Şu anda Disney Plus’ta yayınlanan The Multiverse of Madness, en az bir Marvel kahramanını kasvetli bir kadere maruz kalıyor. Farklı bir yapıya sahip olan Doctor Strange, Marvel’ın başarılı yapımlarından biri. Vizyondan düştükten sonra ise kısa süre içinde Disney Plus platformuna geldi. 

Doctor Strange in the Multiverse of Madness içinde bir grup evren çatışıyor. Bu yüzden sonun jenerik sonrası sahnelerine geçmeden önce biraz açılması gerekebilir. Marvel Sinematik Evrenin devamı,  Mayıs ayında sinemalardan sonra çabucak geldi.

Multiverse of Madness, yönetmen  Sam Raimi’nin 2007’de Spider-Man üçlemesinin tamamlanmasından  bu yana ilk kez Marvel’a geri döndü. Film, yeni kahraman America Chavez (Xochitl Gomez) ile karşılaştığında, eski Büyücü Yüce’yi ana Marvel Sinematik Evreni’nin dışına  çıkmaya ve yeni gerçekleri keşfetmeye, yol boyunca diğer Avenger Wanda Maximoff’tan (Elizabeth Olsen) yardım aramaya zorlamasıyla başlıyor.

Filmin nominal kahramanı biraz kaybolmuş hissetse bile, güçlü bir merkezi kovalamaca anlatıyı hareket ettiriyor. Macera, korku ve aksiyon karışımı, kendini beğenmiş süper kahraman Doctor Strange’in kendisine layık bir havayla dengeleniyor.

Doctor Strange 2 ve olaylar 

Olaylar, Mysterio’nun gencin gizli kimliğini tüm dünyaya açıklamasının ardından Strange’in Peter Parker’a yardım ettiğini gören Spider-Man: No Way Home’daki olaylardan sonra gerçekleşiyor.

Doktor Stephen Strange’in (Spoiler) Çoklu Evrenindeki macerasının nasıl sonuçlandığını görmenin zamanı geldi. 

WandaVision finalinde onları kaybettikten sonra sihirle yaratılmış oğulları Billy ve Tommy ile yeniden bir araya gelmeye kararlı olan Wanda Maximoff, America Chavez’i Wundagore Dağı’nın tepesindeki cereyanlı Scarlet Witch tapınağına götürür.

Yasak bir sihir kitabı olan Darkhold tarafından yozlaştırıldı. Amerika’nın gerçekler arasında portallar yaratma gücünü çalmak için bir büyü yapmaya başladı. Çünkü yeni kahraman için ölümcül olacağı kanıtlanacak. Filmin birincisi kadar Doctor Strange 2’de sürükleyici bir yapım olmuş. İzlenesi ve kaçırılmaması gerekir.

Bir cevap yazın
You May Also Like