Tüm dünyayı kasıp kavuran Netflix dizisi Squid Game için 2. sezon sürprizi ortaya çıktı. Dizinin sadece ilk sezonu büyük bir sükse oluşturmuştu. Sadece izlenme rekorlarıyla değil ayrıca dizi insanlar tarafından etkileşime neden oldu. Farklı oyunların bulunduğu dizide insanlar işi gerçeğe döktü.

Fakir insanların zengin kapitalistlerin eğlencesi için ölümcül oyunlarda yarıştığı Kore hayatta kalma draması Squid Game , Netflix’ten bir realite dizisi alıyor. Akış hizmeti, Squid Game: The Challenge için bir yayın çağrısını duyurdu ve derin ironiden mutlu bir şekilde habersiz görünüyor.

Hatta diziyi büyük çoğunluk izlediği için spolier verebiliriz. Kartvizit ile oyunlara katılan bireylerin aradığı numarayı gerçek olup olmadığını sorgulayanlar bile oldu. Hatta bazı Youtuber’lar kendilerine 456 kişi bularak ve bu oyunu gerçek olarak yaşamak istedi.

“Squid Game, yönetmen Hwang’ın büyüleyici hikayesi ve ikonik görüntüleri ile dünyayı etkisi altına aldı. Netflix’in senaryosuz ve belgesel dizilerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Brandon Riegg bir haber bülteninde, “Bu devasa rekabet ve sosyal deneyde kurgusal dünyayı gerçeğe dönüştürürken verdiği destek için minnettarız” diyerek şunları ekledi:

“Drama dizisinin hayranları, 456 gerçek dünya yarışmacımız, sonunda şimdiye kadarki en büyük nakit ödülle, gerilim ve sürprizlerle dolu, şimdiye kadarki en büyük yarışma serisinde ilerlerken, büyüleyici ve öngörülemeyen bir yolculuğa çıkıyor.”

Elbette, bu derin ironiye rağmen eğlenceden para kazanmanın başka bir örneğidir. Açlık Oyunları filmleri vizyona girdiğinde, pazarlamanın çoğu havalı aksiyon sahnelerine ve aşk üçgenine odaklanmıştı. Oyunların amacının çalışan insanları baskı altında tutmak, egemen sınıfı eğlencede yatıştırmak ve her türlü isyanı yatıştırmak. En azından Team Peeta mı yoksa Gale Takımı mı olduğumuzu biliyoruz!

Bir yanıt yazın
You May Also Like