İngiltere doğumlu ve 40’ını devirmiş olmasına rağmen hala karizması ve seksapelini koruyan, aksiyon filmlerinin asi çocuğu Jason Statham’ın en çok beğenilen 20 filmini aşağıda listeledik. Bu Jason Statham filmlerine eklemek istediklerinizi listenin aşağısındaki yorum kısmında belirtebilirsiniz. İşte o filmler:

20. Furious  7 (Hızlı ve Öfkeli 7)

Ekip, İngiltere’den onlara doğru gelmekte olan tehlikeden bir haberdir. Shaw, kardeşi Owen’ın yaralanmasınını sindirememiş ve hesap sormak için gelmektedir. Shaw ekibe zarar vermeye başlayınca Dominic bir devlet ajanından yardım istemek zorunda kalır. Ve böylece macera kaldığı yerden devam etmeye başlar.

19. Parker

Merhametli bir hırsız olarak filmin başrolünde yer alan Statham, ahlaki değerleri olan, fakirden çalmayan ve zorunda kalmadıkça çalarken kimseye zarar vermeyen bir hırsızdır. Katıldığı bir banka soygununda ekipteki kişilerin onu yarı yolda bırakmasıyla tüm merhametini bir kenara bırakır ve intikam için kolları sıvar.

18. Wild Card

Eski bir kumarbaz olan Nick Wild, kumar işlerini bırakarak temiz bir hayat sürdürmek ister ve bu amaçla güvenlik görevlisi olarak işe başlar. İşinde tek bir şartı vardır: asla silah kullanmamak. Ancak yakın arkadaşı bir çetenin üyeleri tarafından öldüresiye dövülünce bu şartı çiğneyerek intikam planları kurmaya başlar.

17. Spy (Ajan)

Bradley Fine ve Rick Ford CIA için çalışan iki ajandır ancak kimlikleri ifşa olmuştur. Bu nedenle ölümcül silahların ticaretini yapan tehlikeli bir örgütü önlemek için yapılacak olan operasyon CIA’da analist olarak masa başı görev yapan Susan Cooper’ın olur. Cooper bu görevle kendini ve yeteneklerini keşfeder.

16. Suikast

Statham, filmde dünyanın en tehlikeli kiralık katili iken artık mazisine çizgi çekmiş olan Arthur Bishop’ı canlandırıyor. Her şeyi geride bırakıp sevdiği kadınla yaşlanma hayali kuran Bishop’ın sevgilisi kaçırılır. Ondan istenen ise dünyanın belli yerlerinde bulunan üç kişiyi öldürmesidir ancak bu beklediği kadar kolay olmayacaktır.

15. The Fate of the Furious (Hızlı ve Öfkeli 8)

2017 yapımı filmde ekibimizdeki kişiler artık sakin bir hayat istedikleri için geçmişte yaptıkları işlerden uzaklaşmayı planlamaktadır ve hepsi temize çıkmıştır. Ancak tam huzura kavuşacaklar iken gizemli bir kadın olan Chiper, Dominic’i tekrar suç işlemeye ikna eder.

14. The Meg (Derinlerdeki Dehşet)

10 Ağustos 2018’de vizyona girecek olan filmde uluslararası bir gözlem programı için bir grup araştırmacı deniz altında araştırma yaparken soyu tükenmiş büyük bir yaratık tarafından saldırıya uğraması anlatılıyor.

13. Crank: High Voltage (Tetikçi 2)

Jason Statham’ın can verdiği ana karakter Chelios, kalbi yerine pilli bir zamanlayıcı takan Çin bir çetebaşı ile karşı karşıyadır. 2009 yapımı filmde gerçek yapay bir kalp kullanılmış.

12. The Mechanic (Mekanik)

Eski kurbanlarından biri ile bağlantısı olan çırağına kendi tekniklerini öğreten usta bir kiralık katilin hikayesini anlatan 2011 yapımı filmde Statham, Ben Foster ile başrolleri paylaşıyor.

the-mekanik

11. Lock, Stock and Two Smoking Barrels (Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana)

1998 yapımı komedi, Madonna’nın eski eşi Guy Ritchie tarafından yazılmış ve yönetilmiş. Londra’da oynanan çarpık bir kağıt oyununun gaza getirdiği 4 arkadaşın başından geçen olayları ele alan film, IMDB Top 250 listesinde 137 numara.

atesten-kalbe-akildan-dumana

1 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like