in

Game of Thrones Yönetmeni Neil Marshall, Bir Sonraki Projesinin Bir Canavar Filmi Olduğunu Açıkladı

Game of Thrones yönetmeni Neil Marshall bir sonraki projesi The Lair’in bir canavar filmi olduğunu açıkladı. Marshall, beğeni toplayan 4. sezon filmi “The Watchers on the Wall” da dahil olmak üzere HBO’nun son derece başarılı fantastik dizisinin iki bölümünde yönetmenlik görevini üstlenmeden önce, birkaç türde bir dizi beğeni toplayan uzun metrajlı filmlerin yönetmenliğini yaptı.

Korku türü aslında Marshall’ın kurt adamlar ve askeri birlikler ile ilgili 2002’deki ilk uzun metrajlı filmi Dog Soldiers’da denediği ilk türdü. Marshall, bu filmi, yırtıcı yaratıklara karşı koşan mağara kaşiflerini konu alan The Descent adlı korku filmi ile takip etti. Marshall daha sonra Doomsday ile kıyamet bilimkurgu ve Centurion ile tarihi askeri filmin ardından yukarıda bahsedilen Game of Thrones ConstantineHannibalWestworld ve Lost In Space gibi dizilerde TV yönetmeni olarak yer almaya başladı. 2019 yılında Marshall, gişede ne yazık ki başarılı olamayan Hellboy filmiyle beyazperdeye geri döndü. Bu yıl yönetmen, Charlotte Kirk’ın cadı olmakla suçlanan genç bir kadın olarak rol aldığı ve 17. yüzyılda geçen The Reckoning ile korku türüne geri dönüyor.

The Boo Crew adlı podcast ile yaptığı yeni bir röportajda Marshall, The Reckoning’den sonraki bir sonraki projesi hakkında konuştu ve kariyerinde daha önce yaptığı korku türüne geri dönmeye hazır olduğunu belirtti. Marshall yaklaşan filmi The Lair’i anlatırken şunları söyledi:

The Reckoning kesinlikle korku türüne dönüş oldu, ancak geri gelip bir yaratık filmi yapmak, bazı canavarlar yapmak ve sadece Dog Soldiers and Aliens ve Predator’dan unsurları ve bunun gibi şeyleri birleştirmek istedim. Bu yüzden aksiyon, patlamalar, kan ve cesaret ve her şeyle dolu bir canavar filmi gelecek. Mayıs ayında çekim planlarıyla prodüksiyonu bir araya getiriyoruz.”

Geçen Kasım ayında geliştirilmekte olduğu bildirilen The Lair için yapılan bir özet, filmin konusu hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi veriyor. “Hikaye, Afganistan’da mutant insan yapımı biyolojik silahlar içeren korkunç bir sığınaktan kaçan ve yaratıkları istemeden ABD Ordusu üssüne geri götüren düşürülmüş bir Kraliyet Hava Kuvvetleri pilotuna odaklanıyor. Bleeding Cool’a göre, The Reckoning’de rol alan Kirk, yeni filmde de başrol oynayacak.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Netflix’te Yayınlanan Komedi Dizisi ‘Gentefied’in 2. Sezon Çekimleri Başladı

The Walking Dead’in Son Sezon Çekimleri Başladı