Dijital video içerik platformlarında bugüne dek görülmemiş bir rekor kırılmıştı. Squid Game, tüm dünyada büyük ses getirerek izlenme rekorları kırmıştı. Tüm dünyada bilmeyi ya da izlemeyen az sayıda insan olduğunu düşünüyorum. Öte yandan Betflix’in bire diğer iddialı yapımı Stranger Things, Squid Game dizisine rakip oldu. Son yayınlanan 4. sezon ile önemli bir mihenk taşına ulaştı.

Stranger Things 4. sezon iki farklı kısımdan oluşuyor. 1 Temmuz son kısım yayınlanırken büyük bir beğeni toplamıştı. İşte dizinin ikinci kısmıyla ilgili raporlar ortaya çıktı. Peki sizce Squid Game’in rekorlarını kırabildi mi?

Stranger Things, Squid Game’i zorluyor

Netflix Salı günü yaptığı açıklamada, Stranger Things 4’ün görüntülenme sayısını ve izlenme saatini paylaştı. Şirket, 1 milyar saatlik kilometre taşını gölgede bıraktığını müjdeli. Yayın hizmetinin şimdiye kadar yayınladığı en popüler ikinci dizisi olduğunu Netflix açıkladı.

Pazar günü sona eren, Stranger Things 4, 1,15 milyar saat izlendi. Bu Squid Game’in popülaritesinin arkasında olduğu anlamına geliyor. 

Karşılaştırıldığında, Squid Game piyasaya çıktığı ilk 28 günde toplam 1,65 milyar saat görüntülendi. Stranger Things, 28 Temmuz’a kadar sıralamasına doğru izlenme saatlerini toplamaya devam edecek ve potansiyel olarak popüler kalırsa Squid Game’i geçtiğini göreceğiz. Ancak Stranger Things 4’ün izlenme süresi sıralaması birkaç uyarı gerektiriyor.

Birincisi, izlenme süresi popülerlik sıralaması, Stranger Things 4 gibi olağandışı uzun süreli dizileri ve filmleri tercih ediyor. Martin Scorsese’nin üç buçuk saatlik filmi The Irishman, birdenbire Netflix’in en iyi 7. filmi haline geldi. şirket, onu yayınlayan hesapların sayısı yerine izlenme süresine göre hareket etmeye başlar başlamaz.

Stranger Things farklı şekilde çalıştı

Stranger Things 4’ün çalışma süresi 778 dakikadır ve Squid Game’den yaklaşık %60 daha uzun. Bu, Stranger Things’e her hesabın akışı için tek bir sezonda daha fazla saate sahip olma avantajını veriyor. Stranger Things’in son sezonu, gösterinin ilk sezonunun neredeyse iki katına denk geliyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like