in

Sophia Loren, Netflix Filmi “The Life Ahead” ile Sinemaya Geri Dönüyor

Efsane oyuncu Sophia Loren, 11 yıllık aranın ardından sinemaya geri döndü. Oyuncunun başrol olarak yer aldığı The Life Ahead filmi 13 Kasım tarihinde Netflix’te yayınlanacak.

A Special Day, Two Women, Arabesk, Marriage Italian Style ve başka birçok filmleriyle tanınan Sophia Loren, The Life Ahead filminin ana karakteri olan Madame Rosa’yı canlandıracak. Film, emekli bir seks işçisi ile Senegalli 12 yaşındaki bir çocukla beklenmedik bir arkadaşlığın hikayesi etrafında dönen bir dram filmi. Filmde, iki karakter, yaş ve kültürlerindeki büyük farklılığa rağmen olağanüstü bir şekilde birbirlerine bağlanıyorlar.

Madame Rosa, Momo’nun (Ibrahima Gueye’nin canlandırdığı) kendi gözetimi altında yaşamasını sağlamak için çaba sarf ettikten sonra bir dizi engelle karşılaşır ve bu, aynı zamanda diğer seks işçilerinin çocukları için de bir sığınak görevi görür.

Romain Gary’nin eleştirmenlerce beğenilen romanı The Life Before Us’a dayanan yeni Netflix filmi, güçlü bir kadın ve yeni geldiği bir ülkede kendi başına ayakta kalmaya çalışan bir çocukla olan ilişkisi hikayesini gözler önüne serecek.

The Life Ahead
The Life Ahead

Loren , “Madame Rosa’nın karakteri bana annemi hatırlattı ” diyor. Emeklilikten sonra sinemaya tekrardan dönmek istemesinin nedenlerinden biri de bu özel rolü üstlenmekti olduğunu açıkladı. Yani, bu rolü üstlenmesinin nedeni ne kariyerini ilerletmek ne de merhum annesi Romilda Villani’yi anmaktı.

Filmde bu yüzden oynadım. Bana annemi hatırlattı. Annem kesinlikle böyleydi. Kendi içinde çok kırılgandı ama güçlü görünüyordu

The Life of Ahead, Romain Gary’nin Fransız romanına dayanıyor. Fransız edebiyatının prestijli Prix Goncourt ödülünü kazanan “La vie devant soi” romanı daha önce 1977’de Simone Signoret’in başrolünde yer aldığı “Madame Rosa” olarak beyaz perdeye uyarlanmıştı. Filmi En İyi Yabancı Film Akademi Ödülü’nü kazanmıştı.

Madame Rosa, Gary’nin 1975 yılında çıkardığı romanındaki ana karakterdir ve 1977 yılında vizyona giren filmde Simone Signoret tarafından canlandırılmıştır. Romanda Madame Rosa, ailesi tarafından terk edilen Momo adlı 10 yaşındaki Müslüman bir çocuğu yanına alan yaşlı bir Holokost mağdurudur. Paris’teki seks işçilerinin çocukları için resmi olmayan bir çocuk bakıcılığı hizmeti verir.

Loren’in The Life Ahead’deki Madame Rosa versiyonu ise Fransa’da değil, İtalyan liman kenti Bari’de geçiyor. Ancak, yer değişikliği dışında hikayenin ayrıntılarının çoğu aynı kalmıştır.

The Life Ahead, 13 Kasım 2020 tarihinde Netflix’te yayınlanacak. İşte filmin fragmanı:

 

 

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Jurassic World: Dominion Çekimleri için 40,000 COVID-19 Testi Yaptırıldı

Brad Pitt ve Oprah Winfrey, The Water Dancer Filmi İçin Bir Araya Geliyor