Netflix, çok sayıda pozitif COVID-19 vakasının ardından Birleşik Krallık’taki The Witcher çekimlerini askıya aldı.

Deadline’ın yaptığı habere göre, The Witcher çekim ekibinden dört kişinin 7 Kasım’da yaptırdıkları testlerinin sonuçları pozitif çıktı. Şimdi ise aktörlerden prodüksiyon ekibine kadar çekimlere dahil olan herkes korona testi yaptıracak. Edinilen bilgiye göre testi pozitif çıkan kişiler arasında başrol oyuncuları yok. Testi pozitif çıkan kişiler ise şu an karantinadalar.

İngiltere genelinde vakalar hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor. Ve önümüzdeki birkaç hafta içinde daha birçok çekimin geçici olarak kapanmaya zorlanabileceği ihtimali oldukça yüksek. Ülkenin tatil sezonuna nasıl girdiği göz önüne alındığında, çekim ekipleri yeni yıla kadar işlerine geri dönmeyebilirler.

 

The Witcher’ın ikinci sezon çekimleri ikinci kez durdurulmak zorunda kaldı.

The Witcher 2. Sezon çekimleri Londra’nın batı kesiminde bulunan ve içinde küçük bir Witcher kasabası yaratılan Arborfield Stüdyoları’nda çekiliyordu. Çekimler, sıkı COVID-19 tedbirlerine uyarak çekilmesine rağmen pozitif vakalar çıktı. Setin tamamen güvenli olduğundan emin olunduktan sonra çekimler kaldığı yerden devam edecek. Bu nedenle, çekimlerin tekrar başlayacağı tarih henüz bilinmiyor.

Aslında bu, dizinin 2. Sezon çekiminin ilk kez duraklatılması değil. Daha önce de, aktör Kristofer Hivju, Mart ayında COVID-19 testinin pozitif çıktığını ve bu nedenle çekimlerin durdurulduğu açıklanmıştı. Bununla beraber, İngiltere’de bahar aylarında karantina uygulanmaya başlandığı için çekimler Ağustos ortasına ertelenmişti.

Programda en az 7 aylık bir gecikme olacağı için 2. sezonun çıkış tarih belirsiz hale geliyor. Gösteri başlangıçta 2021’de geri dönecek şekilde ayarlanmıştı ancak bu hızla 2022’ye kadar itilebilir. Netflix tarafından herhangi bir çıkış tarihi onaylanmadı ve kaç bölümün çekimleri tamamlandığı belli değil.

The Witcher, Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı kitap serisine dayanan bir Polonya fantastik dramasıdır. Şüphesiz ki bu dizi, Netflix’in en büyük prodüksiyonlarından biri haline geldi. Geralt of Rivia ve Princess Ciri’nin kaderi arasındaki bağlantı etrafında dönen dizi, 76 milyon kullanıcı tarafından izlendi.

Şu anda Kristofer Hivju, oyuncu kadrosunda koronavirüse yakalanan tek aktör. Güncellemeler gelmeye devam ediyor fakat kesin bir bilgi söz konusu değil. Techradar, 4 Kasım’da dizinin özel efekt şirketi Platige Image’den gelen bir açıklamaya göre, 2. sezonun muhtemelen Ağustos 2021’de çıkabileceğini söylemişti. Fakat, Platige Image’in bu raporu, sette pozitif vakaların çıkmasından önceydi. Bu nedenle, sanıyoruz ki sürecin nasıl işleneceğini hakkında açıklama yapılana kadar beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like