Zack Snyder, HBO Max’in Justice League kurgusunun yanı sıra üzerinde çalıştığı Army of the Dead adlı yeni bir zombi filmi çıkarıyor. Bu projede, Army of the Dead, bir ön film ve anime dizisi şeklinde çıkarılacak. 

Büyük başarılarıyla adından söz ettiren ünlü yönetmen Zack Snyder, 300 Spartalı, Watchmen ve Batman v Superman: Adaletin Şafağı gibi başarılı filmleriyle biliniyor. Son olarak Justice League: Adaletin Birliği filminin yönetmen koltuğuna oturmuştu. Şimdilerde ise yeni filmi Army of the Dead üzerine çalışmalar yürütüyor. Kadroya dahil olan oyunculardan biri olan Garret Dillahunt, verdiği bir röportajda, Army of the Dead’in zombi türüne ilişkin “farklı fikirler ve yenilikler” getireceğini söyledi.

“Bu proje gerçekten de diğerlerinden farklı. Ben de izlemek için sabırsızlanıyorum. Zombilerle ilgili farklı fikirlere sahip olmak birçok yönden ilgi çekici. Çok fazla şey söylememem gerektiğini biliyorum, bu yüzden üzgünüm. Fakat bu filmde, diğer birçok örneğini gördüğümüz sıradan zombi filmlerinden uzaklaşılıyor. Ve de ‘Belki de böyle olmamalılar. Ya bu şekilde olsalardı?’ gibi sorular sormadan duramıyorsunuz.”

army of the dead

Filmin yanı sıra, filmden uyarlanan bir anime dizisi de çekilecek.

İzleyiciler, Army of the Dead filminde yavaş ve durgun zombiler yerine hızlı ve çevik zombiler izleyecekler. Netflix’te 2021 yılında yayınlanacak olan filmde bir grup askerin Vegas’ın düşüşü sırasında zombi salgınının gizemli kaynağıyla karşı karşıya gelmelerini konu alıyor.

On yıllar boyunca modern korku türünün arka planında yer aldıktan sonra, zombilerde son zamanlarda yeniden bir canlanma görüldü. Popüler bir dizi olan The Walking Dead’in yanı sıra, Zombieland ve World War Z gibi filmler de, zombiler tarafından yerle bir edilen bir dünyanın acımasız gerçekliğini gözler önüne serdi. Beyin yiyen bu canavarlar genel olarak tüm insanlığı etkileyen ve bulaşıcı olan bir hastalığın ürünü olarak yansıtıldı.

2020’de böyle bir zombi salgınının mümkün olma ihtimalinin ne kadar olduğu tartışılır fakat artık insanlar her şeyi bekleyecek bir durumdalar. Bu nedenle, analistler, COVID-19 sonrası bir dünyada yapılacak zombi filmlerinin, gerçekliğe çok yaklaşarak izleyicileri üzmemek için filmlerin iç mitolojilerini değiştirmek zorunda kalınacağını düşünüyorlar. Army of the Dead filminin 2020’de dünyanın yaşadığı küresel bir sağlık durumunun gerçeklerini ele alıp almayacağını görmek ilginç olacak.

Zack Snyder’ın hikayesine ve Joby Harold’ın senaryosuna dayanan filmde Dave Bautista, Garret Dillahunt, Ella Purnell, Omari Hardwick, Raul Castillo, Tig Notaro, Theo Rossi ve Ana de la Reguera yer alıyor. 2021 yılında çıkarılacak ola filmin henüz kesin bir gösterim tarihi yok.

Bir yanıt yazın
You May Also Like