Yaz tatili devam ederken çoğumuz evlerimizde oturarak tatili geçiriyoruz. Evde vakit geçirirken de yapabilecek en iyi şeylerden biri dizi izlemek, tabii ki Netflix’ten! Yapmanız gereken tek şey listemizden size en uygun diziyi seçerek atıştırmalıkları yanınıza almak, arkanıza yaslanmak ve Netflix’i açmak. İyi eğlenceler!

15. Bojack Horseman

90’ların favori dizi oyuncusu olan Bojack Horseman bugünlerde yıldızı sönmüş alkolik bir aktörden başkası değil… Gösterişli görünen hayatı aslında içeriden tam bir yıkıntı! Bojack’in hayal kırıklığı ve eğlence dolu hayatının gidişatı herkes için şaşırtıcı oluyor, çoğu zaman Bojack için bile… Will Arnett, Aaron Paul, Amy Sedaris gibi isimler dizinin seslendirme kadrosunda yer alıyor.

14. Girlboss

Oldukça umursamaz bir yapıya sahip olan genç Sophia, umursamazlığının bedelini hayatta hiçbir başarı elde edemeyerek ödemektedir. Bir balığa uçmayı değil yüzmesini söylerseniz başarılı olur; Sophia’nın hikayesi de tam olarak bunu fark ettiğinde başlayacaktır. Eski kıyafetleri minik dokunuşlarla bambaşka hale getiren Sophia, internette satış yapmaya başlar ve zamanla kendi işinin patronu olmayı da öğrenecektir. Dizide Britt Robertson, Ellie Reed, Johnny Simmons gibi isimler yer alıyor.

13. La Casa De Papel

Profesör lakaplı bir suç dehası, en doğru adamları toplayarak büyük bir soygun girişimine koyulur. Soygun için İspanya Kraliyet Darphanesini seçen ekip, polislerin atacağı her adımı önceden düşünmüştür ve soygunlarının başarılı olması için ellerinden geleni artlarına koymamaya kararlıdırlar. Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan dizinin oyuncu kadrosunda Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Pedro Alonso gibi isimler yer alıyor.

12. Sex Education

Annesi bir seks terapisti olan Otis, lisedeki hayalet tiplerden biridir. Okulun en asi kızlarından biri olan Maeve, Otis’in seks terapisi konusunda yeteneği olduğunu fark edince Otis’e lisedeki öğrencilere bu konuda yardım ederek para kazanabilecekleri bir iş teklifi sunar. Maeve’e karşı hisleri olan Otis, bu teklifi kabul ederek işe koyulur. Dizinin oyuncu kadrosunda Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa gibi isimler bulunuyor.

11. Atypical

Hayatını ailesinin kanatları altında yaşamak zorunda kalan otistik bir genç, artık bunu değiştirmek istemektedir. Yapacağı ilk şey bir kız arkadaş edinmektir. Tüm bu değişimleri yaşarken bağımsızlığını elde etme sürecinde hem aile fertlerinin hem de kendi benliğinin keşfine doğru içsel bir yolculuğa çıkar. Dizinin oyuncu kadrosunda Jennifer Jason Leigh, Keir Gilchrist, Michael Rapaport gibi isimler yer alıyor.

10. The End of the F***ing World

İki ergenin çıkacakları bir yolculuk ne kadar tehlikeli olabilir? Eğer bu iki ergenden biri sürekli öldürmeyi düşünen bir psikopat ve diğeri de asi ruhlu kural tanımazsa oldukça tehlikeli olabilir! Henüz yeni tanışan ikili, bir anda sevgili olur ve yaşamamaları gereken şeyleri tecrübe ederler. Dizinin oyuncu kadrosunda Jessica Barden, Alex Lawther, Steve Oram yer alıyor.

9. Love, Death & Robots

Her bölümü birbirinden farklı ve eşsiz konular işleyen animasyon dizide karşınıza çıkacak olan korkunç yaratıklar, anlam vermekte zorlanacağınız olaylar ve şaşırtıcı olay örgüleri ile keyifli vakit geçirmeye hazır olun.

8. How to Sell Drugs Online (Fast)

Eski kız arkadaşınızı geri kazanmak için en fazla ne kadar ileri gidebilirsiniz? Bir inek iseniz ve kız arkadaşınızı geri kazanmak için her şeyi göze alıyorsanız internet üzerinden ecstasy hapları satmaya başlayabilirsiniz… Ancak bunun sonucunda Avrupa’nın en büyük uyuşturucu tacirlerinden biri haline geleceğinizi hesaba katamazdınız herhalde! Dizinin oyuncu kadrosunda Maximilian Mundt, Danilo Kamperidis, Lena Klenke gibi isimler yer alıyor.

7. Everything Sucks!

Takvimler 1996 yılını gösteriyordur ve Boring isimli kasaba yaşayan sıradan gençlerden farklı bir grup genç bulunmaktadır. Bu gençler video ve drama kulüplerine üyedir. Dönemlerinin getirdiği olumsuzlukların yanı sıra aynı zamanda ergenliğin de zor bir safhasında olan gençler yaşadıkları ile kendi yöntemleriyle başa çıkmaya çalışırlar. Dizinin oyuncu kadrosunda Jahi Di’Allo Winston, Peyton Kennedy, Patch Darragh gibi isimler yer alıyor.

6. Easy

Sizi evinizden alıyoruz ve Şikago’ya ışınlıyoruz! Bugün Şikago’da yaşayan bir grup insanın hayatına konuk oluyoruz. Bu insanlar günümüz aşk, cinsellik, teknoloji ve kültür çıkmazında benliklerini kaybetmeye başlıyor ve bu kayboluşa biz de tanıklık ediyoruz. Dizide Aubrey Plaza, Judy Greer, Jane Adams gibi isimlerin yanı sıra birçok ünlü isim bulunuyor.

5. The Society

Dışarıdan bakıldığında zenginlerin sorunları yok sanılır ancak bu kasaba için bu yargı geçerli değil! Zengin bir kasaba olan West Ham’da bir anda herkes gizemli bir şekilde ortadan kaybolmaya başlar. Kasabanın gençlerinin hayatta kalabilmek için yapması gereken şey birlik olarak kendi topluluklarını kurmaktır. Dizinin oyuncu kadrosunda Kathryn Newton, Gideon Adlon, Sean Berdy gibi isimler bulunuyor.

4. You

Çekici yüzünün altında tam bir psikopat yatan bir kitabevi müdürü, güzel ve yeteneğiyle gelecek vadeden bir yazara kafayı takar. Müdür, genç yazarın hayatına girebilmek için tüm yolları deneyecektir, bu yollar doğru olmasa bile… Dizinin oyuncu kadrosunda Penn Badgley, Elizabeth Lail, Shay Mitchell gibi isimler yer alıyor.

3. Elite

Zengin ve fakir sınıfın çatışmasının işlendiği dizide bu kez kendimizi lisede buluyoruz. İşçi sınıfına mensup üç genç, İspanya’nın seçili özel okullarından birinde eğitim görmeye başlar. Ancak işçi sınıfına karşı oldukça acımasız olan zengin öğrenciler bu durumdan pek hoşnut değildir. Öyle ki, iki sınıf arasında çıkan çatışmada bir cinayet gerçekleştirilir. Dizide Danna Paola, Miguel Herrán, María Pedraza gibi isimler yer alıyor.

2. Good Girls

Parasızlık birçok suçun sebebi olabilir. Eğer banliyöde yaşayan üç anne iseniz ve bakmanız gereken çocuklarınız varsa, bu da başlı başına bir sebep olarak karşınıza çıkar. Bu üç annenin de amacı tam olarak mali yıkımdan kurtularak bağımsızlık kazanmak olduğu için yerel bir markete soygun düzenlerle ve büyük bir maceraya atılırlar. Dizinin başrolünde Christina Hendricks, Retta, Mae Whitman yer alıyor.

1. The Haunting of Hill House

Geçmişinizden kaçamazsınız, hele ki bir de lanetli bir evde yaşadıysanız… Bütün bir ailenin lanetli ev nedeniyle hayatının bambaşka bir yola girişini izlemek korkutucu olmanın yanı sıra çoğu zaman dramatik de olacaktır. Korkuseverlerin mutlaka izlemesi gereken dizinin oyuncu kadrosunda Michiel Huisman, Carla Gugino, Timothy Hutton gibi isimler yer alıyor.
0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like