Rekabetçi tekliflerin ardından Amazon Studios, Lovecraft Country yıldızı Jurnee Smollett’in yer alacağı aksiyon filmi Fuel için görüşmelerde bulunuyor.

Filmin senaryosu Kat Wood tarafından yazılacak. Fuel’de Smollett’in tekerlekli bir kadını canlandırması ve tanıdık bir karaktere yeni bir bakış sunması bekleniyor. Filmde, arabalar ve erkeklik arasındaki ilişkiyi alt üst edecek, aksiyon dolu bir kadın güçlenme hikayesi yer alacak. Filmin ana karakteri, bir suçlu için çalışmaya ve kendisi için belirlediği tüm kuralları çiğnemeye zorlanan bir kaçış sürücüsüdür.

Smollett, Misha Green ile birlikte filmin yapımcılığını da üstlenecek. İkili daha önce birkaç kez birlikte çalıştı. Green, Smollett’ın oynadığı HBO korku dizisi Lovecraft Country’de şovmen ve baş yapımcı olarak yer aldı. 50’lerde geçen dizi, kayıp babasını bulmak için ABD’yi dolaşan genç bir siyahi adam olan Atticus’u hem ırkçılıkla hem de yolda geceleri sarsılan şeylerle savaşmasını izliyor. Smollett, yolculuğuna katılan Atticus’un eski arkadaşı Letitia’yı canlandırıyor.

Green, Tomb Raider’da ilk yönetmenlik denemesini yapacak ve Alicia Vikander, MGM için Lara Croft rolünü yeniden canlandıracak. Ayrıca, Netflix’e rekabetçi bir durumda satılan The Mother’ı yazdı ve yapımcılığını üstleniyor. Bunun yanı sıra, Warner Brots’tan Cleopatra Jones ve Makeready’nin  The Gilded Ones filmlerini de yapıyor.

Green ve Smollett daha önce, Green’in birlikte yarattığı, baş yapımcılığını üstlendiği ve yazdığı WGN America dizisi Underground’da birlikte çalıştılar. Bu dizi, ilk sezonunda reyting rekorları kırdı ve köleliğe ve yeraltı demiryoluna odaklanan ilk ABD televizyon şovuydu. Underground, Televizyon Eleştirmenleri Derneği tarafından dört NAACP Görüntü Ödülü ve En İyi Yeni Program için TCA Ödülü’ne aday gösterilmişti.

Smollett, popüler HBO serisinin dışında en son Birds of Prey’de beyazperdede rol aldı. Filmde Smollett, Gotham City suç lorduyla karşılaşmak için Margot Robbie’den Harley Quinn ile takım kuran Dinah Lance’i (AKA Black Canary) oynadı.

Smollett, CAA ve Management 360 tarafından, Green CAA ve avukat Nina Shaw tarafından, Wood ise Verve ve avukat Mitch Smelkinson tarafından temsil edilmektedir.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like