Yönetmen koltuğunda Brian Watkins’in oturduğu Outer Range, büyük beğeni topladı. Birinci sezonu bitirmesine sadece 1 bölüm kala olaylar daha da farklı bir hal alıyor. 

Josh Brolin’in başrol oynadığı bilimkurgu Western, 1. sezon finaline yaklaştıkça bize bazı ipuçları ve bol bol soru-cevap bırakıyor.

Prime Video’nun kovboylu bilimkurgu dizisi, Wyoming ovalarını keşfetmek için gizemli bir kutu kurdu. Outer Range, gerçek bir yapboz işçiliği tarzında, sezon finalinde bazı soruları yanıtlıyor.

Delik gerçekten nedir? Autumn’un gerçek kimliği nedir? Kraliyet geçmişten mi geliyor? Tüm bu soruları ve daha fazlasını spoiler dolu bölümde inceleyelim.

Outer Range 7. bölüm

Sondan bir önceki bölümde Şerif Yardımcısı Joy, Royal’in araştırdığı madencilik şirketinin sembolüyle işaretlenmiş devasa bir kayaya rastlar. Boşluğa bağlı siyah maddenin izini süren Joy, bir ormana doğru gider.

Diğer tarafta, önünde vahşi bizon akıntısının izdihamının olduğu geçmişte ortaya çıkar. Uzaktaki çadırları fark eden Royal, artık Kansas’ta olmadığını anlar.

Kaynak: Amazon Prime

Kraliyetin sırrı

9 yaşındaki Royal, bir av gezisinde yanlışlıkla babasını göğsünden vurdu. Babasını eve sürükleyemeyen Royal, ortadan kaybolmayı seçti. Şimdi ise Royal boşluğu keşfetti ve kaçış yolunda karar verdi. Bunların hepsi 1886’da oldu. Delikten geri döndüğünde geleceğe, 1968’e yol aldı.

Amy, Rebecca’yı bulduktan sonra kayboldu

Rhett rodeoyu kazanmaya çalışırken, Amy büyükannesinin yanından ayrıldı. Rebecca, çarpıcı bir keşif yolcuğu ile karşılaştı. Uzun süredir kayıp olan annesi mucizevi bir dönüş yaparak Amy’yi destansı bir kucaklaşmaya çağırdı. Bu sahne ise görülmeye değer…

Amy, Rebecca’nın bunca zaman nerede olduğunu sorar ve Rebecca gizemli bir şekilde, gizlenmek zorunda olduğunu söyler.

Kaynak: Amazon Prime

Autumn kimliği ortaya çıktı

Outer Range için en çok merak edilen “Autumn” nihayet oraya çıkar. Sonunda Sonbahar Nehirlerinin gerçek kimliğini öğreniyoruz. Alnında hem o hem de Amy’nin paylaştığı bir yara izi sayesinde Royal, noktaları birleştirir. 

Kendi torununu öldürmek üzere olduğunu fark eder. Autumn, 9 yaşından önceki hayatına dair hiçbir anısı olmadığını söylüyor. Amy’nin de 9 yaşında olması tesadüf değil. Rebecca, Perry’yi aramak için delikten mi geçiriyor? Bu bir olasılık. 

Gelecek bölüm ve sezonlarda neler olacağını göreceğiz. Amazon Prime’ın kendine özgü dizisi gerçekten alkışı hak ediyor. İzlemediyseniz, bir an önce göz atmalısınız.

Bir yanıt yazın
You May Also Like