Birçok başarılı yapıma ev sahipliği yapan Netflix, birbirinden kaliteli korku dizisine de ev sahipliği yapıyor. Bu seneye damgasını vuran korku dizilerinin yanı sıra klasikleşmiş yapımlar da platformda yer alıyor. Eğer siz her bölümde ürpermek istiyorsanız Netflix’te yer alan korku dizileri listemize göz atmayı ihmal etmeyin.

15. Chilling Adventures of Sabrina

Genç bir kız olan Sabrina, yaşıtlarından farklıdır çünkü hem yarı insan hem de yarı cadıdır. Sabrina tüm bu farklılığı ile birlikte aile mirası olan Gecenin Kilisesi ile ölümlü insanların dünyası arasında kendine bir yer bulmaya çalışmaktadır. Korku çizgi romanından uyarlanan dizinin oyuncu kadrosunda Kiernan Shipka, Ross Lynch, Miranda Otto gibi isimler yer alıyor.

14. The Walking Dead

Dünya çapında bir zombi salgını yaşanmıştır ve tüm insanlık yok olmaya yüz tutmuştur. Salgından sağ çıkmayı başaran insanlar gruplaşmaya ve insanlıklarını kaybetmeye başlamışlardır. Şerif memuru Rick’in ailesini ve sağ kalan insanlardan oluşturduğu grubunu korumaktan başka çaresi yoktur. 2010 yılından beri yayın hayatına devam eden dizinin oyuncu kadrosunda Andrew Lincoln, Steven Yeun, Norman Reedus gibi isimler yer alıyor.

14. Black Spot

Oldukça ürkünç bir ormanın yakınlarında oldukça ücra bir kasaba vardır. Bu kasabada yaşayan bir dedektif ve kasabaya yeni gelen garip savcı birlikte korku dolu cinayetleri ve halk efsanelerini araştırmaya başlar. Dizinin oyuncu kadrosunda Suliane Brahim, Hubert Delattre, Laurent Capelluto gibi isimler yer alıyor.

13. Van Helsing


Üç yıl komada kalan Vanessa, uyandığında dünyanın bıraktığı gibi olmadığını görür. Komadan uyanan Vanessa’nın gözlerini açtığı dünyayı vampirler istila etmiştir. Vanessa uyandıktan sonra yaşam mücadelesine hayatta kalan bir grup insan ile devam etmek zorundadır. Kelly Overton, Jonathan Scarfe, Christopher Heyerdahl gibi isimler dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

12. Penny Dreadful

Dracula, Frankenstein, Dorian Gray ve daha birçok korku dolu karakterin hikayelerinin birbirine bağlatılarak klasik hikayelerinin anlatıldığı Viktorya dönemi dizisinin sizi ürpertmesine hazır olun. Dizinin oyuncu kadrosunda Josh Hartnett, Eva Green, Timothy Dalton gibi isimler yer  alıyor.

11. Grimm

Bir dedektif olan Nick Burkhardt, masallardan aşina olduğumuz ve insanların korkulu rüyaları olan canavarlardan koruyan Grimm soyunun sonuncusu olduğunu öğrenir ve insanları korumak için kolları sıvar. Dizinin başrollerinde David Giuntoli, Russell Hornsby, Elizabeth Tulloch gibi isimler yer alıyor.

10. Black Summer

Dünya çapında yaşanan zombi istilasının ilk günleri oldukça karanlık geçmektedir. İstilanın ilk günleri oldukça zorlu geçerken, birbirlerini hiç tanımayan insanlar sevdiklerine kavuşabilmek için birbirlerine güvenmek zorundadır ve bu amaçla yola çıkarlar. Dizinin oyuncu kadrosunda Jaime King, Justin Chu Cary, Christine Lee gibi isimler yer alıyor.

9. The Order

Annesinin ölümü ile yıkılan bir üniversite öğrencisi tam anlamı ile intikam hırsıyla dolmuştur. Bu amaç uğruna gizli bir topluluğa katılan genç, kendini kurt adamlar ile kara büyü yapanlar arasındaki savaşta bulur. Dizinin oyuncu kadrosunda Jake Manley, Sarah Grey, Max Martini gibi isimler yer alıyor.

8. Chambers

Kalp nakli yapımının sonrasında bir anda korkunç hayaller ve şeytani dürtülerin pençesine düşen bir genç, çareyi ona kalbi veren donörünün ölümünün arkasındaki gizemli gerçeği ortaya çıkartmaya çalışmakta bulur. Dizinin oyuncu kadrosunda Sivan Alyra Rose, Uma Thurman, Tony Goldwyn gibi isimler yer alıyor.

7. Glitch

Bir kasabada daha önce ölmüş yedi kişi bir anda mezarlarından sapasağlam bir şekilde mezarlarından kalkmışlardır. Oldukça şok edici olan bu olay ile bir polis memuru ve doktor ilgilenirken gizemli bir olayla karşı karşıya kalırlar. Dizinin oyuncu kadrosunda Patrick Brammall, Genevieve O’Reilly, Emma Booth gibi isimler yer alıyor.

6. Stranger Things

Ufak bir kasabada küçük bir çocuk bir anda ortadan kaybolur. Çocuğun ortada kaybolmasıyla gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve denek yerine kullanılan küçük bir kızın da parçası içinde olduğu bir gizem ortaya çıkar. Dizinin oyuncu kadrosunda Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard gibi çocuk oyuncular yer alıyor.

5. Bates Motel

Babasının ölümü ile Norman Bates ve annesi bir otel açarlar. Ancak Norman’ın dengesiz ruh hali annesi ve Norman’ı karanlık ve şiddet dolu bir yola doğru sürükler. Dizinin oyuncu kadrosunda Vera Farmiga, Freddie Highmore, Max Thieriot gibi isimler yer alıyor.

4. Scream

Klasikleşmiş korku filmi serisi olan Scream’in devamı olan bu dizide Lakewood kasabasında bir siber zorbalık, geçmişe dair izler de taşıyan bir cinayet ile sonuçlanır. Dizinin oyuncu kadrosunda Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, John Karna gibi isimler yer alıyor.

3. Haunted

Gerçek insanların başından geçmiş gerçek korku hikayelerini dinlemek biraz korkutucu olabilir… Gerçek insanların başlarından geçen bu korku dolu gerçek hikayelere tüyler ürpertici canlandırmalar da eşlik ettiğinde her şey çok daha ürpertici bir hal alıyor.

2. Slasher

Antolojik korku dizisinde kendilerinden geçen seri katiller öldürürken oldukça vahşileşmektedirler. Çevrelerine büyük bir korku salan vahşi seri katillerin bir sonraki kurbanları için ise yapılacak tek şey hayatta kalma mücadelesi vermek olacaktır. Dizinin oyuncu kadrosunda Katie McGrath, Brandon Jay McLaren, Steve Byers gibi isimler yer alıyor.

1. The Haunting of Hill House

Geçmişinizden kaçamazsınız, hele ki bir de lanetli bir evde yaşadıysanız… Bütün bir ailenin lanetli ev nedeniyle hayatının bambaşka bir yola girişini izlemek korkutucu olmanın yanı sıra çoğu zaman dramatik de olacaktır. Korkuseverlerin mutlaka izlemesi gereken dizinin oyuncu kadrosunda Michiel Huisman, Carla Gugino, Timothy Hutton gibi isimler yer alıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like