Başarıları ile dikkat çeken filmler izleyiciler tarafından sinemada izlenerek emeklerinin karşılıklarını almış oluyorlar. Bazı filmler sinemada izlenirken, bazıları ise tüm zamanların en fazla hasılat yapan filmleri arasına girebilecek kadar fazla izleniyor. Tüm zamanların en fazla hasılat yapan filmlerine göz atmak için listeye buyurun;

20. Transformers 3: Ayın Karanlık Yüzü (IMDb: 6,3/10)

Cybertron gemisini keşfeden Optimus Prime, insanların yıllardır bu konuda Autobot’lara yalan söylediğini anlar ve hayal kırıklığına uğrar. Bu gemiye ve içinde saklanan teknolojiye Decepticonlar’dan önce ulaşmak ve sırrını keşfetmek için büyük bir yarış başlamıştır. Transformers’ın son savaşı yaklaşırken mezun olan Sam Witwicky de hem kız arkadaşıyla hem de iş bulamama derdiyle baş başadır.

1.52 milyon dolar hasılat yapan filmde, Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Tyrese Gibson gibi isimlerin yer alırken, yönetmen koltuğunda Michael Bay oturuyor.

19. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (IMDb: 7,8/10)

Politik güçler Yenilmezler’in yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı uygularlar. Ancak Yenilmezler bu konuda fikir birliği sağlayamaz ve ikiye bölünürler. Steve Rogers’ın önderliğinde özgür bir biçimde insanları korumaya devam etmeyi savunan grubun karşısında Tony Stark’ın önderliğinde hükumetin kontrolünü destekleyen grup karşı karşıya gelir.

1.15 milyon dolar hasılat yapan filmde, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Daniel Brühl gibi isimler eşlik ederken, yönetmen koltuğunda ise Joe Russo ve Anthony Russo oturuyor.

18. Minyonlar (IMDb: 6,4/10)

Minyonlar, yüzyıllardır kendilerine kötü bir efendi arıyorlardır; Firavun, Dracula, Napolyan ve daha birçok isme hizmet etmişlerdir ancak hepsi ölmüşlerdir. Umutlarını kesip kendi hallerinde yaşamaya başlayan minyonlar, 1960’da Antartika’dan Amerika’ya doğru yeni bir efendi bulmaya yola çıkarlar.

1.16 milyon dolar hasılat yapan filmde Sandra Bullock, Jon Hamm, Michael Keaton gibi isimler seslendirme kadrosunda bulunurken, yönetmen koltuğunda ise Kyle Balda ve Pierre Coffin oturuyor.

17. Iron Man 3 (IMDb: 7,2/10)

Sevilen bir kahraman ve milyarder olan iş adamı Tony Stark, kendisinden çok daha güçlü bir düşmanla karşı karşıya kalır.  Stark’ın düşmanına karşı en yakınlarını korumak için zekasının ve cesaretinin yanı sıra içgüdülerinin de yardımına ihtiyacı vardır.

1.21 milyon dolar hasılat yapan filmde  Robert Downey Jr., Guy Pearce, Gwyneth Paltrow gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Shane Black oturuyor.

16. İnanılmaz Aile 2 (IMDb: 8,1/10)

Birinci filmde halkın artık rahatsız olması nedeniyle gizlenmek zorunda kalan süper kahramanlar artık kendilerini gizlemiyor ve eski konumlarına yeniden kavuşuyorlar. Ailenin küçük ferdi Jack-Jack’in süper güçlerinin gelişmesiyle beraber devam filminde odak noktası küçük süper kahramandır. Jack-Jack’in süper güçlerini kullanabilmek için eğitilmesi gerekmektedir.

1.24 milyon dolar hasılat yapan filmin seslendirme kadrosunda Craig T. Nelson, Holly Hunter, Sarah Vowell gibi isimlerin yer alırken yönetmen koltuğunda ise Brad Bird oturuyor.

15. Hızlı ve Öfkeli 8 (IMDb: 6,7/10)

Ekibimizdeki kişiler artık sakin bir hayat istedikleri için geçmişte yaptıkları işlerden uzaklaşmayı planlamaktadır ve hepsi temize çıkmıştır. Ancak tam huzura kavuşacaklar iken gizemli bir kadın olan Chiper, Dominic’i tekrar suç işlemeye ikna eder.

1.24 milyon dolar hasılat yapan filmde Vin Diesel, Jason Statham, Dwayne Johnson gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise F. Gary Gray oturuyor.

14. Güzel ve Çirkin (IMDb: 7,2/10)

Tüccar olan bir adam yolculuğu sırasında fırtınaya yakalanır. Fırtınadan kurtulmak için bir şatoya sığınır. Ev sahibi ortalıklarda yoktur ancak adam fırtına dinene kadar şatoda sığınmak zorundadır. Adam ailesine dönmek için yola çıkacakken gözü bir güle ilişir ve kızına vermek için gülü koparır. Gülü koparmasıyla şatonun sahibi olan canavarla karşı karşıya gelen adam, kendi hayatını kurtarmak için canavara kızını vermeyi kabul eder.

1.26 milyon dolar hasılat yapan filmde Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad gibi isimlerin yer alırken, yönetmen koltuğunda Bill Condon oturuyor.

13. Karlar Ülkesi (IMDb: 7,5/10)

Elsa küçüklüğünde yaşadığı bir kaza sonrasında bir lanetle yaşamak zorunda kalır. Bu lanet, Elsa’nın dokunduğu her yeri buz yapmasına neden olmaktadır. Elsa bu lanet yüzünden hayatını bir odada kapanarak geçiriyor ve kız kardeşi Anna’yla vakit geçirmekten yoksun kalıyordur. Anne ve babalarının gemilerinin alabora olmasıyla Elsa kraliyetin düzenlediği etkinlikte halkının karşısına çıkar ve bu sırada elindeki eldiven laneti gizlemez ve halk Elsa’nın lanetini görür. Olaydan sonra Elsa hızlıca şehirden uzaklaşır ve tek başına buzdan bir şatoda yaşamaya başlar. Kız kardeşi Anna ablasından vazgeçmemekte kararlıdır ve onu tekrar kazanmak için elinden geleni yapacaktır.

1.29 milyon dolar hasılat yapan filmde Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff, Josh Gad gibi isimlerin yer alırken, yönetmen koltuğunda Chris Buck ve Jennifer Lee oturuyor.

12. Jurassic World: Yıkılmış Krallık (IMDb: 6,3/10)

Claire’in parkı yönetirken market ürünü gibi gördüğü dinozorlara olan bakış açısı değişir ve “Dinozor Koruma Grubu” isimli bir organizasyon kurar. Claire’in amacı, aktif yanardağın harekete geçtiği adada yaşayan dinozorları oradan kurtarmanın bir yolunu bulmak. Claire, bu amacını gerçekleştirebilmek için Owen Grady’den yardım ister.

1.30 milyon dolar hasılat yapan filmde Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Rafe Spall gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda ise Juan Antonio Bayona oturuyor.

11. Star Wars: Son Jedi (IMDb: 7,2/10)

Efsanevi film serisi olan Star Wars’un bu bölümünde de Rey, Finn, Poe ve Luke Skywalker destansı bir yolculuğa devam ediyor.

1.33 milyon dolar hasılat yapan filmde Daisy Ridley, John Boyega, Mark Hamill gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Rian Johnson oturuyor.

10. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (IMDb: 8,1/10)

Sihir dünyasının büyük savaşı başladı! Karanlık Lord güçlenirken, iyiler de Karanlık Lord’un saldırısına karşı koyabilmek için güçlerini birleştirir. Okuluna dönmeyen Harry Potter, Dumbledore’un ona miras bıraktığı görevi tamamlamak için çalışıyor ve bu macerada yanında onu hiç yalnız bırakmayan Ron ve Hermione var. Ancak bu pek de kolay olmayacaktır çünkü Voldemort, Ölüm Yiyenler ve Hortkuluklar da  onlara engel olmak için peşlerinden gelir. Ölüm Yadigârları’nın sırrını keşfetmek zorunda olan Harry kendi geçmişiyle ilgili de pek çok şey öğreniyor ve inandığı çoğu şeyi sorgulamaya başlıyor.

1.34 milyon dolar hasılat yapan filmde  Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise David Yates oturuyor.

9. Black Panther (IMDb: 7,4/10)

Babasının ölümüyle Wakanda kralı olan T’Challa, halkına en iyi şekilde krallık yapmak istiyordur. Eski, güçlü bir düşman yeniden ortaya çıktığında, T’Challa’nın yeterliliği, Wakanda’nın ve tüm dünyanın kaderini tehlikeye atan korkunç bir çatışmaya girince test edilir. Kral, düşmanını yenmek ve halkının güvenliğini koruması gerekmektedir.

1.35 milyon dolar hasılat yapan filmde Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Ryan Coogler oturuyor.

8. Yenilmezler: Ultron Çağı (IMDb: 7,4/10)

Barış ortamının sağlanması için çabalayan Iron Man, bunu başaramaz. Bunun üzerine Thor, Kaptan Amerika, Hulk, Nick Fury, Black Widow ve Hawkeye yeniden bir araya gelir. James Spader’ın oldukça kötü emelleri vardır; insanoğlunun soyunu tüketmeye karar vermiştir. Ancak Yenilmezler, Spader’a izin vermeme konusunda birlik olmuşlardır.

1.41 milyon dolar hasılat yapan filmde  Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo  gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Joss Whedon oturuyor.

7. Hızlı ve Öfkeli 7 (IMDb: 7,2/10)

Ekip, İngiltere’den onlara doğru gelmekte olan tehlikeden bir haberdir. Shaw, kardeşi Owen’ın yaralanmasınını sindirememiş ve hesap sormak için gelmektedir. Shaw ekibe zarar vermeye başlayınca Dominic bir devlet ajanından yardım istemek zorunda kalır. Ve böylece macera kaldığı yerden devam etmeye başlar.

1.52 milyon dolar hasılat yapan filmde  Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise James Wan oturuyor.

6. Yenilmezler (IMDb: 8,1/10)

Dünya çapında büyük bir izleyici kitlesine sahip olan filmde SHIELD adıyla bilinen uluslararası barış örgütünün lideri konumundaki Nick Fury’nin tüm dünyanın güvenliğine karşı büyük bir tehdit oluşturan düşmanla karşı karşıya kalması işleniyor. Fury, dünyayı yaklaşan beladan kurtarmak için yenilmeyecek bir takım kurması gerekir, bu yüzden de süper kahramanlardan oluşan bir ekip kurar.

1.52 milyon dolar hasılat yapan, sinema tarihinde yerini almış olan bu macera filminin yönetmen koltuğunda Joss Whedon otururken, filmde Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo ve daha birçok önemli isim yer alıyor.

4. Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı (IMDb: 8,5/10)

Dünyanın başına gelen en büyük tehlike karşısında tüm kahramanlar bir olmak zorundadır. Kaptan Amerika ve Iron Man arasında yaşanan gerginlik sonrası Yenilmezler ikiye bölünmüş olsa da dünyanın karşılaştığı bu tehlike sonrası birleşmek zorunda kalırlar. Sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir.

2.05 milyon dolar hasılat yapan filmde  Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Anthony Russo ve Joe Russo oturuyor.

3. Star Wars 7: Güç Uyanıyor (IMDb: 8,0/10)

Rey ve Finn, İlk Düzen’den kaçmış ve hayatta kalmaya çalışmaktadırlar. İkili hayatta kalmaya çalışmanın yanı sıra droid BB-8’e verilen gizli görevi de yerine getirmeye çalışmalıdır.

2.07 milyon dolar hasılat yapan filmde Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise J.J Abrams oturuyor.

2. Titanik (IMDb: 7,7/10)

Teknolojinin ilerlemesine güvenen halk hiç bir şeyin imkansız olmadığını düşünmeye başlar. Ve Titanic isimli dev transatlantik yola çıkar. Yolcuların arasında Avrupa’da geçirdiği birkaç yıldan sonra ülkesine dönmek için gemiye binen Jack ve ressam nişanlısı ile Philadelphia’ya giden Rose da vardır. Aralarında sınıf farkı olan genç ressam Jack ve zengin sınıftan Rose, sınıf farkını umursamaz ve birbirine aşık olur. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra Titanic iki saat kırk dakika boyunca batar ve sulara gömülür.

2.19 milyon dolar hasılat yapan, sinema tarihinin en iyi filmlerinden sayılan Titanic’in yönetmenliğini usta isim James Cameron üstleniyor. Filmin başrolünde ise usta isimler Kate Winslet ve Leonardo DiCaprio bulunuyor.

1. Avatar (IMDb: 7,8/10)

Yarı felçli olan Jake Sully, Pandora isimli bir gezegendeki Na’vi halkıyla birlikte olmak için göreve gider. Na’vi halkının görünüşü oldukça farkldır; iri yarı olan Na’viler, aynı zamanda mavidirler. Askeri bir şirket, Na’vilerin kaynaklarından faydalanmak ve orayı sömürebilmek için Avatar adında bir program geliştirirler. Bu program sayesinde dünyalı insanlar Na’viler gibi görünebilmektedir. Jake, Na’viler gibi olur ve onların prensesi Neytiri ile karşılaşınca askeri şirketin sömürge olayının farkına varır. Jake safını değiştirerek, Na’vileri dünyalılardan korumaya çalışır.

2.79 milyon dolar hasılat yapan filmde Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez gibi isimlerin yer alırken, yönetmen koltuğunda James Cameron oturuyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like