırken aynı zamanda çok şey de kaybettirecektir.

Hugh Jackman, Michelle Williams, Zac Efron, Zendaya gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Michael Gracey oturuyor.

11. Bir Yıldız Doğuyor (IMDb: 9,1/10)

Kariyeri pek de iyi gitmeyen Jackson Maine, keşfedilmemiş bir yetenek olan Ally ile tanışır. İkili tanışmalarından sonra birbirlerine aşık olmaya başlar. Jackson, Ally’i şöhret dünyasında tanıştırıp, keşfedilmesini sağlamıştır. Kısa süre sonra Ally bir anda çok ünlenmiş ancak Jackson’ın kariyeri, Ally’nin kariyerinin gölgesinde kalmıştır. Jackson her ne kadar zor olsa da eski ününü geri kazanmaya çalışacaktır.

Lady Gaga, Bradley Cooper, Sam Elliott, Greg Grunberg gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini de Bradley Cooper üstleniyor.

12. Güzel ve Çirkin (IMDb: 7,2/10)

Tüccar olan bir adam yolculuğu sırasında fırtınaya yakalanır. Fırtınadan kurtulmak için bir şatoya sığınır. Ev sahibi ortalıklarda yoktur ancak adam fırtına dinene kadar şatoda sığınmak zorundadır. Adam ailesine dönmek için yola çıkacakken gözü bir güle ilişir ve kızına vermek için gülü koparır. Gülü koparmasıyla şatonun sahibi olan canavarla karşı karşıya gelen adam, kendi hayatını kurtarmak için canavara kızını vermeyi kabul eder.

Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Bill Condon oturuyor.

13. Aslan Kral (IMDb: 8,5/10)

Babasının ölümünün kendi suçu olduğunu sanan yavru aslan Simba, yaşadığı bölgeyi terk etmek zorunda kalır. Ormanda edindiği iki arkadaşıyla birlikte büyüyen Simba, büyüdükçe babasının ölümüyle ilgili gerçekleri öğrenir ve asıl düşmanının kim olduğu da çok yakında ortaya çıkacaktır!

Matthew Broderick, Jeremy Irons, James Earl Jones, Whoopi Goldberg gibi isimlerin seslendirmesini yaptığı animasyon filmin yönetmen koltuğunda Roger Allers ve Rob Minkoff oturuyor.

14. Batı Yakasının Hikayesi (IMDb: 7,6/10)

Köpekbalıkları ve Jetler birbirine düşman olan iki sokak çetesidir. Bu çetelerin üyesi olan genç kız ile genç bir erkeğin aşklarını işleyen filmde, iki aşığın kavuşamaması anlatılıyor. Adeta Romeo ve Juliet’in modern uyarlaması olan Batı Yakasının Hikayesi, müzikal film türünün oldukça önemli eserlerinden.

Natalie Wood, George Chakiris, Richard Beymer, Russ Tamblyn gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Jerome Robbins ve Robert Wise oturuyor.

15. Grease (IMDb: 7,2/10)

Yazın tutkulu bir aşk yaşayan Danny ve Sandy, yazın bitmesiyle ayrılıp okullarına dönmek zorunda kalırlar. Danny, okulun ilk gün bir çeteye katılır ve arkadaşlarına sürekli olarak yazın Sandy ile geçirdiği güzel günlerden bahsetmektedir. Aynı şekilde Sandy de bir çeteye katılmıştır. Ancak ikilinin bilmediği şey iki düşman çeteye katıldıklarıdır!
John Travolta, Olivia Newton-John, Stockard Channing, Jeff Conaway gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Randal Kleiser oturuyor.

17. Küçük Ayak (IMDb: 6,7/10)

Migo, genç bir yetidir ve küçük ayak olarak bilinen insanların varlığına inanmaktadır. Ancak Migo’nun bu fikrine ondan başka kimse inanmamaktadır. Bir gün Migo’nun karşısına bir anda bir insan çıkar. Migo efsane sanılan insanların varlığını herkese duyurarak ünlenmeyi ve sevdiği kişinin kalbini kazanmayı planlar. Ancak işler istediği gibi gitmez ve bir anda işler garipleşir.

Channing Tatum, James Corden, Zendaya, Common gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Karey Kirkpatrick ve Jason Reisig oturuyor.

18. Climax (IMDb: 7,6/10)

Üç günlük prova için yatılı okulda bir araya gelen 20 dansçı, birbirlerini yeni yeni tanıyorlardır. Ekip, provalardan sonra da bir araya gelerek parti düzenlerler. Gençler partide alkolü fazla kaçırınca bir anda ortam değişir ve müzik, dans, gerilim ve cinsellik dolu bir ortamla buluşurlar.

Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub, Kiddy Smile gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Gaspar Noe oturuyor.

19. Vox Lux (IMDb: 6,1/10)

Filmde, hayatında yaşadığı büyük bir trajediden sonra dünya yıldızı olan Celeste’in 1999 yılından 2018’e kadar yaşadıkları işleniyor.

Natalie Portman, Jude Law, Christopher Abbott, Willem Dafoe gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Brady Corbet oturuyor.

20. Pitch Perfect (IMDb: 7,2/10)

Üniversitede ilk yılı olan Beca Barden, bir gün duşta şarkı söylerken The Bellas adı verilen okulun kızlardan oluşan müzik grubuna katılmak için ikna edilir. Gruptaki diğer kızlarla birlikte okuun erkeklerden oluşan müzik grubuna karşı yarışan Beca, kendini eğlenceli bir rekabetin içinde bulur.

Yönetmenliğini Jason Moore’un yaptığı filmde başrolleri Anna Kendrick, Brittany Snow ve Anna Camp paylaşıyor.

21. Kabhi Khushi Kabhie Gham (IMDb: 7,5/10)

Yashvardhan Raichand, karısı ve iki oğlu ile oldukça zengin bir hayat tarzı sürmektedir. Bu geleneksel Hintli ailenin başından geçen olayları hem dramatik, hem de romantik bir biçimde ele alan, müzikal tadındaki bu film, Hint kültürünü çarpıcı bir biçimde gözler önüne seriyor.

Shah Rukh Khan, Kajol, Amitabh Bachchan, Hrithik Roshan gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Karan Johar oturuyor.

22. Bazıları Sıcak Sever (IMDb: 8,3/10)

Chicagolu caz müzisyenleri Joe ve Jerry görmemeleri gereken bir katliama tanık olmuşlardır ve katliamı gerçekleştiren gangsterlardan kaçmaları gerekmektedir. Kasabayı terk eden ikili canlarını kurtarmak için gizlenmeli ve aynı zamanda yeni bir iş bulmaları gerekmektedir. Bunun için de kadın kılığına girip Miami’de kadınlardan oluşan bir müzik grubuna katılırlar. Kadın gibi giyinen ikilinin yeni isimleri artık Josephine ve Daphne olmuştur.

Altı dalda Oscar adayı olan filmin oyuncu kadrosunda Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemmon yer alırken, yönetmen koltuğunda da Billy Wilder oturuyor.

23. Sen Şarkılarını Söyle (IMDb: 7,4/10)

Llewyn Davis, Manhattan’ın hareketli müzik piyasasına tutunmaya çalışan bir gençtir. Halkın önünde saygın bir konuma gelme hayali olan Davis, bunun için çabalamaktadır. Müziğini icra edebilmek için her yolu denemektedir ve şehrin acımasız koşullarında hayatta kalmaya çalışmaktadır. Hayallerine ulaşabilmek için dönemin en önemli menajerlerinden biri olan Bud Grossman’a çalışmalarını dinletmek ister.

Oscar Isaac, Carey Mulligan, Justin Timberlak, Ethan Philips gibi isimlerin yer aldığı filmde Coen kardeşler yönetmen koltuğunda oturuyor ve müzik ile dramı harmanlayarak izleyiciye sunuyorlar.

24. Neşeli Günler (IMDB: 8,0/10)

Maria adındaki genç kadın hayat doludur ancak manastır hayatı onun bu enerjisini gösterebilmesi için uygun bir yer değildir. En sevdiği şey şarkı söylemek olan Maria, bu amaçla dağa gider ve bu yüzden de birçok dersini kaçırır. Bu durum baş rahibe Peggy’nin pek hoşuna gitmez ve Maria’ya ders vermek ve sorumluluk sahibi yapmak için eşini yeni kaybetmiş ve 7 çocuğu olan Kaptan Von Trapp’in yanına bakıcı olarak gönderir. Kaptanın çocukları tam bir kabustur ve gelen her bakıcının arkasına bakmadan kaçmalarına neden olurlar. Ancak Maria sevecenliği sayesinde bu çocukların bile sevgisini kazanmayı başarır.

Robert Wise tarafından yönetilen ve Julie Andrews, Christopher Plummer, Richard Haydn gibi isimlerin yer aldığı film, Maria von Trapp’ın otobiyografik romanından uyarlanmış müzikal bir filmdir.

25. Karlar Ülkesi (IMDb: 7,5/10)

Elsa küçüklüğünde yaşadığı bir kaza sonrasında bir lanetle yaşamak zorunda kalır. Bu lanet, Elsa’nın dokunduğu her yeri buz yapmasına neden olmaktadır. Elsa bu lanet yüzünden hayatını bir odada kapanarak geçiriyor ve kız kardeşi Anna’yla vakit geçirmekten yoksun kalıyordur. Anne ve babalarının gemilerinin alabora olmasıyla Elsa kraliyetin düzenlediği etkinlikte halkının karşısına çıkar ve bu sırada elindeki eldiven laneti gizlemez ve halk Elsa’nın lanetini görür. Olaydan sonra Elsa hızlıca şehirden uzaklaşır ve tek başına buzdan bir şatoda yaşamaya başlar. Kız kardeşi Anna ablasından vazgeçmemekte kararlıdır ve onu tekrar kazanmak için elinden geleni yapacaktır.

Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff, Josh Gad gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Chris Buck ve Jennifer Lee oturuyor.

26. Operadaki Hayalet (IMDb: 7,3/10)

French Opera House oyuncuları operada sahne alacaklardır ancak operadaki hayalet baş sopranoyu delirtir ve baş soprano şovu bırakarak gider. Christine isimli kadın bir geceliğine baş sopranonun yerini alır ve şovun mahvolmasını engellemeye çalışır. Şov çok beğenilip ünlenince baş soprano rolünü geri ister. Ancak tuhaf olaylar olmaya devam ediyordur ve bu sırada uzun zamandır Christine’e vurgun olan Raoul da bu olayları fırsat bilerek Christine’e yaklaşmaya çalışır.

Gerard Butler, Emmy Rossum, Patrick Wilson, Miranda Richardson gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Joel Schumacher oturuyor.

27. Cazcı Kardeşler (IMDb: 7,9/10)

Yetimhane büyüyen iki kardeş olan Jake Blues ve Elwood, eski öğretmenleri olan Rahibe Mary Stigmata’dan yetimhaneyi yok olmaktan kurtarmak için beş bin dolara ihtiyaç duyulduğunu öğrenirler. İki kardeş yetimhaneyi kurtarmak için eski müzisyen arkadaşlarını bir araya toplarlar ve yetimhaneyi kurtarmak için bir konser vermeye karar verirler.

John Belushi, Dan Aykroyd, Cab Calloway, John Candy gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda John Landis oturuyor.

28. Chicago (IMDb: 7,2/10)

1929 yılında hapishanede tanışan iki güzel kadının ortak olduğu konular, hapse girme sebepleridir. Birisi kocasını öldürürken, diğeri ise erkek arkadaşının ölümüne neden olmuştur. Kadınların tek amacı hapis hayatından kurtulup özgürlüğe kavuşmaktır. Bu sebeple bir avukat tutarlar. Avukatları da çevredeki en ünlü isimlerden biridir ve kadınları kurtarıp kurtaramayacağına bakar.

Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones, Richard Gere, Taye Diggs gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Rob Marshall oturuyor.

29. Hairspray (IMDb: 6,7/10)

Fazla kilolarıyla başı dertte olan Tracy Turnblad, Corny Collins adlı şovun büyük hayranıdır. Tracy’nin hayatının büyük çoğunluğu arkadaşlarıyla birlikte şovu izleyerek geçmektedir. Corny Collins bir dans yarışmasıdır ve Tracy’nin de hayali bu yarışmaya katılmaktır. Bu hayali gerçek olan Tracy, en sonunda yarışmaya katılır.

John Travolta, Queen Latifah, Nikki Blonsky, Michelle Pfeiffer gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Adam Shankman oturuyor.

30. Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi (IMDb: 7,4/10)

İngiltere’de berberlik yaparak hayatını sürdüren Sweeney Todd’un güzel bir hayatı ve güzel bir eşi vardır. Ancak kasabanın ileri gelenlerinden birinin gözü Sweeney’in eşindedir. Bu yüzden haksız yere hapse atılır ve sonrasında da sürgüne gönderilir. Seneler sonra intikam için geri döndüğünde Bayan Lovett’in de yardımıyla bunu ona yaşatanı bulmayı kafasına kıyar.

Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Tim Burton oturuyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like