Stranger Things, 2021’de Netflix’e dördüncü sezonu için geri dönüyor. 4. sezonun prodüksiyonu devam ediyor ve dizi henüz tamamlanmadı. Prodüksiyon güncellemeleri, neler beklemeniz gerektiği, kimin geri döneceği ve Hawkins’te göreceğiniz bazı yeni yüzler de dahil olmak üzere Stranger Things’in şu ana kadar 4. sezonu hakkında bilmeniz gereken şeyleri bu yazımızda anlatacağız.

30 Eylül 2019’da Netflix, Stranger Things’in dördüncü sezonunun geleceği doğrulamıştı.

Dördüncü sezonun duyurusunda, “Artık Hawkins’te değiliz” başlıklı bir video yayınlandı.

Yeni sezonun yayınlanma tarihine gelince, Netflix uygulamasının Ağustos 2021 çıkış tarihini gösteren bazı söylentilere rağmen, sezon çekimlerinin henüz sona erip ermediği resmi olarak bilinmiyor.

Tahminler dizinin 2021’de geri döneceği, ancak muhtemelen yılın ikinci yarısına kadar olmayacağı yönünde.

Stranger Things 4. sezon çekimlerinin ilk olarak 7 Ocak 2020’de başladığını biliyoruz. Ayrıca çekimlerin başlangıçta 5 Ağustos 2020’de tamamlanmasının planlandığı açıklandı. Elbette, COVID-19 nedeniyle çekimler Mart 2020 itibarıyla askıya alındığında bu plan da ertelenmiş oldu. Dizinin, yapım durdurulmadan önce iki bölümü çekildiği iddia edildi.

Collider ile yaptığı röportajda konuşan Shawn Levy, 2020’nin başlarında çekim gecikmeleri hakkında şunları söyledi:

“Salgının kesinlikle dizinin çekimlerini büyük ölçüde ertelediğini söyleyebilirim. iAncak, Duffer kardeşlerin ilk kez, tüm sezonu biz çekmeden önce yazmasına ve yeniden yazmak için zamana sahip olmasına izin vererek çok olumlu etkiler de oldu. Bu yüzden bu senaryoların kalitesi olağanüstü, belki her zamankinden iyi.”

Dizinin tarihinde ilk kez, prodüksiyonun bir kısmı Atlanta dışında gerçekleşecek. Fakat yine de çekimlerin büyük kısmı Atlanta, Georgia’da gerçekleşecek.

Tanıtım fragmanından öğrendiğimiz gibi, Stranger Things ekibi Litvanya, Vilnius’ta yoğun bir şekilde çekim yapmaya başlamıştı. Şubat 2020’de orada çekim yaptıkları duyuruldu. Ayrıca yayınlanan fragmanlara göre dizinin Rusya’da da çekildiği görüldü.

Peki yeni sezonda kaç bölüm yer alacak? Dördüncü sezon da birinci ve üçüncü sezon gibi sekiz bölüm olacak.

4. sezondaki en büyük oyuncu kadrosu sorusu David Harbour’un geri dönüp dönmeyeceğiydi. Şubat 2020’de Netflix’in attığı bir tweet sayesinde, David Harbour’un 4. sezonda Jim Hopper rolüne geri döneceğini doğrulanmış oldu. Ayrıca, yayınlanan ilk fragman sayesinde, daha önce Game of Thrones’da rol alan Tom Wlaschiha’nın 4. sezonda yer alacağını biliyoruz. Oyuncu, 4. sezonun ilk bölümlerinde özellikle Rusya’da görünecek.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like