Dizi tarihinin önemli yapıtlarından biri olan Better Call Saul, geri dönüyor. 5 sezon boyunca sürekleyici hikayesi ile beraber izleyicileri mest etti. Breaking Bad, öncesinde avukat Jimmy’nin hayatını ele alan dizi oldukça iddialı.

Şahsen kendim öncelikle Breaking Bad’i bitirmiştim. Ancak sonrasında Better Call Saul’u izledim ve tekrar Breaking dizisine döndüm. Şunu söylemeliyim ki, Better Call Saul, gerçekten muazzam. Bana sorarsanız oyunculuk ve işlenen konular göz önüne alındığında Breaking Bad’in bile önüne geçebilir.

Better Call Saul 6. sezon ikinci kısım merakla bekleniyor

Dizinin beşinci sezonda bitişi gerçekten kötü olmuştu. 5. sezon sonrasında altıncı sezon için hayranlar bir hayli bekledi. Şimdi ise artık bekleyiş son erdi ve dizi, 11 Temmuz’da prömiyer yapacak.

Gelecek sezon için yeni bir teaser, Saul Goodman’ın, düşük profilli olması gerekirken bir taksi şoförü tarafından tanındığını görüyor. Bu, ‘Gene’nin ilk tanınışı değil, hayranlar bir alışveriş tutkununun karakteri önceki sezonda tanıdığını hatırlayacak. 

Taksi şoförünün Odenkirk’in karakterini tekrar tekrar “Söyle”ye zorlamadan önce, “Kim olduğunu biliyorum, kim olduğunu biliyorsun” dediği için otuz saniye ağırlıklı olarak uğursuzdur. Derin bir iç çeken Odenkirk’in, karakterinin meşhur sloganı olan “Better Call Saul”u söylediği duyulabilir. Promosyon aynı zamanda Saul’un takside asılı bir Albuquerque oda spreyi ile New Mexico’ya dönüşüyle dalga geçiyor.

Fragman yeni bilgiler açısından pek bir şey sunmuyor olsa da, klip boyunca bir bina gerilimi hakim olduğundan, dizinin geri kalan bölümlerinin tonunu mükemmel bir şekilde belirliyor.

Better Call Saul, Netflix’te yayınlacak mı?

Better Call Saul, henüz Netflix için bir anlaşma yapılmadı. 6. sezonun iki farklı bir kısımı olduğu biliniyor. Yani ikinci yarısı AMC’de 11 Temmuz itibariyle yazında olacak. Daha önceki bölümler Netflix’te yer alsa da altıncı sezonun tamamı için henüz netleşmiş bir anlaşma yapılmadı.

Bir yanıt yazın
You May Also Like