Godzilla vs Kong, 2021’in ilk büyük WB Pictures filmlerinden biri ve Mart 2021’de bir ay boyunca yalnızca ABD’de HBO Max’te yayınlanacak. Peki dünyanın geri kalanı bu filmi Netflix’te izleyebilecek mi? Filmin Netflix tarafından satın alınması konusunda neler yaşandı? Gelin bir göz atalım.

Godzilla vs. Kong, Adam Wingard tarafından yönetilmiş yeni bir uzun metrajlı Amerikan canavar filmidir.  MonsterVerse’den iki canavarın birbirlerine karşı kafa kafaya geldiklerini gözler önüne serecek.

Film, Mart ayının sonunda sinemalarda ve aynı gün HBO Max’te eşzamanlı olarak gösterime girecek, ancak bu Türkiye’deki izleyiciler de dahil olmak üzere çoğu kişi için muhtemelen izlenemeyeceği anlamına geliyor.

Netflix, filmi Legendary Pictures’dan almaya çalıştı. Yönetmenliğini Adam Wingard’ın yaptığı filmin başrollerinde Alexander Skarsgard, Millie Bobby Brown, Rebecca Hall ve Kyle Chandler yer alıyor.

Muhtemelen çok iyi bildiğiniz gibi, çoğu sinema filminin gösterimi COVID-19 nedeniyle sekteye uğradı. Sonuç olarak, çoğu stüdyo ya filmlerini erteleyerek veya bir yayıncıya satarak yayınlamaya çalıştı.

HBO Max’in filmi ABD’de yayınlanacağı duyurulmadan kısa bir süre önce, Kasım 2020’de Netflix, 200 milyon dolarlık bir teklifle filmi satın almak için ön sıralarda yer aldı. Daha sonra Warner Brothers’ın satışı HBO Max için reddettiği ve daha sonraki raporlarda bunun onlara önemli bir meblağa mal olduğu öne sürüldüğü bildirildi.

Godzilla vs. Kong, ABD’de ve uluslararası olarak nerede yayınlanacak. ABD’de HBO Max, filmi 31 Mart 2021’den itibaren bir ay boyunca platformunda tutacak. Ayrıca sinemalarda da yayınlanacak. Uluslararası olarak, Warner ve Legendary şirketleri filmin dağıtım haklarını henüz satmadı, bu da ABD dışında Netflix’e gelme ihtimalinin çok düşük olduğu anlamına geliyor.

Dolayısıyla, İlkbahar/Yaz aylarında olması muhtemel olan PVOD sürümünü beklemekten başka çare kalmıyor.

Sonuç olarak, Warner Brother’ın stratejisi nedeniyle filmi Netflix’te izleyemeyeceksiniz ve alternatif yöntemler kullanmanız gerekecek.

Godzilla hayranları yine de filmi Netflix’te izlemek isteyecekler. Netflix sadece üç mükemmel Godzilla anime filmine ev sahipliği yapmakla kalmayıp, yakında yeni bir Godzilla anime dizisi ‘Godzilla Singular Point’e de ev sahipliği yapacak. Buna ek olarak, Şubat 2021’de duyurulan yeni bir Kong dizisine ev sahipliği yapacak.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like