Kimimiz gerilimi, adrenalini, nefesleri tutup film izlemeyi severiz. İnci cinli, şeytanlı, seri katilli, psikopatlı filmler de bol olsun isteriz içinde. İşte bu filmler, böyle filmler… Ama diğerlerinden farkı ise her birinin gerçek hikayeye dayanması. Gerçek hikayeye dayanan 15 korku filminin alıntılanan gerçek konularını sizlerle paylaştık ki izlerken daha bir özümseyin bu filmleri.

1. Dead Ringers – Ölü İkizler (IMDB: 7,4/10)

45 yaşındaki ikiz kardeşler Stewart ve Cyril Marcus 19 Temmuz 1975’te dairelerinde bir deri bir kemik halde ölü bulunurlar. Sebebi ise aşırı derecede barbitürat bağımlılığı. Fakat şok sebepleri anlaşılamamış.

2. The Entity – Karabasan (IMDB: 6,6/10)

Paranormal olayları araştıran Kerry Gaynor ve Barry Taff, kendisini Doris Bither olarak gören bir kadını incelemeye başlar. Bu kadın bazı varlıklar tarafından fiziksel ve cinsel saldırıya uğramış. Gaynor ve Taff, kadının evinde objelerin hareket ettiğine ve hayaletlere şahit olurlar. Fakat kadına saldırdığını ya da zarar verdiğini görmezler.

3. Psycho – Sapık (IMDB: 8,6/10)

1945 yılında annesini kaybeden Ed Gein’in yalnızlık hissi onu deliliğe iter. Yakındaki mezarlıktan çıkardığı yaşlı kadın cesetlerinin derilerini yüzer; dudak, meme uçları, kafatası gibi kısımlarından değişik nesneler yapmaya başlar. Yakalandığında ise yamyamlık, ölü sevicilik gibi suçları reddeder. Kronik şizofreni tanısı koyulan Gein, geri kalan hayatını ıslahevinde geçirerek 77 yaşında iken yenemediği kanser sonucu hayatını kaybeder.

4. Jaws – Hazır Kıta (IMDB: 8,1/10)

1916 yılında New Jersey sahilinde bir köpek balığı 12 günde 5 kişiye saldırmış ve dördü hayatını kaybetmiş. Senarist Peter Benchley de bu olaydan esinlenmiş.

5. The Texas Chainsaw Massacre – Teksas Katliamı (IMDB: 7,5/10)

Bu film de “Sapık” filmi gibi Ed Gein’in hikayesinden esinlenilerek çekilmiştir.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like