Haziran’ın ikinci haftasından itibaren Disney Plus, Türkiye’de de yayın hayatına “Merhaba” dedi. Yabancı ülkelerde görmeye alışık olduğumuz pek çok dizi ve film artık Disney çatısı altında Türkiye’de izlenebiliyor. Henüz yeni üye olanlar ya da üye olmak isteyenler için en iyi fantastik filmler listesini hazırladım.

Konu çocuk filmleri, animasyonlu klasikler ve nostaljik TV içeriği olduğunda Disney+, en popüler yayın devlerinin en popüleri olma yolunda ilerliyor. Platform, Marvel , Star Wars ve Avatar gibi filmleri izleyicilerine sunabiliyor.

Bunu akılda tutarak, 21. yüzyılın büyük gişe rekorları kıran filmlerinden Disney ve Fox’un geniş kataloğundaki gizli mücevher gibi. 

Galaksinin Koruyucuları (2014)

Yönetmen: James Gunn

Yazarlar: James Gunn, Nicole Perlman

Oyuncular: Chris Pratt, Zoe Saldana, Bradley Cooper, Dave Bautista, Vin Diesel, Lee Pace, Michael Rooker ve Karen Gillan

2014’te Marvel tarafından “aksiyon dolu destansı bir uzay macerası” olarak ilan edilmişti. Galaksinin Koruyucuları, süper kahraman filmi sahnesine çıktığında, uzmanları ve gişe tahmincilerini şoka uğratmıştı. Kesinlikle sinemada izleyenlerin hakkını veren bir film. 

Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor (2015)

Yönetmen: JJ Abrams

Yazarlar: JJ Abrams, Lawrence Kasdan, Michael Arndt

Oyuncular: Daisy Ridley, Adam Driver, Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domnhall Gleason ve Gwendoline Christie

Yıldız Savaşları: Bölüm VII Yönetmen JJ Abrams’tan Güç Uyanıyor kesinlikle Star Wars: Bölüm IV Yeni Bir Umut’tan büyük ölçüde etkilendiğini gösteriyor. Abrams bize Snoke’da Emperor Lite, Starkiller Base’de Death Star Lite ve First Order’da Empire Lite’ı veriyor.

Yenilmezler: Endgame (2019)

Yönetmen: Joe Russo, Anthony Russo

Yazarlar: Christopher Markus, Stephen McFeely

Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Jeremy Renner, Mark Ruffalo, Josh Brolin, Zoe Saldana, Karen Gillan, Paul Rudd ve Don Cheadle

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı olaylarından sonra toparlanan Yenilmezler, bu filmin başlarında Thanos’tan intikamlarını almak istiyor. Ancak Sonsuzluk Taşları hakkında intikamlarını sessizleştiren korkunç bir gerçeği keşfederler. Beş yıl sonra, Karınca Adam mucizevi bir şekilde Kuantum Aleminden çıkış yolunu bulduğunda, hayatlarının parçalarını toplamaya ve başarısızlıklarıyla başa çıkmaya çalışıyorlar. 

Thanos’un hamlesiyle herkesi geri ve geçmişin günahlarını düzeltme şansını geri getirebilecek zaman yolculuğunu içeren bir olaylar zincirini başlatıyor. Film, 22 filmin doruk noktası ve evrenlerinin neredeyse 4 aşamasını tamamlıyor.

Avatar (2009)

Yönetmen: James Cameron

Yazarlar: James Cameron

Oyuncular: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Giovanni Ribisi, Stephen Lang, Wes Studi ve Michelle Rodriguez

2019 yılına kadar Avatar, tüm zamanların en yüksek hasılat yapan filmiydi. James Cameron ve filme dahil olan herkes tarafından gerçekten inanılmaz bir başarı. Kariyerinin en şaşırtıcı başarılarından biri. 

Tron: Miras (2010)

Yönetmen: Joseph Kosinski

Yazarlar: Edward Kitsis

Oyuncular: Jeff Bridges, Garrett Hedlund, Olivia Wilder, Bruce Boxleitner ve Michael Sheen

Şimdiye kadar yapılmış en görsel olarak uyarıcı ve heyecan verici filmlerden biri olan Tron: Legacy, 2000’lerin ikinci on yılına girerken film yapımına geri dönen 3D teknolojisinden tam olarak yararlandı.

Bir kült klasiği haline gelen orijinal Tron’dan yaklaşık 30 yıl sonra gelen Film, Jeff Bridges’i Kevin Flynn rolünü yeniden canlandırmak için geri getirdi ve hatta Alan Bradley/Tron’u yeniden oynamak için Bruce Boxleitner’ın tozunu aldı. Bu bölümde, Garrett Hedlund Flynn’in oğlu Sam, hayal kırıklığına uğramış zengin bir çocuk ve babasının şirketini yönetmeye katılmaktan daha çok şaka yapmaya eğilimli sanal dünya tasarımcısı olarak rol alıyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like