Yönetmen  M. Night Shyamalan’ın, 2017 yılında vizyona giren Split filminin sonunda Marvel Sinematik Evreni’nden sıkça alışık olduğumuz bir post-credits sahnesi bulunuyordu. Shyamalan, bu sahne ile 2000 yapımı Unbreakable filminin devam filmi olacak Glass’ı resmen duyurmuştu. 17 yıl sonra yaşlanmış bir David Dunn görmek Unbreakable severleri heyecanlandırmıştı.

Hem Unbreakable’ın hem de Split’in devam filmi niteliğindeki Glass, 2 yılın ardından 18 Ocak’ta vizyona girdi. Filmi izleyeceklerin kafasında ise bir soru işareti var: Glass’ın sonunda da yeni bir devam filmini müjdeleyen bir post-credits sahnesi olacak mı?

Sorunun cevabı: Maalesef hayır. Yönetmen Shyamalan, basına şimdilik bir devam filmi planı olmadığını söyledi, fakat fikrini değiştirebileceğini ima ederek devam filmleri için açık bir kapı bıraktı. Bakalım Shyamalan, Marvel evrenindeki gibi sequel çekme çılgınlığına kendini kaptıracak mı, yoksa serisi 3 film ile sınırlı mı kalacak?

Glass; James McAvoy, Bruce Willis ve Samuel L. Jackson gibi sinema devlerini kadrosunda bulunduruyor. Unbreakable ve Split’i izleyip de beğenen herkesin mutlaka sinemada izlemesi gereken bir yapım.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like