Jurassic World: Kretase Kampı ikinci sezonuyla Netflix’e geri döndü. Peki dizi 3. sezon için geri dönecek mi? İşte tüm bilinenler…

Zack Stentz tarafından geliştirilen ve bilim kurgu, aksiyon-macera türünde çocuklara yönelik animasyon serisi olan Jurassic World: Kretase Kampı’nın ilk sezonu Eylül ayında, ikinci sezonu iste  22 Ocak’ta platformda yayınlandı.

Peki Jurassic World: Kretase Kampı’nın 3. sezonu olacak mı? Dizinin ikinci sezonu kesinlikle cevaplanmamış birçok soruyla bitiyor. Mitch ve Tiff’in dinozorları öldürmesini engelledikten sonra, grup hala adada mahsur kalıyor ve yardım bekliyorlar. Ayrıca E750’nin tam olarak ne olduğuna dair sorular da bulunuyor. Bazı teoriler arasında bunun bir Sibirya mamutu, melez bir dinozor, bir Spinoraptor veya başka bir tür ölümcül dinozor olduğu var.

Jurassic World, Netflix’in Dreamworks ile yaptığı kapsamlı anlaşmadan yayınlanan son dizilerden biri. Son olarak ise Go Dog Go’nun Şubat 2021’de yayınlanması bekleniyor.

Comicbook, dizi sorumlusu Scott Kreamer ve Colin Trevorrow ile konuştu ve daha fazla bölümün gelmesini umduklarını açıkladılar:

“Bu karakterlerle anlatacak çok daha fazla hikayemiz var ve kesinlikle karşılığını almak istediğimiz şeyleri 1. sezona geri dönerek ayarladık. Çünkü başladığımızda Jurassic World’ün devamının geleceğini biliyorduk. Finale gelmeden önce Jurassic evreni hakkındaki hikayeler anlatmak için bolca vaktimiz var.”

Tüm bu söylemler ile aslında dizinin henüz resmi olarak yenilenmediğini ima ediyorlar aslında. Önceki duyuruyu kıyaslarsak, 1. sezonun yayınlamasıyla 2. sezonun duyurulması arasında yaklaşık bir ay geçmişti.

Jurassic World: Kretase Kampı’nın 3. sezonu Netflix’te ne zaman yayınlanacak? Çocuk şovlarıyla ilgili geçmiş deneyimlere göre, Netflix tipik olarak büyük bir bölüm dizisi sipariş ediyor. Ancak belki de burada daha da önemlisi, bunu genellikle kamuya açık hale getirmiyorlar, bu da bir dizinin ne kadar süreceğini tahmin etmenin zor olduğu anlamına geliyor.

Aslında, Netflix’teki çoğu çocuk şovlarının yeni sezonlarını, yayınlanmalarına bir ay kalana kadar duymayabiliyoruz.

Her iki durumda da, Dreamworks şovlarının yeni sezonları genellikle 3, 6 veya 12 aylık aralıklarla yayınlanıyor. Buna göre, Jurassic World: Kretase Kampı’nın 3. sezon bölümlerini en erken Nisan ayında, Yaz aylarında ya da 2022’nin başında görebiliriz.

İşte dizinin resmi fragmanı:

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like