Başarılı yönetmen Ben Affleck, büyüyen yönetmenlik listesine başka bir uyarlama filmi daha ekledi. Affleck ve Pearl Street Films prodüksiyon şirketi, Disney için projeyi yönetip prodüktörlüğünü yapmak üzere Affleck ile birlikte en çok satan kitap serilerinden olan “Keeper of the Lost Cities” filme uyarlamaya hazırlanıyor.

Shannon Messenger’in romanından uyarlanan filmde Affleck, projenin senaryosunu Kate Gritmon ile yazacak. Madison Ainley ise projede yönetici yapımcı olarak görev alıyor. “Keeper of the Lost Cities” adlı kitap serisi, gizli yetenekleri arkasındaki nedenleri arayan, aslında insan olmadığını ve bizim dünyamızla aynı anda var olan başka bir dünyadan geldiğini öğrenen 12 yaşında telepati gücüne sahip olan Sophie adlı bir kızı konu alıyor.

“Keeper of the Lost Cities” adlı kitap serisinde şu anda sekiz kitap bulunuyor. Dokuzuncu kitap ise yazım aşamasında. Kitap serisi toplamda 2,5 milyondan fazla kopya sattı.

Geçen yılın eleştirmenlerce beğenilen spor draması “The Way Back” de rol alan aktör ve yönetmen Ben Affleck, geçtiğimiz günlerde Ridley Scott’ın “The Last Dual” ve New Regency’nin “Deep Water” filmlerinin yapımını tamamladı.

Affleck’in, Batman rolünü yeniden canlandırmak için bir sonraki The Flash filminde görünmesi planlanıyor.

En iyi film dalında Oscar kazanan “Gone Baby Gone”, “The Town”, “Live By Night” ve “Argo” da dahil olmak üzere başarılı projelere imza atan Affleck’in listesine şimdi de “Keeper of the Lost Cities” eklenecek. Affleck, ilk Akademi Ödülü’nü 1997’de Matt Damon’la birlikte “Good Will Hunting” senaryosunun ortak yazarlığını yaparak kazanmıştı.

Ağustos ayında Affleck, “The Big Goodbye: Chinatown and the Last Years of Hollywood” adlı filmin yönetmen koltuğuna oturmak ve üretmek için anlaşma imzaladı. Affleck bu filmi, Sam Wasson’ın aynı adlı kitabından uyarlayacak ve filmi “Saturday Night Live” yaratıcısı Lorne Michaels ile birlikte yönetecek.

Affleck, WME tarafından temsil edilmektedir. Gritmon ise Kaplan Perrone, Paradigm ve HWHM+F. tarafından temsil edilmektedir.

Bir yanıt yazın
You May Also Like