Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için herkesin bambaşka yöntemleri vardır; kimilerininki anime dizileri seyretmektir. Birbirinden farklı konu ve karakterlere sahip olan anime dizilerin tek bir ortak noktası var: izleyicisine sunduğu fantastik dünya deneyimi. Eğer siz de anime izleyerek mutlu oluyorsanız, bu listeye göz atarak Netflix’ten kolaylıkla izleyebileceğiniz bir anime dizi seçebilirsiniz.

15. The Beginning

Üst düzey bir seri katil olan ‘B’nin cinayetleri başlamıştır ve günden güne hız kesmeden devam etmektedir. Bu katili durdurabilecek tek isim dahi dedektif Keith Flick’tir. Keith, katili yakalayabilmek için kraliyetin polis gücündeki işine geri döner. Gizemli bir genç olan Koku’nun da müttefik mi yoksa hedef mi olduğu bir muammadır. Animede Hiroaki Hirata, Yuki Kaji, Asami Seto gibi isimler seslendirme kadrosunda yer alıyor.

14. Baki

Baki Hanma, dövüş sanatlarında şampiyon olsa da yenmeyi kafasına koyduğu kişi bellidir: babası. Baki’nin babası dövüş sanatlarında tam bir efsanedir ve Baki, babasını geçebilmek için oldukça sıkı bir çalışma programı uygulamaktadır. Ancak Baki’nin hayatındaki tek gelişme bu değildir. Beş idam mahkumu, Baki ile karşılaşmak için Tokyo’ya gelirler. Animenin seslendirme kadrosunda Nobunaga Shimazaki, Takayuki Sugo, Bin Shimada yer alıyor.

13. Bleach

Sıradan bir lise öğrencisi olan Ichigo’nun hayatı bir anda değişir. Ichigo sıradan bir öğrenciyken bir anda ölüm meleğinin yeteneklerinin elde eder. Ancak bu yetenekleri istememektedir ve ölüm meleğine güçlerini geri vermek ister. Fakat ölüm meleğine yeteneklerini geri verebilmesi için önce birkaç ruh toplamalıdır.

12. Castlevania


Dracula’nın yönettiği öteki dünyaya ait yaratıklardan oluşan büyük ve acımasız bir ordu şehri ele geçirmiştir. Dracula ve ordusuna karşı bir vampir avcısı şehri kurtarmak için var gücüyle savaşacaktır. Animenin seslendirme kadrosunda Richard Armitage, James Callis, Graham McTavish gibi isimler yer alıyor.

11. Death Note

Bir gün derste iken gökyüzünden düşen bir defter gören sıradan bir Japon lise öğrencisi, gizemli defteri yanına alarak eve götürür. Lise öğrencisi defteri biraz kurcaladığında deftere adını yazdığı herkesi öldürebilecek güce sahip olduğunu fark eder ve bundan sonra yapması gereken tek şey defteri hangi amaçla kullanacağına karar vermektir. Animenin Kappei Yamaguchi, Mamoru Miyano, Ai Satou gibi isimler seslendirme kadrosunda yer alıyor.

10. Devilman Crybaby

İblisler uyanmıştır, insanlık karmaşa içindedir ve tam bir kaos ortamı hakimdir. Tüm bu kaosun içinde hassas bir iblis çocuk, gizemli bir yapıya sahip arkadaşı Ryo tarafından kötülüğe karşı acımasız bir savaşa gönderilir. Animenin seslendirme kadrosunda Koki Uchiyama, Ayumu Murase, Megumi Han gibi isimler yer alıyor.

9. The Disastrous Life of Saiki K

Kusuo Saiki, lisede ikinci sınıf öğrencisidir. Ancak Saiki normal bir liseli değildir, psişik yeteneklere sahiptir. Saiki’nin bu yetenekleri bir sır olarak tutacağı henüz çocukken bir yeminle garantilenmiştir fakat yetenekleri hayatını oldukça zorlaştırmaktadır. Animenin seslendirme kadrosunda Hiroshi Kamiya, Daisuke Ono, Nobunaga  gibi isimler yer alıyor.

8. Kakegurui

Öğrencilerini kumar kazançlarına göre sıralayan bir akademi düşünün… Yumeko Jabami öğrencilerini kumar kazançlarına göre sıralayan Hyakkaou Özel Akademisine kaydolma şansını yakalar. Yumeko’nun katıldığı akademide sıralamada en başarılı olan öğrencilerin ödülü şöhret ve servettir.

7. One-Punch Man

Dünyanın en güçlü süper kahramanı olmak ilk başta güzel görünebilir ancak pek de göründüğü kadar güzel olmayabilir. Dünyanın en güçlüsü olunca tek vuruşta öldüremeyeceğiniz kimse de olmaz ve boy ölçüşecek kimse olmayınca depresyon da kaçınılmaz hale gelir. Animenin seslendirme kadrosunda Makoto Furukawa, Kaito Ishikawa, Yuki Kaji gibi isimler yer alıyor.

6. The Seven Deadly Sins

Oldukça güzel giden bir imparatorluk bir gün tiranlar tarafından ele geçirilir ve ele geçirilmenin ardından ülkenin prensesi görevden alınır. Ancak prenses ülkesini bırakmaya niyetli değildir. Bu amaç uğruna dağılmış olan kötü şövalyeleri bulmaya koyulur ve krallığını geri almak için onlardan yardım ister. Animenin seslendirme kadrosunda Yuki Kaji, Sora Amamiya, Misaki Kuno gibi isimler yer alıyor.

5. Sirius the Jaeger

İmparatorluk döneminde Tokyo’da bulunan Avcılar grubu, Tokyo’yu vampirlerden koruyorlardır. Özellikle Sirius’un Arkını arayan vampirleri avlayan Avcılar, organize bir şekilde çalışmaktadır. Animenin seslendirme kadrosunda Yuto Uemura, Takahiro Sakurai, Kenyu Horiuchi gibi isimler yer alıyor.

4. Sword Art Online

Video oyunlarını kim sevmez ki? Bir video oyunu dehası oyunun daha da zevkli olabilmesi için oyuncuların avatarlarını kendi bedenleriyle yönlendirebildikleri oldukça yeni ve gelişmiş bir teknolojinin yaratılmasına yardım eder. Ancak işler bir anda çığırından çıkar ve karanlık bir hal almaya başlar. Animenin seslendirme kadrosunda Yoshitsugu Matsuoka, Haruka  gibi isimler yer alıyor.

3. Charlotte

Süper güçleri olanlar için hayat biraz daha zordur çünkü onlardan faydalanmak isteyen örgütler bulunmaktadır. Bu sorunu yaşayan bir genç, ondan faydalanmak isteyenlerden korunabilmek için özel bir okulda akranlarının arasına katılmaya zorlanır. Animenin seslendirme kadrosunda Koki Uchiyama, Ayane Sakura, Takahiro Mizushima gibi isimler yer alıyor.

2. Avatar: The Last Airbender

Oldukça özel bir genç olan Aang, hava bükücü yetenekleri ile kötü kalpli Ateş Ulusu’nu yenebilecek belki de tek kişidir. Katara ve Sokka kardeşler, Aang’ı uyurken bulurlar ve onu uyandırıp onunla tanıştıklarında beraber bır maceraya atılırlar. Animenin seslendirme kadrosunda Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena gibi isimler yer alıyor.

1. 7SEEDS

İnsanlığın yok olmaya yüz tuttuğu bir dönemde Shy Natsu isimli kişi insanlığın hayatta kalmasını sağlamak için seçilen bir ekibin üyesidir. Bu ekip, birlik olarak değiştirilmiş bir dünyada hayatta kalmak zorundadır. Animenin seslendirme kadrosunda Nao Toyama, Jun Fukuyama, Katsuyuki Konishi gibi isimler yer alıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like