1. Ana
  2. Oyuncuya Göre
  3. Oscar Lanetini Diriliş Filmi İle Kıran Leonardo diCaprio’nun En İyi 15 Filmi

Oscar Lanetini Diriliş Filmi İle Kıran Leonardo diCaprio’nun En İyi 15 Filmi

Revolutionary Road – Hayallerin Peşinde (IMDB: 7,3/10)

Titanik’te olduğu gibi DiCaprio’nun Kate Winslet ile başrolü paylaştığı Hayallerin Peşinde filmi, Sam Mendes tarafından yönetilmiştir. Richard Yates’in aynı isimli kitabından uyarlanan filmde Frank ve April Wheeler çifti, Amerikan evlilik kurumunun portresini çiziyor. Frank, rutin bir işi olduğu için sinirleri günden güne bozulurken; April ise tutkularını bastırmaya çalışan mutsuz bir ev kadını olur.

This Boy’s Life – Bu Çocuğun Hayatı (IMDB: 7,3/10)

Robert De Niro, Leonardo diCaprio, Ellen Barkin’ın oynadığı filmin yönetmenliğini Michael Caton-Jones yapmıştır. Kocasından boşanan Caroline, oğlu Toby ile 1950’lerin Amerika’sında gezmeye başlar. Caroline kısa süreli ilişkilere girerken, Toby de başını derde sokacak arkadaşlar edinir. Nihayet bir araba tamircisi Dwight ile tanışır, evlenirler; fakat Dwight de sadist bir disiplin yanlısıdır.

The Departed – Köstebek (IMDB: 8,5/10)

Mafya ve polis teşkilatı arasında geçen savaşı anlatan filmde DiCaprio’nun yanı sıra Matt Damon, Jack Nicholson, Vera Farmiga ve Mark Wahlberg yer alıyor. Yönetmenliği ise pek çok başarılı filme imza atmış Martin Scorsese tarafından yapılmıştır. Eyalet Polisi’nin amacı güçlü mafya babası Frank Costello’yu içerden çökertmek.

The Revenant – Diriliş (IMDB: 8/10)

Leonardo’nun Oscar lanetini kıran müthiş film. Alejandro González Iñárritu tarafından yönetilen filmde 19. yüzyıl Amerika sınırında hayatta kalma mücadelesi konu alınıyor. Kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş adına çalışan deneyimli tuzakçı Hugh Glass, bir boz ayı tarafından yaralanır ve ekibi yavaşlamamak için onu ölüme terk eder. Bölgeyi herkesten iyi bilen Hugh Glass, hayatta kalmak için mücadele verir.

Body Of Lies – Yalanlar Üstüne (IMDB: 7,1/10)

Leonardo diCaprio, Russell Crowe, Mark Strong, Golshifteh Farahani ve Lubna Azabal gibi değerli oyuncuların yer aldığı filmin yönetmeni Rdiley Scott. Tehlikeli bölgelerde görev yapan ajan Roger Ferris’e terörist örgüt El Kaide’nin liderini bulma görevi verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>