in

The Bye Bye Yönetmeni “Stacy Title” 56 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu

Oscar adayı film yapımcısı Stacy Title, ALS hastalığı ile üç yıllık bir savaşının ardından öldü. Ölüm haberini uzun süredir menajeri, yapımcı ortağı ve arkadaşı olan Dannie Festa doğrudladı. Ünlü film yapımcısı 56 yaşındaydı.

Babası ticari yapımcı olan Title, yaşamını New York’ta sürdürdü. İlk işi ile büyük başarı yakaladı. Title’ın ilk filmi olan 1993 yapımı Down on the Waterfront adlı kısa filmi 1994’te Oscar adaylığı kazandı. Aynı yıl Cameron Diaz’ın oynadığı The Last Supper ile ilk yönetmenlik denemesini gerçekleştirdi.

Title, senaryosunu yazdığı 1999 yapımı Let the Devil Wear Black ve 2006 yapımı Snoop Dogg’s Hood of Horror ile korku türüne ilgi duymaya başladı. Yıllar sonra yaptığı 2017 yapımı The Bye Bye filmiyle büyük başarı yakaladı.

Title için 2017 senesinde büyük fırsatlar doğmaya başladığında aynı yıl Freakish adlı filmle yönetmenliğe ilk adımını attı.

Ağustos 2017’de Title bir araba kazası geçirdi. Yürüme ve konuşma düzenindeki küçük değişiklikleri fark etmeye başladıktan sonra, Title bir dizi tıbbi testten geçti. Aralık 2017’de kendisine ALS teşhisi kondu ve doktorlar araba kazasının bedenindeki ölümcül hastalığı tetiklemiş olabileceğini öne sürdü. ALS hastalığı Title’ın vücudunu korkutucu bir hızla mahvetti. Mart ayında yürüyememeye başladı. Eylül 2018’de konuşamıyor veya yutkunamıyordu.

Tüm bu sağlık sorunlarına rağmen, Title başrolünde Jason Alexander, Cary Elwes ve Bob Odenkirk’in yer alacağı Walking Time Bomb adlı son bir film yönetme planları yaptı. Ne yazık ki film yapılamadı, fakat Title’ın cesareti ve hastalığının onu tanımlamasına izin vermemesi sinema dünyasında kendisine büyük saygı ve hayranlık kazandırdı.

Title son üç yıl içinde, Hollywood’da yer alan engelli bireyler için elçi oldu. Bunun yanı sıra, ALS derneklerinin yöneticiliğini yaptı.

Title, hastalığıyla olan savaşında 30 yıldan fazla bir süredir eşi olan Jonathan Penner tarafından büyük destek aldı. Eşi de kendisi gibi bir dizi uzun metrajlı film ve TV projesini hayata geçiren bir yazar-yapımcıdır. Çalışmaları arasında Let the Devil Wear Black ve Lone Ranger bulunuyor.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Ben Affleck, Disney İçin “Keeper of the Lost Cities” Adlı Filmin Yönetmen Koltuğuna Oturacak

Netflix 2021 Film Listesiyle Her Hafta Yeni Film Yayınlayacak