in

Jurassic World: Dominion Çekimleri için 40,000 COVID-19 Testi Yaptırıldı

Büyük ilgi görüleceği düşünülen Jurassic World: Dominion çekimleri, pandeminin zor şartları altında devam ediliyor. Çekimler için ekibe yaklaşık 40,000 test yaptırıldı.

Jurassic World: Dominion çekimleri geçen hafta sonu tamamlandı. Filmin ilk stüdyo çekimleri pandemi şartları nedeniyle uzun süren bir süreçten sonra çekildi. Filmin yapımcıları, Deadline’a verdikleri bir röportajda, filmin çekimleri için neler yapıldığını açıkladılar. Çekimler sırasında yaklaşık 40,000 COVID-19 testi yaptırıldı ve güvenlik protokolleri için ise 6 milyon ila 8 milyon dolar harcandı. Bunun yanı sıra, Colin Trevorrow ve ekibi için özel olarak kapatılan bir otelde aylarca konaklama yapıldı. Filmin sadece birkaç aksilikle tamamlanabilmiş olması ise büyük bir başarı örneği. Colin Trevorrow şunları söyledi:

“Bunu kelimelere dökebileceğimden pek emin değilim. Olağanüstü bir çalışma oldu. Ekibimiz ve oyuncu kadromuz o kadar güçlüydü ki. Tüm yapımcılar 24 saat boyunca çalıştılar. Yapabileceğimizin en iyisini yaptık. İlham verici bir iş oldu. Yapılan 40,000 COVID-19 testi içerisinde, yalnızca % 0,25’i pozitif çıktı, bu da yaklaşık 100 kişi demek. Bazılarının sonuçları yanlış çıktı fakat gerçek pozitif sonuç alanlar karantinaya geri gönderildi.”

 

Jurassic world: Dominion
Jurassic World: Dominion

 

Jurassic World: Dominion’un tamamlanması 18 ay sürdü. Film, salgının bu yılın Mart ayında başlamasından sonra çekimlere geri dönen ilk büyük filmdi. Universal, tüm prodüksiyonun güvenlik gereksinimlerini karşılamak için özel tıbbi tesis görevlendirdi.

40.000 COVID testine ek olarak Universal, tüm oyuncular ve ekip her gün ateş testine tabi tutulduğundan, çekimler için polisli bir “Yeşil Bölge” kurdu . “Pinewood Stüdyolarının her iki ucuna iki saat boyunca 1.000 mürettebat kapasiteli iki adet geçiş sıcaklık test istasyonu inşa edildi ve her test istasyonunda doktorlar ve hemşirelerden oluşan bir ekip ve izolasyon kabinleri bulunuyordu.” Görünüşe göre stüdyo, Jurassic World: Dominion’un pandemi sürecindeki çekimleri için hazırlanırken hiçbir şeyden kaçınmamış. Bununla birlikte, filmin vizyona girme zamanı geldiğinde sahnelerin nasıl olacağını görmek ilginç olacak.

Haziran 2022’de gösterime girecek 165 milyon dolarlık film, “Jurassic Park” serisinin altıncı serisidir. “Dominion”, Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard ile birlikte “Jurassic World” yönetmeni Colin Trevorrow’un seriye dönüşünü işaret ediyor. Sam Neill, Laura Dern ve Jeff Goldblum, 1993’te yayınlanan filmden bu yana ilk kez birlikte görünecekler. Yeni gelenler arasında Mamoudou Athie ve DeWanda Wise bulunmakta.

Written by Selin Akcay

İstanbul Üniversitesi'nde Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Selin, şu anda global bir kozmetik firmasında içerik editörü olarak çalışıyor.

Bir cevap yazın

Army of the Dead, Netflix’in Zombi Filmlerine Yeni Bir Bakış Getiriyor

Sophia Loren, Netflix Filmi “The Life Ahead” ile Sinemaya Geri Dönüyor