Çok büyük bir izleyici kitlesine sahip bir dizi olmamasına rağmen, Netflix’i iyice karıştıranlar İsrail dizisi Shtisel’i ve iki sezonunu bulabilirler. Ancak yayın devi Netflix, Aralık ayında dizinin birinci ve ikinci sezonu için yayın haklarını küresel olarak kaybedecek. Bu haberle birlikte, dizinin üçüncü sezonunun yayınlanıp yayınlanmayacağı her geçen gün biraz daha belirsizleşiyor.

Diziye aşina değilseniz, Shtisel, Kudüs’te Ortodoks nüfusu oldukça yoğun bir mahallede yaşayan bir Haredi ailesinin hikayesini anlatan oldukça popüler bir İsrail yapımı dizi. Dizi esasen, bir ailenin günlük rutini hakkında size bir fikir veren bir hayat kesiti olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın bir tarafında yaşayan bir ailenin bakış açısıyla hayatın içinden bir dizi gibi Shtisel.

Shtisel' to leave Netflix in December - Washington Jewish Week

Aralık 2018’de Shtisel, birinci ve ikinci sezonları ile birlikte piyasaya sürülme haberlerini takiben yayın platformu Netflix’e geldi. Açıklamalara göre dizi sadece 31 ülkeye sunuldu. Netflix, ilk iki sezonun nasıl bir başarı yakalayacağından hâlâ emin olmadığından, üçüncü sezon henüz söz konusu değildi. Bununla birlikte, üçüncü sezonun özellikle 2020 yılında halihazırda geliştirilmekte olduğu ve büyük olasılıkla 2020’nin sonunda veya 2021’in başlarında piyasaya sürüleceği bildirilmişti.

Shtisel’in yanı sıra birkaç başarılı dizinin de Neftlix’ten kaldırılması söz konusu olabilir. Aralık 2020’de Hart of Dixie adlı dizi Netflix’ten kesin olarak ayrılacak. Bunun yanı sıra, The Office ve The West Wing dizilerinin ya ayrılmaları için onaylandıkları ya da henüz çıkarılmaları konusunda tartışıldığı biliniyor.

Bununla birlikte, İsrail dizisinin platformdan çıkarılmasına üç hafta kaldı. Daha spesifik olmak gerekirse, dizinin 15 Aralık 2020 tarihinde kaldırılacağını söyleyebiliriz.

Dizinin platformdan kaldırılma işlemi, 3. sezonun 2020’nin çoğu için geliştirilme aşamasında olduğu ve 2020’nin sonuna doğru piyasaya sürüleceği söylentileri göz önüne alındığında özellikle kötü bir zamana denk gelmiş durumda.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like