COVID-19 hala çocuklara birçok iç mekan aktivitesini şu an için kullanılamaz hale getirdiğinden dolayı ebeveynler aktivite arayışına giriyorlar. Çocuklar için olağan eğlenceli aktiviteler tükendikten sonra akıllara çocuk filmleri geliyor. Konu film izlemeye gelince de elbette Netflix devreye giriyor. Bu nedenle elinizde çocuklarınızın Netflix’te izleyebileceği en iyi çocuk filmlerinin olduğu bir liste hiç de fena olmayabilir.

Birçok ebeveyn ve aile üyesinin söyleyebileceği gibi, platformdaki filmlere göz atmak ve izlenebilecek olan uygun filmi bulmak her zaman kolay değildir. Bu yüzden, herkesin keyif alabileceği filmlerle kaliteli bir televizyon gecesi geçirmenize yardımcı olmak için Netflix’teki en iyi çocuk filmlerinin bir listesini oluşturduk. Şimdiden iyi seyirler.

Şakrak Jangle’ın Noel Serüveni (2020)

Bir klasik gibi görünen Şakrak Jangle’ın Noel Serüveni, Netflix’teki başarılı bir noel filmdir. John Legend yapımı bu film, neşe ve heyecanla dolu devasa bir müzikal filmin yanı sıra üst düzey bir oyuncu kadrosu ile eleştirmenlerden izleyicilere kadar övgü almıştır. Film, güvendiği bir çırağının ihanetine uğrayan bir oyuncak üreticisini konu alıyor. Fakat yıllar sonra kibar ve zeki torunuyla yeniden bir araya geldiğinde eski coşkusu yerine geliyor.

 

Bay Peabody ve Meraklı Sherman (2017)

Bu animasyon filmi, zaman yolculuğu söz konusu olduğunda beklediğiniz gibi eğlenceli ama biraz karışık durumlarla dolu bir filmdir. Konuşan dahi köpek Bay Peabody’nin evreni kasıp kavurmasına izin veren bir zaman yolculuğu cihazı olan “WABAC” makinesi yapar ve genç Sherman ile baş döndürücü bir yolculuğa çıkar.

 

Sihirli Güreşçi (2020)

Sihirli Güreşçi filmi bir nedenden ötürü Netflix’teki en iyi aile filmlerinden biridir. Bunun nedeni 11 yaşındaki WWE hayranı olan başrol oyuncusu Leo’nun sihirli bir maske kullanmasıdır. Leo bencilliğinin, arkadaşlarını hızla yabancılaştıran sonuçlarıyla da başa çıkmak zorundadır. Ayrıca bir güreş yarışmasında zorlu rakibiyle dövüştüğünde kaos yaşanır.

Willoughby Ailesi (2020)

Başarılı bir animasyon filmi olan Willoughby Ailesi, Willoughby kardeşleri Tim (Will Forte), Jane (Alessia Cara), Barnaby A ve Barnaby B, bencil olan ebeveynlerinden kurtulmak için bir plan yaparlar. Ve çocuklar pek de haksız değiller çünkü anne ve babaları kendilerine bakamayacak kadar bitmeyen meseleleriyle çok meşguller. Fakat kardeşler en sonunda kendilerine sorunlu bir aile kurarlar.

Mewtwo İntikam Peşinde: Evrim (2019)

Orijinal Pokemon filminin CGI versiyonu olan Mewtwo İntikam Peşinde: Evrim filmi, ikonik Pokemon eğitmeni Ash’in (ve diğer eğitmenlerin) muazzam bir tehdit olan çok güçlü bir psişik Pokemon olan Mewtwo’yu keşfettiğinde neler yaşandığını gözler önüne seriyor. Çocuğunuzun Pokemon dünyasını izlemeye başlaması için yapacağınız aile filmi gecesi için güzel bir film olabilir. Film özellikle çocuklara başkalarını yargılamamaları gerektiğini de öğretecek.

Gelecek Jenerasyon (2018)

Ortaokul çağındaki (ve üzeri) çocukları için uygun ve eğlenceli olmayı başaran fütüristik bir animasyon filmi arayan ebeveynler, Netflix’in John Krasinski (The Office) ve Charlene Yi’nin (Paper Heart) seslendirmesini içeren bu filme göz atabilirler. Filmde bir kötü adamı durdurmak için bir araya gelen bir yapay zeka ve genç bir kız konu alınıyor.

Rocko’nun Modern Yaşamı Değişime Karşı (2019)

Biraz daha büyük çocuklar ve genç ebeveynler için, Rocko’nun Modern Yaşamı Değişime Karşı filmi hoş bir nostaljik olabilir. Seri sadece orijinal Nicktoon’un havasına uymakla kalmıyor, aynı zamanda kimlik ve trans rollere güzel bir yaklaşımda bulunuyor. Sadece 45 dakika süren bu filmi çocuğunuzla bir çırpıda izleyebilirsiniz.

Pokemon The Movie: I Choose You! (2017)

Pokemon oyunlarını ve animesini seven ebeveynler, bu filmi çocuklarına Pokemon’u tanıtmak için izletebilirler. ‘Pokemon The Movie: I Choose You!’ serideki 20. Pokemon filmi. Alternatif bir zaman çizelgesinde geçen film, Pokémon Trainer Ash Ketchum ve arkadaşları Pikachu , Verity ve Sorrel’in Tensei Dağı’nın zirvesinde efsanevi Pokémon Ho-Oh ile tanışmak için yaptıkları yolculuğu konu alıyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like