Netflix Türkiye’de de aktif olduğundan beri çoğu internet kullanıcısı dizi ve filmleri rahatça izleyebilmek için Netflix üyeliği satın alıyor. Eğer siz de Netflix üyeliği alan kitledenseniz, Netflix üzerinden izleyebileceğiniz en iyi filmlere bu listeden ulaşabilirsiniz!

1. Köstebek (IMDB: 8,5/10)

Film, polis ve mafya arasında geçen ölümüne savaşı odaklanıyor. Mafyalar, polis teşkilatında yer alması için uzun yıllardır kendi adamlarını yetiştiriyor ve yetiştirdikleri adamlar polis teşkilatına girince de onların aracılığıyla bilgileri sızdırıyorlar. Ancak bu plan tek taraflı değildir: polisler de mafyadan bilgi sızdırmak için adam yetiştirir ve adamlarını mafyaya sokar. Ancak her iki taraf da birbirinin varlığını öğrenince bu durum köstebekler için içinden çıkılmaz bir durum haline gelir ve ölümle burun buruna gelirler.

Başrol oyuncusu Leonardo diCaprio’nun yanı sıra Jack Nicholson ve Matt Damon gibi isimlerin de oynadığı Köstebek filminin yönetmen koltuğunda Martin Scorsese oturuyor.

2. Yedi (IMDb: 8,6/10)

Film, Hristiyanlık’ın 7 günahını işleyenleri kendine has yöntemlerle katleden bir seri katil ve peşine düşen iki dedektifin hikayesi anlatılıyor. Katil zanlısı kibir, açgözlülük, şehvet düşkünlüğü, kıskançlık, oburluk, yıkıcılık ve tembellik olan bu yedi günahı işleyenler arasından seçtiği kurbanlarını kendi yöntemlerine göre öldürüyor.

Brad Pitt’in canlandırdığı Mills karakteri için önce Sylvester Stallone’a teklif götürülmüş, Stallone teklifi reddetmiş, sonrasında ise rolü reddetmenin bir hata olduğunu itiraf etmiştir. David Fincher’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Brad Pitt ve Morgan Freeman başrolleri paylaşıyor.

3. Baba (IMDB: 9,2/10)

Baba film serisinin ilki olan bu film her şeyin başlangıcı. Sicilya’dan gelip Amerika’da yerleşme çabaları veren Corleone ailesi, kendilerine kaba kuvvet uygulayan ve haraç isteyen kimliği belirsiz kişilere kaba kuvvet uygulayınca tahmin edemeyecekleri bir yaşantının içinde bulurlar kendilerini. Amerika’nın en korkulan mafya topluluğu olurlar.

Marlon Brando, Al Pacino, James Caan gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Francis Ford Coppola oturuyor.

4. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (IMDB: 8,8)

Orta Dünya topraklarına kandan başka hiçbir şey getirmeyen yüzüklerin sonuncusu, üretiminden yüz yıllar sonra ortaya çıkar. Yüzüklerin sonuncusunu amcası, Frodo’ya hediye eder. Büyücü Gandalf’tan bu yüzüğün nelere sebep olabileceğini öğrenen Frodo, yüzüğü yok etmek için Mordor’a götürmek zorundadır. Yüzüğü yok etmek için kendini feda etmeyi göze alan bir ekip kurulur. Orta Dünya’nın kaderi, bu ekibin elindedir.

2001 yapımı Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk filmi olan filmini Peter Jackson yönetirken oyuncuları arasında Elijah Wood, Sean Astin ve lan McKellen gibi isimleri görüyoruz.

5. Schindler’in Listesi (IMDB: 8,9)

Film, bir Alman iş adamının hayatını konu alıyor. Klasikler arasında olan filmde, Alman iş adamı Oskar Schindler 2. Dünya Savaşı sırasında Polonya’da kurduğu fabrikada Yahudi işçileri çalıştırması sayesinde 1100 Yahudi’nin hayatını kurtarması anlatılıyor. Film 1994’te 12 dalda Oscar adayı olup, 7’sini kazanmayı başardı.

Steven Spielberg’in yönettiği filmde Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall gibi isimler yer alıyor.

6. Moana (IMDb: 7,6/10)

John Musker ve Ron Clements’in yönetmen koltuğuna oturduğu filmde Moana, Antik Polenezya’da yaşayan bir kabilenin şefinin kızıdır. Diğer yaşıtlarına ve kızlara göre daha cesur olan Moana, doğanın içinde büyümüştür. Gayet mutlu bir kız olan Moana’nın mutluluğu Maui tarafından yapılan korkunç bir lanetle bozulur. Maui’nin laneti yüzünden adada ne balık tutulabilir ne de ekinler yetişebilir durumdadır. Moana bu durumu kabullenmemekte kararlıdır.

7. Coco (IMDb: 8,5/10)

Lee Unkrich ve Adrian Molina’nın yönetmen koltuğuna oturduğu filmde 12 yaşındaki Miguel’in ölüler diyarına yaptığı macera işleniyor. Miguel, efsanevi gitarist Ernesto de la Cruz’un hayranıdır. Ancak Cruz hayatını kaybetmiştir ve bu yüzden Miguel’in onunla tanışma imkanı yoktur. Miguel bir gün Cruz’un gitarını bulur ve gitarı çalmasıyla birliket kendini ölüler diyarında bulur.

8. Kill Bill (IMDb: 8,1/10)

Bill isimli bir adam tarafından yönetilen ölüm çetesinin üyesi ‘Gelin’, bir gün arabasının içinde ayaklarında hiçbir his olmadan uyanır. Eski çetesi düğününü basarak onu ve düğünde bulunan herkesi öldürmüştür, ya da öldürdüklerini sanmaktadır… Düğünden hayatta kalabilen tek kişi Gelin’dir ve eski çetesinden intikamını almak için her şeyini ortaya koyacaktır.

Uma Thurman’ın başrolünde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Quentin Tarantino yer alıyor.

9. Bülbülü Öldürmek (IMDb: 8,3/10)

1930’larda Amerika’da ekonomik buhranın etkileri sürerken aynı zamanda ırkçılık da hat safhaya ulaşmıştı. Beyaz bir kadına tecavüz suçuyla tutuklanan siyah bir gencin avukatlığını üstlenen başarılı bir avukat çevresi tarafından şiddetle eleştirilip davadan geri çekilmesi yönünde baskılara maruz kalır. Fakat avukatı görevini yapmaktan kimse alıkoyamayacaktır.

Gregory Peck, Brock Peters, Robert Duvall gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Robert Mulligan oturuyor.

10. Carol (IMDb: 7,2/10)

Birçok kadının imreneceği bir hayatı yaşayan Carol, evli bir kadındır ancak eşinden boşanmak istiyordur. Therese ise henüz yolun başında olan genç bir kadındır. Bu iki farklı dünyaya ait kadının yolları Manhattan semtinin bu lüks butiğinde kesişir. Carol, Therese’yi bir araba yolculuğuna davet eder. İki kadın bu yolculukta bir anda birbirlerine aşık olurlar. Ancak 1952 yılının Amerika’sında böyle bir aşkı yaşamak büyük cesaret istemektedir.

Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Todd Haynes oturuyor.

11. Çocukluk (IMDb: 7,9/10)

Yakın zamanda boşanan Mason ve Olivia, küçük bir çocuğa sahiptir. Küçük çocukları anne ve babasının boşanma süreçlerine alışmak zorundadır. Çocuğun 6 yaşında başlayan bu yeni tecrübesini 12 yıl boyunca sürecek olan bir büyüme evresine yayan yönetmen, bu süreç boyunca yaşananları beyaz perdeye aktarıyor.

Ellar Coltrane, Patricia Arquette, Ethan Hawke gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Richard Linklater oturuyor.

12. Mavi En Sıcak Renktir (IMDb: 7,8/10)

15 yaşındaki Adele toplumsal doğrulara göre yaşamaktadır ve toplumsal doğrular ona erkeklerle çıkması gerektiğini söylüyordur. Adele bir gün karşıdan karşıya geçerken mavi saçlı bir kız olan Emma’yı görür ve çok dikkatini çeker. Çok dikkatini çeken bu kızla tanışma fırsatı bulan Adele, onunla bir yetişkin gibi ilişki yaşayacaktır.

Abdellatif Kechiche tarafından yönetilen filmin başrollerini Léa Seydoux, Adèle Exarchopoulos ve Catherine Salée paylaşıyor.

14. Lincoln (IMDB: 7,4)

ABD’nin 16 başkanı olan Abraham Lincoln’u Joseph Gordon-Levitt canlandırmaktadır. Filmde 1861-65 yılları arasında yaşanan ırkçı savaşa liderlik eden Lincoln’un yaşadıkları anlatılmaktadır.

2012 yapımı filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturmaktadır ve filmde Daniel Day-Lewis, Sally Field, David Strathairn gibi isimler yer almaktadır.

15. Spotlight (IMDb: 8,1/10)

Boston Globe gazetesinin yazarlarından oluşan Spotlight takımı, gazeteye yeni atanan genel yayın yönetmeni Marty Baron’un isteğiyle Katolik Kilisesi’ndeki taciz iddilarıyla ilgili eski defterleri deşer.
Michael Keaton, Mark Ruffalo, Rachel McAdams gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Tom McCarthy oturuyor.

16. Çizgili Pijamalı Çocuk (IMDB: 7,8)

Babasının görevi dolayısıyla Polonya’ya gelen Bruno, toplama kampına ait tel örgülerin ardındaki bir çocukla dost olur. Bruno’nun annesi ise hem kendisi, hem de çocuğu için endişelidir; çünkü Bruno’ların evi, Naziler tarafından öldürülen bir buçuk milyon Yahudi’nin toplandığı kampın bitişiğindedir.

John Boyne’nin aynı isimli kitabından uyarlanan filmin yönetmenliğini Mark Herman yapmıştır ve oyuncu kadrosunda Asa Butterfield, Vera Farmiga, David Thewlis gibi isimler yer almıştır.

17. Münih (IMDb 7,6)

Olimpiyatlar için Münih’te bulunan İsrailli atletlerin kaldığı yatakhane bir grup Filistinli terörist tarafından basılır. Filistinli terörist grup iki İsrailli sporcuyu öldürür ve geri kalan dokuz İsrailli sporcuyu rehin alırlar. Polisten de rehinelerle birlikte Müzih Havalimanı’na gitmeyi talep ederler. Hükümet rehineleri kurtarmak için operasyon başlatır. Film konusuyla birçok tepki almıştır.

Eric Bana, Daniel Craig ve Ciaran Hinds’in yer aldığı 2005 yapımı filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturuyor.

18. Hayatın Kıyısında (IMDb 5,3)

1970’lerin Fransa’sında geçen filmde evlilikleri pek de iyi gitmeyen Roland ve Vanessa, evliliklerinin düzelmesi umuduyla yaz döneminde bir otele yerleşirler. Yazar olan Roland bir şeyler yazmak istemektedir ancak ilham perileri ona uğramıyordur. Oteldeki günleri onların aleyhine doğru ilerlese de bir gün yan odalarına yerleşen yeni evli Lea ve François çifti ikilinin evliliklerine bakış açılarını değiştirir.

Angelina Jolie’nin yönetmenliğini yaptığı filmde eski eşi Brad Pitt ile birlikte başrolleri paylaşıyorlar.

19. Kara Şövalye Yükseliyor (IMDb: 8,4/10)

Teröristlerin lideri olan Bane gizli bir planla insanlığı yine tehdit altına alacaktır. Bane’in bu planını durdurmaya ne Batman’in, ne de Bruce Wayne’in gücü yeter. Kedi kadın olarak bilinen Selina Kyle’ı da kendi safına alan Bane, planları için hazırlıkları tamamlamaktadır.

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Anne Hathaway gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Christopher Nolan oturuyor.

20. Yok Oluş (IMDb: 6,9/10)

Anormal şeylerin yaşandığı Area X bölgesi hükumet tarafından gizlice karantinaya alınmıştır. On yıllardır karantina bölgesi olan Area X’de artık insan uygarlığının izleri tamamen silinmiştir. İlk keşif gezisi, bozulmamış, cennet gibi bir doğanın süregeldiğini rapor etmektedir. Bölgeye giden 2. keşif grubu toplu intiharla, 3. keşif grubu dost ateşiyle, en sonuncu olan 11. keşif grubu ise kendilerinin bir gölgesi olarak geri dönmüş ve kısa süre sonra kanserden ölmüştür. 12. keşif grubunu oluşturan bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacı, kendilerini nelerin beklediğini bilmeden bölgeye giriş yapar.

Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Gina Rodriguez, Tessa Thompson gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Alex Garland oturuyor.

21. The Kissing Booth (IMDb: 6,3/10)

Daha önce hiç öpüşmemiş bir genç kız olan Elle Evans, ilk öpücüğünü lisenin bahar festivalinde gerçekleştirilen bir oyun sayesinde elde eder. Elle için bu bir oyundan ötedir, çünkü hoşlandığı çocuk olan Noah ile öpüşmüştür. Öpücüğün sonrasında Elle ve Noah arasında yakınlaşma olur. Ancak bir sorun vardır: Noah, Elle’nin en yakın arkadaşının abisidir! Elle aşkını mı, arkadaşını mı seçecektir?

Vince Marcello’nun yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Joey King, Joel Courtney, Jacob Elordi gibi isimler yer alıyor.

22. Esaretin Bedeli (IMDb: 9,3/10)

Andy Dufresne ve Red kader mahkumu iki adamdır. Andy başarılı bir bankerken karısını ve karısının sevgilisini öldürmekten yargılanır ve ömür boyu hapis cezası alır. Kaldıkları Shawsank Hapishanesi her türlü kötülüğün gerçekleştiği bir hapishanedir ancak Andy yine de hayata bağlıdır ve iyimserdir. Andy’nin bu tutumu çevresindekileri de etkiler, özellikle de hapishaneden arkadaşı Red’i.

Stephen King romanından uyarlama olan filmde Morgan Freeman ve Tim Robbins başrolde yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Frank Darabont oturuyor.

23. Prestij (IMDB: 8,5)

Hem bir sihirbazın asistanı hem arkadaş olan Robert Angier, Julia McCullough ve Alfred Borden’in arası Julia’nın bir gösteri sırasında gerçekleşen ölümünden sonra bozulur. Robert, Julia’nın ölümünden Alfred’i sorumlu tutar. Zaman içinde her ikisi de ünlü ve rakip birer sihirbaz olurlar. Robert, Alfred’in yaptığı başarılı bir hileyi çözmeye çalışınca trajik olaylar gelişir.

Hugh Jackman, Scarlett Johansson, Michael Caine gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini Christopher Nolan yapmıştır ve film, Christopher Priest’in kitabından uyarlanmıştır.

24. Altıncı His (IMDb: 8,1/10)

Psikiyatr olan Crowe, geçmişte yaşadığı korkunç bir tecrübeyi dün gibi hatırlamaktadır ve bu yüzden de uzun yıllardır mesleğini yapmayı bırakmıştır. Küçük bir çocuğa yardım için doktorluğunu yapan Crowe, küçük Cole’un daha önce kimseye anlatmadığı sırlarını paylaştığı kişi olacaktır. Bu sırlar zamanla hem Cole’un, hem de Crowe’un hayatını değiştirecek nitelikte olacaktır.

Sinema tarihindeki önemli gerilim filmlerinden biri olan Altıncı His’in yönetmen koltuğunda M. Night Shyamalan otururken, oyuncu kadrosunda ise Bruce Willis, Haley Joel Osment, Toni Collette gibi isimler yer alıyor.

25. Ucuz Roman (IMDb: 8,9/10)

Honey Bunny ve Pumpkin, genç ve birbirine aşık küçük bir soyguncudur. Vincent Vega ve Jules ise patronlarına ödemelerini geciktiren kişileri vurmaya giden iki gangsterdır. Bu sırada para karşılığı hile yapmayı reddeden cesur bir boksör de şehirden kaçar. Ve bir şekilde, birbirinden alakasız bu kişiler bir araya gelir.

Quentin Tarantino’nun yönetmenliğini yaptığı ve sinema tarihinde önemli bir yere sahip olan filmin oyuncu kadrosunda Uma Thurman, Samuel L. Jackson, John Travolta, Bruce Willis ve daha birçok önemli isim yer alıyor.

26. V For Vendetta (IMDb: 8,2/10)

Son derece baskıcı bir toplum düzeninin hakim olduğu 2020 İngiltere’sinde halk da şiddet yanlısı bir konuma getirilmiştir. Gizemli ve maskeli bir adam olan V, bir gece belaya bulaşan Evey’i kurtarır. V, sıradan bir adam değildir. Baskıcı toplum düzeninden toplumu kurtaracak, devrimci ruhlu bir adamdır. Ayaklanma zamanının geldiğini düşünen V, Evey’i de kendine ortak edecektir.

Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Rea, Stephen Fry gibi isimlerin yer aldığı filmde yönetmenliği James McTeigue üstleniyor.

27. Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (IMDB: 8)

Kaptan Jack Sparoow’un düşmanı Kaptan Barbossa, Siyah İnci’yi çalınca ve belediye başkanının kızı Elizabeth’i kaçırınca Jack, Elizabeth’in çocukluk arkadaşı Will Turner ile güçlerini birleştirir. Ancak bu gizemli madalyon hayalet gemiyi harete geçirerek gizemli incinin lanetini canlandıracaktır.

2003 yapımı film Karayip Korsanları serisinin ilk filmidir. Johnny Deep, Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush gibi isimleri gördüğümüz filmin yönetmenliğini Gore Verbinski yapmıştır.

28. Korku Seansı (IMDb: 7,5/10)

2013 yapımı filmde iki paranormal bilimci, çiftlik evlerindeki karanlık bir varlıktan kurtulmaya çalışan bir aileye yardımcı oluyor. Filmin Filipinler seanslarının bazılarında sinemalar, izleyicileri kutsamaları için Katolik rahipler tutmak zorunda kaldı.

Patrick Wilson, Vera Farmiga, Ron Livingston, Lili Taylor gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise James Wan oturuyor.

29. E.T. (IMDb: 7,9/10)

Bir grup meraklı uzaylı, meraklarını dindirmek için dünyaya gelirler. Dünyayı gezdikten sonra gruptan bir kişiyi yanlarına almayı unutarak evlerine geri dönerler. Evinden 3 milyon yıl uzakta olan bu uzaylıyı 10 yaşında Elliot isimli bir çocuk bulur ve eve götürmeye karar verir. İkilinin arasında sıkı bir bağ kurulacaktır.

Henry Thomas, Drew Barrymore, Peter Coyote gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturuyor.

30. Umut Işığım (IMDB: 7,8/10)

Pat Salitano, eskiden tarih öğretmenliği yapmakta olan bir adamdır ve hayatında değer verdiği her şeyi bir günde elinden kaybetmiştir. Tüm bunlarla tek başına başa çıkamaz ve mahkemenin de kararıyla birlikte rehabilitasyon merkezinde 8 ay tedavi görür. Salitano, eski hayatını, ailesini geri kazanmak istemektedir. Bunun için düzgün bir adam olmaya ve işini geri almaya çalışır. Karısı Vicky’yi geri kazanma yolunda bir yemekte karşılaştığı aile dostu Tiffany ona yardım edecektir ancak Tiffany’nin de Salitano’dan bir isteği vardır.

2013 yapımı filmin yönetmen koltuğunda David O. Russell oturuyor ve oyuncu kadrosunda da Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro gibi isimler yer alıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like