Netflix belgesel dizisi Cheer ve Last Chance U’nun yaratıcısı, sorumlu yapımcısı ve yönetmeni olan Greg Whiteley’in belgesel dizisi ‘Last Chance U’, beş sezon futbolun ardından artık sert sahaya geçiyor.

Last Chance U: Basketbol belgesel serisi geliyor. Seri, sahaya geçecek ve ilk kez bir basketbol takımına odaklanacak. Netflix, Last Chance U: Basketbol’un çıkış tarihini resmen açıkladı. Last Chance U serisi ilk olarak 2016’da başladı ve izleyiciler futbol takımı East Mississippi Community College’ı görme şansı yakaladılar.

“Last Chance U: Basketbol”, Greg Whiteley’in mükemmel Netflix belgesel dizisinin yan ürünüdür. Edinilen bilgilere göre, üniversiteye büyük umutlarla gelen bir grup gence ve koçlarına odaklanan yeni dizi 10 Mart 2021’de yayınlanacak.

Ayrıca ELAC takımının baş antrenörü John Mosley’in “Burada her şey çok zor” diye açıklamada bulunduğu dizinin ilk tanıtımı şöyle:

 

“Basketbol karakteri mi oluşturur? Aslında hayır” diyor Mosley. “Basketbol karakteri ortaya çıkarır.”

Netflix’in belgesel dizisi için yazdığı özete göre “Last Chance U: Basketbol”, “üniversite basketbolunun dünyasına dürüst ve cesur bir bakış” sağlayacak.

İzleyiciler, belgesel dizisinde toplam sekiz bölüm boyunca East Los Angeles College Huskies’i (ELAC) eşi benzeri görülmemiş bir Kaliforniya eyalet basketbol şampiyonası için büyük çabalarını takip edecekler. Antrenör Mosley liderliğindeki ELAC takımı, bir sonraki ligte oynama hayallerini gerçekleştirmek için ellerinde olan son bir şansı en iyi şekilde değerlendirerek kendilerini kanıtlamaya çalışan eski D1 amatörlerinden ve güçlü atletlerden oluşuyor. Ancak takım, oyuncular sahada ve saha dışında yaşanan zorluklarla ve de duygusal iniş çıkışlarla baş etmek zorunda kalır.

2020 kolej basketbol sezonunu (herhangi bir düzeyde), hatta sadece takvimini takip eden herhangi biri, muhtemelen bu Husky’lerin karşılaştığı ekstra “sıkıntı” seviyesini anlayabilir.

Yeni belgesel dizisi “Last Chance U: Basketbol”, GQ Studios, Endgame Entertainment, One Potato Productions ve Boardwalk Pictures ile ortaklaşa yapılan bir Netflix prodüksiyonudur. Projede görev alan yönetici yapımcılar Whiteley, Joe LaBracio, Lucas Smith ve James D. Stern’dir. Ortak yapımcılar arasında ise Andrew Fried, Dane Lillegard ve Adam Leibowitz yer alıyor. Dizi Whiteley, Leibowitz ve Daniel George McDonald tarafından yönetildi.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like