Animasyonlar, günümüzde 7’en 70’e herkesin izlediği yapımlar haline geldi. Pek çok insan animasyon izlemeyi artık bir kültür haline getirmiş. Bu yüzden online dizi ve film platformları da bu alanda daha çok yoğunlaştığını görüyoruz. Pixar’ın Toy Story animasyonu ise artık klasiklerin arasına resmen girmiş durumda.

Şimdi ise son olarak animasyon devi Toy Stroy’nin bir benzeri niteliğinde “Lightyear” filmini çıkarmıştı. Disney Plus kullanıcıları ise bu filmin platforma ne zaman geleceğini merak ediyor.

En yeni güzel  Pixar filminin şimdi Disney Plus’a gelmesi an meselesi. Lightyear, Toy Story serisinden oyuncağa ilham veren astronotun hikayesini anlatan bir animasyon filmi.

Pixar’ın animasyonları direkt Disney Plus’ta

Son zamanlarda, Pixar filmleri sinema salonlarını atlayarak doğrudan Disney Plus’a gidiyor. Soul, Luca ve Turning Red hepsi bu şekilde oldu. Ancak Lightyear da aynı şey olmadı. Haziran ortasında sinemalarda gösterime girdi ama Disney Plus’ta henüz gelmedi.

Lightyear Disney Plus’ta ne zaman olacak?

Animasyon, 17 Haziran Cuma günü sinemalarda gösterime başladı. Önceki üç Pixar filminden farklı olarak, yalnızca sinemalarda gösterime girecek. Lightyear’ın Disney Plus’ı ne zaman geleceği konusunda henüz resmi bir basın açıklaması yapılmadı. Ancak önceki Disney filmlerine dayanarak, en son Pixar hareketinin Disney Plus’ı ne zaman vuracağını tahmin edebiliriz.

Black Widow 89 gün, Shang-Chi and Legend of the Ten Rings 70 gün, Eternals 68 gün ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness 47 gün sonra Disney Plus’ta yayınlanmıştı. Lightyear bu denklem içinde yakın zamanda Disney+ ile dijital platformlarda olacak.

Bir cevap yazın
You May Also Like
Read More

Netflix mi Disney Plus mı?

Sinema sektörü her geçen gün zenginleşirken dijital platformlarında rekabeti kızışır hale geliyor. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’ye gelişini büyük bir…